Skocz do zawartości

Ceramika: za i przeciw


Globy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@logigamer np przygotowanie powierzchni pod powlokę a potem utrzymanie jej w dobrej kondycji miedzy innymi wycieranie auta do sucha po myciu, odtykanie co 3 badz 6 miesiecy itd itd  nie jest tak ze kladziesz i nic cie nie interesuje (Tak ładnie to tylko w broszurkach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubie smalcować. Nigdy nie ma samego mycia zawsze muszę czymś podbić na szybko 😄 Nie po to sie kupiło tyle szuwaksu żeby po kątach leżakowało. I tylko dlatego nie nakładam na auto powłoki 18-24 czy tam więcej miesięcy bo dla mnie to żadna radocha. Jak mogę se w sobotę pomiziać w ładny dzień to jestem zadowolony 😉 Ale w tym roku stwierdziłem że się przełamie i kupie sobie na zimę tzw. powłokę "lite" która nie siedzi więcej niż 6m. Bo dlaczego nie. Detaling to zabawa. Tego jeszcze nie miałem a jak przyjdzie ciepełko to znowu bede mógł smalcować 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@skimat wiesz że to forum się dobrze pozycjonuje? 

Dla tego pytam, czy New Car Auto Detailing i Kosmetyka to firma kiepska i nie polecana reklamująca się spamem? Czy zasługuje na kiepskie opinię za nieetyczne zachowanie?

Skasuj się sam to usunę. Buziaczki 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję starego kotleta, gdyż skusiłem się na powłokę na jednym z aut (aczkolwiek przychylam się do wypowiedzi wielu osób - w przypadku aut hobbystycznych skłaniam się ku woskom). Dwa pytania:

1) Czy ta powłoka z biegiem lat, nieodnawiana, sama zniknie, czy trzeba będzie jej jakoś pomóc? Zakładam, przy dobrych wiatrach, jakąś ponowną korektę za kilka lat i tym razem będę już przy woskach. Samochód myje 3-4 razy do roku na myjni ręcznej, bo na samodzielne mycie nie mam warunków, a mycie z lancy nie jest w stanie usunąć większego brudu.

2) Po kilku miesiącach trafiło mi się stosunkowo obtarcie, do wyprowadzenia Meguiar's Ultimate Compound. Rozumiem, że po jego zastosowaniu w tym miejscu powłoki już nie ma / w celu niwelacji rys trzeba auto oddać do zakładu, który nakładał powłokę?

Pozdrawiam i dziękuję dotychczasowym uczestnikom wątku za bardzo ciekawą dyskusję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Globy Zakladam że przed woskiem robić auto cleaneram? Jeżeli tak to na tyle osłabiona powłokę myślę że jakimś ściernym cleanerem byś był w stanie usunąć z lakieru. Dobrym killerem jest też szampon Megsa Wash Plus który w nowej ceramice potrafi za pierwszym razem ubić hydro jej więc taka chemiczna plus mechaniczna dekontaminacja powinna usunąć resztki starej powłoki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję starego kotleta, gdyż skusiłem się na powłokę na jednym z aut (aczkolwiek przychylam się do wypowiedzi wielu osób - w przypadku aut hobbystycznych skłaniam się ku woskom). Dwa pytania:
1) Czy ta powłoka z biegiem lat, nieodnawiana, sama zniknie, czy trzeba będzie jej jakoś pomóc? Zakładam, przy dobrych wiatrach, jakąś ponowną korektę za kilka lat i tym razem będę już przy woskach. Samochód myje 3-4 razy do roku na myjni ręcznej, bo na samodzielne mycie nie mam warunków, a mycie z lancy nie jest w stanie usunąć większego brudu.
2) Po kilku miesiącach trafiło mi się stosunkowo obtarcie, do wyprowadzenia Meguiar's Ultimate Compound. Rozumiem, że po jego zastosowaniu w tym miejscu powłoki już nie ma / w celu niwelacji rys trzeba auto oddać do zakładu, który nakładał powłokę?
Pozdrawiam i dziękuję dotychczasowym uczestnikom wątku za bardzo ciekawą dyskusję!
Powłoka sama z siebie raczej nie zniknie ale jej właściwości już tak. Trwałość powłok jest zależna od pielęgnacji auta. Mycie w takich interwałach jak mówisz (3-4 razy w roku) przy aucie używanym na codzień ubije każdą powłokę w dość szybkim czasie.
Aby usunąć ją z karoserii wystarczy przepolerować auto.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.