Skocz do zawartości

Programy lojalnościowe na stacjach paliw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłem temat, abyśmy mogli podzielić się informacjami z jakich programów korzystamy. Ja z racji tego, że blisko siebie mam tylko Orlen i jakieś stacje no name, korzystam z programu Vitay. Jak jest u Was? Które programy Waszym zdaniem się najbardziej opłacają i które mają najlepszą ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam karte vitay kiedys zawsze tankowalem wlasnie na Orlenie ale od jakis 2 lat przestawilem sie na Oktana tam nie ma zadnych pkt tylko rabat na paliwo. Na pytanie dlaczego  sie na Oktana przestawilem od razu odpowiadam. W moim odczuciu auto lepiej przyspiesza lepiej pracuje silnik . To sa tylko moje odczucia. 

 

Mam tez karty z shella oraz BP korzystam z tych stacji jak jestem w trasie. Dodatkowo karta z BP powiązana jest z kontem osobistym i zbieram pkt payback. Za pkt z PayBack zawsze biore sobie płyn do spryskiwaczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karty na Orlen, Shell, Circle K, BP. Moim zdaniem jeśli komuś chodzi o paliwo to najlepszy jest Shell. Jeśli o jedzenie albo jakieś napoje z stacji to najlepszy moim zdaniem jest Orlen. Nie zbieram punktów dla jakiś odkurzaczy czy innych bajerów, głównie wydaje pkt na paliwo albo jedzenie.

Shell

Ja robię tak, zbieram punkty za kilka tankowań LPG potem za punkty kupuje tańsze paliwo. Biorę za 12pkt V-power 95 z zniżką 25gr za litr. Czyli zazwyczaj wychodzi jak normalne 95. A normalne PB to za 12pkt 12gr taniej za litr. W innych programach lojalnościowych tańsze paliwo się nie opłaca bo np w Circle K trzeba zatankować 25tyś litrów żeby dostać 50zł rabatu :) Nie wiem jak w orlenie jest z tańszym paliwem za punkty, jak ktoś się orientuje to dajcie znać.

Orlen

W Vitay opłaca się mieć dwie ich aplikacje na telefon to czasami są fajne kupony na kawę albo hotdogi że z kuponem płacisz mniej albo dodatkowe punkty.  W Vitaj najszybciej się zbiera punkty bo często są promocje w aplikacji +1000pkt za 25L, albo za kawę itp. 

Circle k

Fajna promocja że że 7 kawa jest gratis. Innych ciekawych promo nie znam bo rzadko u nich tankuję bo w mojej okolicy dość drogie paliwo mają. 

BP(Payback)

Moim zdaniem najgorszy program lojalnościowy, punkty za paliwo są śmiesznie małe do tego co za nie można wymienić. Chyba trzeba by było tira tankować :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam takie pytanko do doświadczonych ludzi.

Raz na miesiąc leję pod korek na Orlenie. Kosztuje mnie to około 250zł.  Leję przeważnie Vervę ON, około 50 litrów jeżeli ma to znaczenie. Warto się bawić w te punkty przy takich wydatkach miesięcznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tego zdanie że jak ktoś tankuje prawie zawsze na swojej ulubionej stacji to można zbierać te punkty i kiedyś wymienić na coś nawet na breloczek albo hotdoga. No bo to chyba nie problem dać kartę przy płaceniu. Ale specjalnie tankować tylko w jednej stacji i specjalnie tankować dla punktów na suszarkę to się nie opłaca. Ja mam dwie ulubione i tam zbieram przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat tankuje na BP z racji tego ze jest to stacja która mam po drodze .

Payback zbieram w różnych innych miejscach przy okazji zakupów .

Jak miałem Mondeo na ropę to miałem pewność ze tam paliwo nie jest lipne . 

W moim wypadku to pewnie kwestia przyzwyczajenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen ostatnio trochę w kulki leci bo z dodatkowych punktów za 25l paliwa poszło na podwójne punkty z apka, a teraz tylko na paliwa verva do marca... Nie wiem czy się gapnęli że dość łatwo punkty się nabijało, czy teraz się szykują na zakaz handlu w niedziele bo sporo punkcików za zakupy :rolleyes: 

Było:  bus ~700pkt, 30 lpg ~300, 

jest:  bus ~300pkt, 30 lpg - max ~150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również punkty wydaje tylko i wyłącznie na hotdogi, a trochę ich zbieram. W firmie flota, do swojego mam biznestanka. Raz że taniej, drugi raz że Orlenów jest po prostu najwięcej i chyba te pkt są najbardziej opłacalne wśród wszystkich sieci. Ktoś pytał czy warto się bawić jak się mało tankuje - > Jak najbardziej, to tylko karta/telefon przy płaceniu - nic nie kosztuje a zawsze coś zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z programu lojalnościowego Circle K (dawniej Statoil). Po trzech latach zbierania punktów zamówiłem blender ;) Generalnie nie przywiązuję do tego uwagi. Ale skoro tankuję swoje auta tylko tam i tylko na jednej stacji benzynowej to czemu przy okazji nie zbierać punktów. Dziecko w drodze to blender będzie jak znalazł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha :D Ja tankuje przeważnie na Lotosie - nowa stacja, nowe zbiorniki w ziemi, samochód fajnie pracuje, a jak doleje jeszcze oleju 2T do baku to już w ogóle. Dość korzystnie cenowo w okolicy mojej lokalizacji, i też zbieram punkty i dość często można dostać bony rabatowe na kolejne tankowania na tej konkretnie stacji. Taniej tylko jest na Pegasie (gdzie notabene też jest bardzo dobre paliwo). Zbieram punkty też z Orlenu i raz wykorzystałem na rabat chyba 60zł na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem 16 kilometrów ode mnie jest stacja BP. Kiedyś tamtędy jeździłem do pracy, to tam tankowałem i przy okazji miałem punkty Payback, które swoją drogą wymieniłem na power bank. Na tamtej stacji miałem też rabat 15 groszy na litr paliwa, tylko co z tego jak po tym rabacie i tak cena była wyższa niż na innych stacjach bez rabatu:D Myślę jednak, że Bp ma dobre paliwa i dlatego nie zrażało mnie to. Przeważnie po rabacie wychodziło 2-3 grosze drożej niż na nieodległym Lotosie bez rabatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Wooo Panie :D. Zostaje przy hot dogach:D. I gorącej czekoladzie podobnie punktowo wychodzą;). Ja muszę spróbować Lotosa jakie mają tam paliwa przy okazji zbiorą troszkę grosze to Kubice wesprą lepiej:) jak ruska trzeba będzie zastąpić:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak ktoś robi wielkie przebiegi to uzbiera na coś rozsądnego, jak rocznie robię ~12kkm, to punktów wychodzi na hot doga albo scyzoryk. :D

Chociaż nie powiem, wziąłem sobie ostatnio koszyk na zakupy i po drobnej modyfikacji śmiga jak szalony, szczególnie od wprowadzenia ostatnich przepisów o płatnych reklamówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.