Skocz do zawartości

Wybór past polerskich


darecki11111

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o dobór pasty finishowej, zastanawiam się między Menzerna SF3500 a SF3800. Zauważę w ogóle różnicę pomiędzy tymi 2 pastami? Samochód Astra J, rok 2011. Dodam jeszcze, że posiadam pasty SSR1 i SSR2 czy te Menzerny to nie są odpowiedniki właśnie tych dwóch past?

Z góry dziękuję za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Warto bo Menzerna to również świetny system polerski. Ja wybrałbym produkty marek o których wspomniałem wyżej. Mam większość, również menzernę ale stoi i się kurzy. Nie lubię pracy tym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AreK napisał:

Warto bo Menzerna to również świetny system polerski. Ja wybrałbym produkty marek o których wspomniałem wyżej. Mam większość, również menzernę ale stoi i się kurzy. Nie lubię pracy tym systemem.

W takim razie jaki zestaw Kocha poleciłbyś do "w miarę" zadbanego lakieru Astry J? Zdjęcia poniżej (fusso coat jeszcze leży na lakierze, dlatego wszystkiego nie widać :/)

20181021_142249.jpg

20181021_142606.jpg

20181021_142738.jpg

20181021_142816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Astra J, lakier ‚sredniej’ twardości..

U mnie w zupełności wystarczył Sonax Perfect Finish/ EX04-06. 

Dobierz sobie pady o rożnej twardości, sprawdź która kombinacja pad/pasta usunie najwiecej rys/zmatowień,  zostawiając jak najlepsze wykończenie. Jesteś w stanie zdziałać dużo one step’em. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Podepnę się pod temat. Mam opla zafire taurer w kolorze czarny granit.. Rocznik 2012. Mam troche mikro rys od fibry itp, na prawej stronie otarcie parkingowe i lekko zmatowiony lakier, oraz slad po otarciu z lakierem z rury odbojowej z parkingu. 

Maszynke chcę kupić adbl roller o skoku 9mm oraz pady royal pads. Szukam pomocy w dobraniu odpowiednich past do mojego oplowskiego lakieru. Bede wdzieczny za kazdą sugestie.

Aha, chodzi mi o odświeżenie lakieru i przygotowanie go pod powłokę. 

IMG_20180415_171926_895.jpg

20190224_113042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Montano bierz pasty sonaxa. Jak pod powłokę to jedź cutmaxem, a wykończ perfect finish. Tylko nie menzerna bo się zamęczysz. Pady polecam od Detailing Mafii. Flachy 250ml a ilość padów to już zależy jak umiesz operować maszyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Montano napisał:

Ok czyli pasty kupione. Teraz jakie pady do ttych past. Do finisha zolty nat a do cutmaxa? Oczywiscie do adbl roller 9mm.

Jezeli chcesz cos konkretnie zrobić na tej zabawce, to kup albo pad z mikrofibry albo hybryde, połączenie syntetyku i naturalnej wełny, przyniesie lepszy efekt usuwania większych defektów, w połączeniu z sonax Cutmax nie zostawi aż takiego bałaganu, pada na wykonczenie weź typowego Onestepowego będzie ładnie grało. 

Jezeli pady z hybrydy sprawdź SuperShine premium Pads ✨💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barkry pasty są bardzo podobne do siebie, teoretycznie ex04-06 jest pod DA, a perfect finish pod rotację, aczkolwiek jak użyjesz ex na rotacji (przetestowane) to nic złego sie nie stanie, to samo z perfect finish na DA.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.