Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w domy Ekspres Melitta Caffeo CI Touch F63-102 https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/melitta-caffeo-ci-touch-f63-102-czarny.bhtml i jestem z niego mega zadowolony.

150zł teraz tylko różnicy w stosunku do tego, co Ty podałeś.

Dość dużo wody zużywa na mycie, ale jest to mega rozwiązanie. Nic nie musisz osobno płukać itd.

W pracy mam DELONGHI Eletta Explore i ta sama kawa w Melicie smakuje mi o wiele bardziej. Dziwne, ale jednak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć. Zmiana ekspresu i mnie dopadła. Póki co rozważam:

1. Siemens EQ.9 S500

2. Siemens EQ700 (TQ705R03)

3. Jura S8

Coś wiecie o tym sprzęcie?

 

Ciśnienie 19 a 15 bar. Czy zwracać na to uwagę? Czy to tylko chwyt marketingowy (19 bar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem EQ7, a konstrukcja jest ta sama.

19 bar to maksymalna moc pompy, jaką może wygenerować. Nie to co generuje. Ale to nie jest tak istotne, 15 bar w zupełności wystarczy. Kawie z ekspresu nie można nic zarzucić. 
Jednak największym problemem był blok zaparzający. Absolutnie musiał być czyszczony przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli nie, zatrze się, wysiądzie sprzęgło.  W końcu musiałem go czyścić co dwa dni, zapomniałem sprzęgło i blok zaparzający był do wymiany.  Pożegnałem się z nim. Kupiłem ekspres, w którym blok zaparzający czyści się sam. 2 lata spokoju. 
Szukaj urządzenia, gdzie nie będziesz musiał czyścić ręcznie bloku zaparzającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chat napisał(a):

Miałem EQ7, a konstrukcja jest ta sama.

19 bar to maksymalna moc pompy, jaką może wygenerować. Nie to co generuje. Ale to nie jest tak istotne, 15 bar w zupełności wystarczy. Kawie z ekspresu nie można nic zarzucić. 
Jednak największym problemem był blok zaparzający. Absolutnie musiał być czyszczony przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli nie, zatrze się, wysiądzie sprzęgło.  W końcu musiałem go czyścić co dwa dni, zapomniałem sprzęgło i blok zaparzający był do wymiany.  Pożegnałem się z nim. Kupiłem ekspres, w którym blok zaparzający czyści się sam. 2 lata spokoju. 
Szukaj urządzenia, gdzie nie będziesz musiał czyścić ręcznie bloku zaparzającego.

No ja do tej pory miałem EQ.3 ale po 5 latach użytkowania przyszedł czas na zmianę. Z blokiem nie miałem większych problemów - co jakiś czas myłem go w zmywarce. 

A co kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jura jest rewelacyjna, robi boską kawę ale nie licz że będzie bezawaryjna, to drogi sprzęt, ma drogie części i drogi serwis, każda naprawa nie ważne czy część za 10 zł czy 500 zł kosztuje ryczałtem 999 zł do 20 tys kaw, powyżej 1200 zł.

Ja mam Z6 , 2 razy był już w serwisie po gwarancji już pasuje go wysłać ale płacić 1200 zł nie mam zamiaru bo ostatnio nie widzi że fusy wysypałem tylko dalej informuje że są do wysypania, w dodatku plastiki zrobiły się matowe, ale kawę robi rewelacyjną.

S8 czy S80 to bardzo fajny model, będziesz zadowolony.

I jak ktoś nie jest przekonany czy warto zapłacić wystarczy iść do dobrego salonu i spróbować kawy, robią bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
@therioon Gdzie kupujesz kawę,u mnie w ena 8 musiałem czyścić Żarna młynka bo były zaklejone,kawa kupowana w sklepie z kawami.Liczba kaw to 1200.

No palarnia Nuno z Radomia i palarnia single origin , mam ustawione mielenie po środku
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

znacie się na wielu rzeczach, to może coś podpowiecie...

Z ekspresem ze zdjęcia
wiąże się niezwykła historia, mianowicie spier***ił się i stoi.

6ab23f7f579f0ae60cf40900144ab0ba.jpg

Błędy 10 i 14 - wymiana czujnika temperatury nic nie dała. Elektronika na płycie nie wygląda na uszkodzoną, ale zapewne laik tego nie oceni precyzyjnie. Co dalej? Grzałka? Bezpieczniki temperatury (w saeco są jednorazowe, tj. gdyby czujnik puścił im sygnał, że ekspres się przegrzał, to "wystrzelą" i trzeba je wymienić... tyle, że prawdopodobnie wtedy sprzęt w ogóle by się nie uruchomił, nie wiem)?

A najlepiej chyba nie bawić się dalej w ciemno i oddać go komuś...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MMCzysci napisał(a):

Cześć,

znacie się na wielu rzeczach, to może coś podpowiecie...

Z ekspresem ze zdjęcia
wiąże się niezwykła historia, mianowicie spier***ił się i stoi.



Błędy 10 i 14 - wymiana czujnika temperatury nic nie dała. Elektronika na płycie nie wygląda na uszkodzoną, ale zapewne laik tego nie oceni precyzyjnie. Co dalej? Grzałka? Bezpieczniki temperatury (w saeco są jednorazowe, tj. gdyby czujnik puścił im sygnał, że ekspres się przegrzał, to "wystrzelą" i trzeba je wymienić... tyle, że prawdopodobnie wtedy sprzęt w ogóle by się nie uruchomił, nie wiem)?

A najlepiej chyba nie bawić się dalej w ciemno i oddać go komuś...

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Sprawdź grzałkę (termoblok) i te dwa termostaty na grzałce czy są sprawne czy mają przejście. Jeśli są sprawne i sprawny jest czujnik to uwalone PCB. Z uwaloną grzałką czy termostatami ekspres się uruchomi przepłucze ale zaczynając grzać wywali błąd jak u ciebie. PCB w nich raczej nie padają często ale jak uwalone wejście czujnika to marna szansa na naprawę - tylko wymiana na nowe. Jak by coś mam magika elektronika może przebadać tą PCB :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

u mnie nivona po 7 latach powiedziała stop. Na początku mieliła kawę i jej nie robiła bądź wyskakiwał komunikat Przerwane, wymieniłem oringi w zaparzaczu itd i tydzień działała po tygodniu znowu zaczęła świrować oddałem do naprawy wyszło 530 zł za naprawę podziałała 2 miesiące i znowu lipa. Z tego co mówił serwisant to juz sprężynki zawór itd wszystko wyrobione i by trzeba było znowu wydać ok 400-500 zł wiec nivona idzie do kosza i kupiłem Siemensa EQ 9. Podziała pewnie podobny okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Żeby cię nie skłamać to czarnych chyba z 9 tys a mlecznych ok 6 tys 

 

dzisiaj doszedł nowy ekspres. Jest dużo większy jak nivona i wydaje mi się że cięższy. Na plus większy pojemnik wody i większy pojemnik na kawę. Z minusów pojemnik na mleko ale będę przerabiał na wężyk bo jest dużo bardziej wygodniejszy. Kawka tak samo dobra jak w nivonie chodź wydaje mi się że pianka w latte trochę gorsza ale to może przez mleko bo użyłem 2%. Dużo cichszy od nivony zarówno same wylewanie kawy jak i młynek który jest naprawdę cichy 

 

IMG_5473.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.