Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Wax Paradise, Dzięki za info, a co do mojego opisu to jest to tłumaczenie jednego z oficjalnych dystrybutorów, Prawdopodobnie powodem jeszcze była niewystarczająco cienka warstwa, ten wosk można naprawdę cienko położyć ;)

 

Napisałeś "trywialnie proste - nie trzeba wycierać ponownie, znika sam" nie chodziło mi o to że wymaga jakiegoś kolejnego polerowania tylko poprostu jego odparowywanie w porównaniu do syntetyków jest minimalnie dłuższe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wax Paradise, Dzięki za info, a co do mojego opisu to jest to tłumaczenie jednego z oficjalnych dystrybutorów, Prawdopodobnie powodem jeszcze była niewystarczająco cienka warstwa, ten wosk można naprawdę cienko położyć ;)

Gwarantuję Ci, że ścieranie wosków Migliore będzie zawsze utrudnione. Cienka warstwa pomoże, będzie nieco łatwiej zetrzeć, ale problem nadal pozostanie. Używałem wielokrotnie wszystkich wosków Migliore i z każdym jest tak samo :) To unikalne woski, w 100% naturalne, więc nie da się tego ominąć.

Dlatego warto tworzyć opisy na własnym doświadczeniu, nie tłumaczyć zagraniczne teksty ;)

 

Napisałeś "trywialnie proste - nie trzeba wycierać ponownie, znika sam" nie chodziło mi o to że wymaga jakiegoś kolejnego polerowania tylko poprostu jego odparowywanie w porównaniu do syntetyków jest minimalnie dłuższe.

Rzecz w tym, że odparowywanie nie jest dłuższe od wszystkich syntetycznych QD. Nie wiem, na jakich QD się opierałeś, ale np. Optimum Instant Detailer odparowuje nieco wolniej od Migliore, a jest syntetycznym quick detailerem. Dlatego napisałem, że w tym przypadku nie można generalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sebastian, na ile może wystarczyć ten QD od Migliore? Czy zawiera on carnaubę?

I pytanie ogólne, czy jest to najlepsza alternatywa dla Field Glaze Zymola?

Jeśli stosuje się na czyste auto, to produkt jest bardzo wydajny. Ciężko powiedzieć na ile może ogólnie starczyć. To zależy od indywidualnego użycia :) Mnie starcza na około 30 aplikacji. Nie zawiera wosku carnauba, lecz naturalne olejki. Nie zmienia efektu wosku. Myślę, że oprócz tego, iż nie zawiera carnauby, to jest dobrą alternatywą dla Field Glaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego QD używać do lakierów zabezpieczonych woskiem swissvax? (concorso i shield)

 

Nano express od SV jest bardzo drogi...

 

Jest może coś trochę tańszego a zarazem bardzo dobrego do wosków naturalnych?

 

Może UQD od Megsa?

Co polecacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

troll, jak ma być względnie tanio to CG Pro Detailer. Ew, wspomniany Migliore albo Field Glaze, ale to troche drożej. Generalnie detailery oparte na carnaubie i innych naturalnych składnikach, z syntetykami Concorso się nie lubi, o czym się sam przekonałem na swoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troll, jak ma być względnie tanio to CG Pro Detailer. Ew, wspomniany Migliore albo Field Glaze, ale to troche drożej. Generalnie detailery oparte na carnaubie i innych naturalnych składnikach, z syntetykami Concorso się nie lubi, o czym się sam przekonałem na swoim aucie.

 

Czyli wosk SV Concorso jest syntetyczny? :o Byłem przekonany , że woski SV sa naturalne...?

 

Nie musi być całkiem tanio ... Chociaż trochę taniej niż SV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum

Arekkaz, Być może na nie wpłynie negatywnie na żywotność, ale na pewno wpłynie na efekt szklistości więc jak lubisz bardziej WET LOOK niż szklistość to lepiej wybrać coś naturalnego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Arekkaz, :song: , No to faktycznie na srebrnym wizualnej różnicy raczej nie zobaczysz kwestia tylko czy nie wpłynie negatywnie na trwałość wosku ale to już pytanie do tego kto takie połączenie zastosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.