Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.03.2019 o 11:47, lukas22 napisał:

Panowie a jeśli się pali ale test na kapslu wychodzi ok?

Podbijamy pytanie, u mnie to samo. Ktoś już się spotkał z taką wersją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowy używany felunek na sezon, kolor czarny. Dziś wymyłem apc woda z szamponem a felgi cały czas takie jakby za mgłą. No to użyłem cleaner i dalej to samo w dotyku jakieś takie tłuste zostają paluchy. Przeleciałem ipa z wodą 60/40 dalej to samo. No to tri color i Megs UC. No i fajnie fele wkoncu błyszczą. Teraz chcę położyć na to mr fixa i właśnie czy po UC mogę kłaść powłokę czy muszę przeleciec ipa czy jak to najlepiej zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 jeszcze tylko upewnię się hak kłaść. 

1. Po wymyciu felgi odtłuścic 

2. Nakładać krzyżowo odstawić na 3-5 minuut

3. Po 3-5 minutach przetrzeć mokrą fibrą czy dotrzeć? 

4. Dotrzeć suchą fibra

5. Po jakim czasie położyć drugą warstwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nigdy nie kładłem Mr.Fix'a więc nie wiem jaka jest metoda na jego aplikacje 😉 

Sam dopiero będę dopiero 1 raz kładł na felgi powłokę, ale inna niż MR.Fix 🙂

ale ja bym zrobił tak:

1) Nakładanie płatkiem kosmetycznym - ruchy wzdłuż i szerz (w miarę możliwości , bo różne wzory felg są)

2) Od razu po nałożeniu docieranie suchą mikrofibrą 🙂 Dosłownie aplikacja - 1 minuta i docieranie 🙂 

3) Kolejna warstwę dałbym po min. 12 godzinach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Madri napisał:

1. Po wymyciu felgi odtłuścic 

2. Nakładać krzyżowo odstawić na 3-5 minuut

3. Po 3-5 minutach przetrzeć mokrą fibrą czy dotrzeć? 

4. Dotrzeć suchą fibra

5. Po jakim czasie położyć drugą warstwe? 

1. fajny jest Eraser, ale trochę droższy od IPA...  co do IPA, osobiście lecę 100%. Mieszana jest jakaś dziwna

 

2. bez przesady, po prostu staraj się nałożyć na całą, a czy na krzyż, czy kulistymi ruchami nie ma znaczenia. Odradzam płatek kosmetyczny, wydaj parę groszy i kup stosowną mini ściereczkę, a dokładnie 4- sztunia na jedną felgę. 

 

3. jak jest to mr.fix nie dłużej jak 5 min

 

4. tak jak napisał kolega wyżej, 12h jest idealną opcją dla tej niby powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rygryss napisał:

2. bez przesady, po prostu staraj się nałożyć na całą, a czy na krzyż, czy kulistymi ruchami nie ma znaczenia. Odradzam płatek kosmetyczny, wydaj parę groszy i kup stosowną mini ściereczkę, a dokładnie 4- sztunia na jedną felgę. 

Czemu płatek kosmetyczny nie? Mi się bardzo dobrze nim nakłada na felgi czy małe powierzchnie.

Co proponujesz w zamian? - daj jakieś foto poglądowe czy linka.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są typowe aplikatory do nakładania na felgi

gtechniq-ap2-aplikator-do-powlok_top.jpg

 

 

ja nakładam ściereczkami, mam możliwość odwracania ich i na wnętrze felgi nie musisz nasączać  nowego dużego aplikatora tylko zarzucasz ściereczkę i lecisz... na dniach będę wrzucał filmik z aplikacji powłoki na felgi, może coś podpatrzysz i Ci sie przyda.

 

taki zestawik i jest miodzio

przykładowa fota

1.jpg.aa98a859b8539b5d72c4393956e9a2a0.jpg

 

 

 wacikiem zawsze źle mi się miziało i pomimo, że używałem tych bezpyłowych, zawsze jakiś paproch/niteczka zostawał/a...  ale to może ja mam gramotne paluchy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/4eb2b685aa24c.jpg.html

 

Pierwsze położenie ceramiki na felgi za mną😀 

Fajna sprawa łatwo przyjemnie efekt przyciemnienia kozak. Troszkę źle zrobiłem pierwszą felge dałem 3kropelki na gąbeczke a zdecydowanie łatwiej się rozprowadza gdy już troszkę gąbeczka jest nasiąknieta. Myślę że zrobiłem wszystko dobrze jak narazie wyglądają ładnie, po nałożeniu odczekałem 4minuty z stoperem a czas włączyłem odrazu po zaczęciu nakładania. Po 4min przecierałem wilgotną ściereczką zaraz po tym suchą. Teraz odstawione czekają na jutro na drugą warstwe, na fure za tydzień może dwa. 

Myślę czy nie położyć ceramiki na płytki w kuchni łazience jak myślicie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucony Fix na letnie zestawy - polerka + 2 warstwy - zobaczymy co z tego będzie na koniec jesieni.

Skoda - auto garażowane, robi w 90% trasy i w zasadzie wyściubia nos z garażu tylko jak nie pada 😎 i głównie w weekendy  - do pracy jeżdżę autobusem 🚌. Przebieg 272550. Fix położony na zewnątrz i wewnątrz felgi.

A0UZky4h.jpg

Opel - auto stoi pod chmurką, codziennie używane. Przebieg 155560

1j8Eu0Ch.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolley Ja zanurzam w wodzie, po czym wyciskam tak żeby z niej nie kapało, a jednocześnie była wilgotna. Tylko przecierasz nie stosujesz docisku, potem jadę suchą by wypolerować, ale też z wyczuciem. Po nałożeniu Fixa czekam jakieś 10-15min i dopiero jadę z fibrami mokrą/suchą.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.