Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, krzygaj napisał:

@jolley Ja zanurzam w wodzie, po czym wyciskam tak żeby z niej nie kapało, a jednocześnie była wilgotna. Tylko przecierasz nie stosujesz docisku, potem jadę suchą by wypolerować, ale też z wyczuciem. Po nałożeniu Fixa czekam jakieś 10-15min i dopiero jadę z fibrami mokrą/suchą.

Dzięki !

Jeszcze jedno. Przy dwóch warstwach jest duża różnica w "leżeniu" Fixa? Ktoś testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolley Nie wiem czy jest różnica jeżeli chodzi o look - musiałby ktoś zrobić 50/50. Ja kładę 2 warstwy - zawsze to dodatkowa warstwa ochronna, a moja przygoda w tym tygodniu pokazała, że Fix potrafi sporo: 

Buteleczka Fixa mnie kosztuje ok 16zł - także nawet byłbym skłonny położyć 4 warstwy 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyszła i do mnie paczuszka z Chin, w końcu bedzie można ją przetestować 🤗. Ale mam pytanie do was... Jakieś 2 tygodnie temu nałożyłem na cały samochód wosk Fuso- należy go zdjąć? Domyślam się że tak- ale czym to najlepiej zarobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2019 o 08:51, krzygaj napisał:

@jolley Nie wiem czy jest różnica jeżeli chodzi o look - musiałby ktoś zrobić 50/50. Ja kładę 2 warstwy - zawsze to dodatkowa warstwa ochronna, a moja przygoda w tym tygodniu pokazała, że Fix potrafi sporo: 

Buteleczka Fixa mnie kosztuje ok 16zł - także nawet byłbym skłonny położyć 4 warstwy 🤪

@krzygaj bardziej chodziło mi o czas, którego nie miałem 😄
Ale jednak skusiłem się na druga warstwę. Jutro felgi lecą na samochód 🙂

Dzięki za rady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 126tomek napisał:
Czy polecicie sprawdzonego sprzedawce mr fixa ale z Allegro? 

Polecam galonoleje, test kapsla i płomienia zaliczony.

Nie polecam natomiast partraf_pl, zakupiona powłoka okazała się podróbą niby mieli wymienić na tą właściwą ale wymiana nie doszła do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozrobione 1:1 z wodą oraz mam czystą  ale od jakiegos czasu przerzuciłem się na zmywacz silikonu  IPA stoi


Czy zmywacz nie zostawia smug albo jakiegoś osadu? Można go stosować np pod fusso żeby wyjałowic powierzchnie zamiast IPY?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo, po IPA w różnych stężeniach zostają jakby dziwne smugi/zarysowania - lakier tak jakby traci blask, a po wipe out od RRC (akurat ten produkt jak dla mnie im wyszedł) i powierzchni jest ładnie odtłuszczona, a żadne smugi nie zostają . 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kładł może ktoś Fixa na świeży lakier? Dziś chciałbym położyć klar na felgach, jutro drugą warstwę i... kiedy kłaść fixa? 
Nowicki w którymś filmiku mówił, że rozpuszczalniki z lakierów samochodowych odparowują do 2 tygodni. Ja tyle czekałem i jest okej.
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ile wam na 4 felgi 9H zeszło , zrobiłem swoje i chyba zalałem za bardzo
Ja zrobiłem 2kpl. 17" żeberkowych po 1 warstwie, 1kpl 15" sam front 2 warstwy i 1kpl 14" front 1 warstwa i pół butelki zostało. A nie oszczędzałem tej powłoki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.