Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

chyba wszyscy/większość używają nierozcieńczony

 

jestem zadowolony, ale używałem go do tej pory tylko na nieprzygotowany lakier, wosk będę dopiero kładł

 

CG zawiera carnaubę więc powinien mieć lepszą funkcję ochronną bo w spray and gloss liczy się tylko wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie używałem tylko Ultimate QD Megsa i ostatnio zakupiłem Last touch, rozcieńczyłem i chyba za dużo wody dałem bo słaby efekt, zostają mazy, spróbuje nie rozcieńczać i zobaczymy czy będzie taki dobry jak ultimate QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jeszcze jakiś innych firm detailery w bańkach?? np. poorboys spray and gloss??

A próbowałeś się dowiedzieć coś o Expres Waxie AG w bance 5l.? Identko jak AQUA WAX tyle że duuyżo tańszy. Wychodzi 200 woskowań po ok 80 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Toka Efekt końcowy jak i praca będzie inna w porónaniu z UQD. LT jest środkiem naturalnym a UQD syntetycznym, przeważnie QD syntetyczne są lżejsze w pracy (łatwiej odparowują i nadają innego połysku bardziej szklistego ale nie każdemu to odpowiada ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, w temacie Krótkie pytanie - krótka odpowiedź, czytałem iż LT zawiera silikon.

 

Ostatnio kupiliśmy wraz z Kapusso 2L LT od Ciebie.

Na maske po korekcji został nałożony #16.

Pięknie kropelkuje.

Przy osuszaniu wspomogliśmy sie LT.

Potem znowu test.

I rozczarowanie, kropelki nierówne i poszarpane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

vanquisz, Także czytałem coś o zawartym silikonie, być może ma to wpływ na kropelkowanie. Sam często używam LT przy osuszaniu ale negatywnych skutków nie zauważyłem, może ktoś jeszcze się wypowie kto stosuje taką pomoc w osuszaniu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam często używam LT przy osuszaniu ale negatywnych skutków nie zauważyłem, może ktoś jeszcze się wypowie kto stosuje taką pomoc w osuszaniu

Ja również czasem wspomagam się LT przy osuszaniu auta i również nie zauważyłem żeby coś złego działo się potem z kropelkowaniem.

 

Czy używał ktoś nxt generation speed detailer?

Ja używałem jakieś 3 lata temu i - z tego co pamiętam :) - nie byłem specjalnie zachwycony. Bardziej zadowolony byłem ze zwykłego Quik Detailer'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

vanquisz, :o faktycznie widać popsucie kropelkowania ale jeżeli był aplikowany zaraz po aplikacji wosku to może być to przyczyna że wosk w ogóle się nie utwardził ja zawsze jakikolwiek detailer aplikuje po pierwszym myciu czyli ok 1 - 1,5 tyg po aplikacji wosku, i takiego efektu nie zauważyłem , spróbuj nałożyć 16 na nowo a last touch dopiero kilka dni później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LT psikaliśmy zaraz po nałożeniu wosku, może tutaj tkwi problem?

Na 90% tak właśnie jest.

jeżeli był aplikowany zaraz po aplikacji wosku to może być to przyczyna że wosk w ogóle się nie utwardził

Podpisuję się pod tym co napisał CAR CRAZY - prawdopodobnie w ten sposób usunęliście jakąś część wosku.

spróbuj nałożyć 16 na nowo a last touch dopiero kilka dni później.

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony działaniem LT, poczatkowo sceptycznie podchodziłem do tego wynalazku. Wczoraj po myciu przeleciałem nim cały samochód i znowu lakier nabrał blasku oraz zrobił taki gładziudki jak zaraz po woskowaniu.

Dodam, że na samochodzie mam colli 476 nałożony 2 miesiace temu, od tego czasu 4 razy myty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie dostałem jeszcze FK, ale Spray and Wipe/Gloss od PB to dla mnie nr 1 :!::evil:

Właśnie o nim pisałem :) Porównywałem go bezpośrednio z detailerem FK - jak dla mnie inna liga oczywiście na plus FK. IMHO nawet LT duuuużo lepszy. W każdym bądź razie bardzo mnie zniechęcił do kosmetyków PB. Muszę jeszcze sobie sprawdzić DJ RM, ale to już raczej inny typ detailera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.