Jump to content

Globy

Legenda
 • Content Count

  182
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About Globy

Informacje

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Takiej rady pozwolę sobie udzielić: jak kupujesz samochód marzeń, to znajdź taki do delikatnego ogarnięcia, a nie do grubych zabiegów. Nie żeby był bez wad, tak ale żebyś zrobił korektę i żeby od razu Cię satysfakcjonował jazdą. W innym wypadku będziesz się szlajać na dzień dobry po warsztatach, a cała radość gdzieś ucieknie.
 2. Globy

  Lexus GS 350

  Szacun, widok palce lizać. Szkoda, że nie stacjonujesz w Warszawie ;) Szerokości, gratuluję i oby tak dalej!
 3. Piękne dzięki za odpowiedzi i mnóstwo ciekawych informacji. Czyli rozumiem, że auto z powłoką myje się raczej samą wodą. A jeśli mam biały wóz, jadę na wesele i chcę umyć tip-top? > Oprócz problemy z waterspotami przy osobach, który nie dbają o pojazd Ale chodzi o większą skłonność czy trudniej się ich pozbyć? > powłoki ceramicznej (kwarcową i hybrydę zostawiamy "na boku") ? Jeśli ktoś jest szczególnym zwolennikiem/ma doświadczenie, to chętnie i ten temat zgłębię, choćby w postaci ramki, żeby zaznaczyć, że są różne powłoki dla różnych potrzeb. > Dopóki detailing to przyjemność i fun - woski/sealanty są "ponad" powłokami. Subiektywnie przychylam się do tej wersji, aczkolwiek – również subiektywnie – widzę, jak nabywcy nowych aut coraz częściej decydują się na powłokę, wręcz jest to dla nich "must have" i pewien prestiż. A orientujecie się, czy w tych założonych widełkach – strzelam, że w W-wie to 2500-3500 zł – jest też korekta lakieru? Mam styczność z nowymi samochodami i nie przypominam sobie jeszcze takiego, który by nie wymagał korekty, mimo że był "prosto spod igły". Dotyczy to nawet lamp.
 4. Super, piękne dzięki. Mniemam, że "reload", dysponując garażem, można już robić samemu? Czy np. wymaga tej samej chemii, której używa warsztat, i nie jest ona dostępna w sprzedaży? (tzn. czy środki można stosować zamiennie, łączyć różne marki?)
 5. Właśnie miałem o to zapytać – co o estetyce samochód pokrytego powłoką sądzą osoby, które cenią np. ciepły, łagodny, acz soczysty blask wosku (ja do nich należę). Dzięki! Jeszcze jedno pytanie: jak łatwo uszkodzić/zmyć powłokę, tzn. powiedzmy, że się zapomnę albo żona weźmie wóz i "z dobroci serca" odda na myjnię, tam myjka, mało wyszukana chemia, ścierki. Wtedy powłokę trzeba tylko "odnowić" czy już pozamiatane?
 6. Dobrze wiedzieć, zatem lista plusów się powiększa
 7. Jasne. Dzięki za rzeczowy głos. A tak szczerze, można to w ogóle w domowych warunkach nałożyć dobrze, czy z uwagi na potrzebę odpowiedniego miejsca i sprzętu (wygrzewanie?) lepiej powierzyć to profesjonalistom?
 8. Dzień dobry, cześć i czołem, zbieram się do napisania do tygodnika "Motor" przekrojowego artykułu o powłokach ceramicznych – z tego, co widzę, ich popularność systematycznie rośnie. Plusy, minusy, jak to się nakłada, ile kosztuje oraz najważniejsze – czy warto się na taka powłokę zdecydować. Osobom, które mają/miały styczność z tematem, czy jako użytkownicy, czy sprzedawcy/praktycy, będę wdzięczny za (choćby krótkie) podzielenie się swoimi opiniami. Wiem, że niekiedy trudno jest wyważyć: zależy od auta, jego stanu, budżetu oraz samej powłoki i nakładającego. Niemniej moim zdaniem otwarte pozostaje pytanie, czy jeśli ktoś lubi i ma czas regularnie woskować samochód, to powłoka będzie dla niego odpowiednim rozwiązaniem, i odwrotnie – gdy ktoś nie ma czasu, jeździ na ręczne myjnie "gdzie popadnie", czy to rozwiązanie jest dla niego. Standardowo deklaruję wsparcie się adresem forum, aczkolwiek nie sądzę, żeby była taka potrzeba – megaszacunek dla wszystkich, którzy dbają tu o porządek i się udzielają, wspomagając innych swoją wiedza, doświadczeniem, a przede wszystkim pasją.
 9. Bajka, gratuluję. Widać włożone serce, nikt tak nie zajmie się własnym samochodem jak drobiazgowy właściciel :-D Te samochody to wzorzec japońskiej pieczołowitości i solidności. I renowacja foteli wyszła przyjemnie, nie bije po oczach jak to czasami bywa, jest subtelna patyna. Szerokości.
 10. Wiem, wiem, to tak przewrotnie ;-) Oczywiście miałem na myśli: "czy ktoś może polecić porządnego detailera". Piękne dzięki za namiary, odezwę się tam. Co do statusu, to towarzyszyłem temu forum u zarania jego dziejów, natomiast z powodu zapracowania moje zainteresowanie detailingiem jest obecnie głównie teoretyczne. Niemniej dbam o to, żeby mieć czysty i lśniący samochód, regularnie sam go woskuję, sprzątam, przeprowadzam wszelakie ręczne zabiegi, ale też co roku odstawiam na detailing. Szerokości.
 11. Cześć, otóż mam takiego pacjenta, w którym w 2 miejscach jest - tak mi się wydaje - zdarta farba na fotelach. Sam jej pomogłem, bo mocno zasuwałem szczotką i Colourlockiem w wersji strong, aczkolwiek musiała być już wcześniej "trafiona", bo reszta foteli pozostała w dobrej formie. Problem najbardziej uwidacznia się po nawilżeniu, po wyschnięciu widać go mniej (ale jednak). Wolałbym nie kupować nowych ani nie dawać ich do malowania (mam złe wspomnienia, malowałem już skórę w 3 autach, zawsze to waliło po oczach), a z używanymi jest megaproblem (niestety są inne niż w limuzynie). Ma ktoś pomysł albo może polecić specjalistę, który mi to pomaluje/zamaskuje miejscowo? Szerokości, M.
 12. Cześć i czołem, na wstępie witam tych, którzy mogą mnie jeszcze pamiętać, a wszystkim gratuluję wspaniałej roboty - forum miażdży porządkiem i merytoryką :-) Do brzegu. Kończę doprowadzać swojego CL-a do porządku i chciałbym go oddać na detailing. Nie jest to pierwszy raz, ale chciałbym trafić na kogoś/zakład, który efektem swojej pracy - w przenośni - urwie mi jaja. I nie chodzi mi o to, że skutecznie usunie smołę z progów, bo z perspektywy codziennej eksploatacji nie jest to dla mnie istotne. Bardziej chodzi mi o staranną korektę, wypranie podłogi i podsufitki, wypolerowanie drewna oraz zabezpieczenie skór. Jak coś, to proszę pisać na PW. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz - szacun! M. PS. Przepraszam, jeśli temat w złym dziale.
 13. Witam serdecznie, chciałbym wypożyczyć (za opłatą) połyskomierz do pomiaru nawoskowanych powłok . W przypadku osób spoza W-wy - odeślę kurierem. Jeśli ktoś dysponuje takim urządzeniem lub może mi pomóc, proszę o kontakt na PW lub @.
 14. Dzięki! Dam znać, jak niczego do 17 nie zorganizuję

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.