Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, R3AVER napisał(a):

@Rafal9304  Ja używam mleczka z softa. Polecany też jest prostaff - oferjue to samo za mniejsza cenę, ja akurat ne mialem okazji testować

Mam jedno i drugie, nie ruszają kamienia na szybach, potrzebuje czegoś mocniejszego. Zamówiłem ADBL Glass Polish, zobaczymy co to warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świeżo nalożonego cancoata,a na dachu Collinite. Auto jeszcze nie myte od tamtego czasu tj. trzy tygodnie ponieważ pogoda nie pozwalala. Teraz czas i pora na kąpiel. Jest sporo brudu drogowego. Pytanie czego użyć jako prewash. Chodzi mi o oprysk. Mam tfr z Cleantle,Funky Witch tsunami i kocha GS . Myślałem o tfr 1:20. Bardziej obawiam się o wosk na dachu czy go nie podgryzie bo Gyeona chyba raczej nie powinien. Poluję na Bilt hamber touchless,ale póki co mam to co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z cyklu nie do końca związanych: szukamy dla Taty tablicy na narzędzia na prezent. Gotowca z akcesoriami, nie samej płyty/ścianki do skompletowania - tak też można, ale za dużo zachodu. Ktoś kupował? Żadne tam użycie profesjonalne, ale fajnie, gdyby się zaraz nie rozpadła (dlatego patrzę raczej na te metalowe).

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jutro/pojutrze wykorzystać okienko pogodowe i ogarnąć auto, które ostatni raz widziało porządne mycie jeszcze przed zimą i na co dzień stoi pod chmurką. Fura we wrześniu zabezpieczona powłoką Magnite Ultracoat. Myślałem przy myciu użyć Vasco i D-Toxa oraz Active Shampoo od RRC. Nie podgryzą powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Nigdy nie miałem do czynienia z powłoką. Auto przez ostatni 1,5 miesiąca zbierało syf z dróg, sól, błoto, śnieg. Stoi pod chmurką. Na bezdotyku dół karoserii już zatkany i tafluje, więc stąd pomysł na Vasco i D-Toxa oraz kwaśny szampon. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Vasco, ani D-Tox nie odtyka ceramiki, tylko usuwa naloty metaliczne i smołę. Te 3 miesiące to za szybko na tego typu działania. Kwaśny szampon i możesz podbić QD-ekiem od UC

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gemaro napisał(a):

@analyzator Nigdy nie miałem do czynienia z powłoką. Auto przez ostatni 1,5 miesiąca zbierało syf z dróg, sól, błoto, śnieg. Stoi pod chmurką. Na bezdotyku dół karoserii już zatkany i tafluje, więc stąd pomysł na Vasco i D-Toxa oraz kwaśny szampon. Mylę się?

Tafluja doły drzwi bo mają warstwę brudu. Jeśli stoi pod chmurką warto wrzucić irona gdyż osady metaliczne są dookoła nas. Deironizy to grupa produktów najczęściej neutralna. Umyj kwaśnym szamponem i będzie dobrze. Osobiście bym nie atakował go już qd. Ewentualnie dwa trzy strzały na ręcznik przy osuszaniu. 
ważna rzeczą jest dobrze wypłukać pre wash i szampon. Nie żałuj wody 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy okazji szybkiego mycia wyciągnąłem jeszcze nie używany Bead Prince od Ultracoat i fajnie, szybko się stosuje na mokry lakier, spłukuje, efekt widoczny od razu, potem tylko wytrzeć. Ale jest jeden problem na Lagunę kombi, razem z szybami bocznymi i tylną poszło mi 2/3 butelki 500 ml, a nie lałem tego jak głupi tylko starałem się oszczędnie aplikować mgiełką (regulowany atomizer) ale żeby jednak pokryć element. Czy to normalne, czy jest jakaś oszczędniejsza metoda aplikacji? Bo tak prawdę powiedziawszy butelka za ~50 zł na jedną w porywach dwie aplikacje na mniejszym aucie to cenowo dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy okazji szybkiego mycia wyciągnąłem jeszcze nie używany Bead Prince od Ultracoat i fajnie, szybko się stosuje na mokry lakier, spłukuje, efekt widoczny od razu, potem tylko wytrzeć. Ale jest jeden problem na Lagunę kombi, razem z szybami bocznymi i tylną poszło mi 2/3 butelki 500 ml, a nie lałem tego jak głupi tylko starałem się oszczędnie aplikować mgiełką (regulowany atomizer) ale żeby jednak pokryć element. Czy to normalne, czy jest jakaś oszczędniejsza metoda aplikacji? Bo tak prawdę powiedziawszy butelka za ~50 zł na jedną w porywach dwie aplikacje na mniejszym aucie to cenowo dramat. 

2/3 butelki na auto 1 max 2 OSZCZĘDNE psiknięcia na element bądź mikrofibrę. nie musisz pokrywać elementu, psikasz i w miejscu gdzie psiknąłeś rozciesz po elemencie - tyle. Ja 500ml butelkę mam na 20-30 pełnych aplikacji… QD stosuje się bardzo skromnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 ale to jest wet coat. 

A przepraszam jakoś mi to umknęło mimo wszystko nawet przy wetcoat’cie chyba też nie ma konieczności pokrywania elementu tak w 101%. Myślę, że kwestia techniki, można by zejść ze zużyciem całkiek sporo. Mimo wszystko dość drogo na produkt gotowy do użycia. Myślę, że produkt typu Koch PW (do rozrobienia) wyjdzie zdecydowanie ekonomiczniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaight  1-2 strzały na element i spłukanie. Jeżeli efekt nie zadowala to lepiej prysnąć ponownie. W przypadku tego typu produktów obfita aplikacja nie daje żadnych korzyści. 

Ewentualnie jeżeli masz chęci możesz spróbować rozetrzeć ten produkt po elemencie np za pomocą rękawicy lub aplikatora z mikrofibry. Następnie spłukać lub dotrzeć to po prostu ręcznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask jeden-dwa strzały na element? Nie ma opcji że dach, maskę, a nawet jedne drzwi tym pokryje. Atomizer daje mgiełkę, trochę dziś wiało ale w miarę z oddali starałem się żeby jeden psik obejmował jak największy obszar no i tyle wyszło. Właśnie chciałem to zrobić bezdotykowo, dlatego kupiłem ten produkt na takie szybkie zarzucenie po nie do końca super dokładnym myciu (dwa wiadra ale bez myjki, samym wężem) i dodatkowo przy wilgotnej pogodzie, np. mżawce gdzie nie ma możliwości aplikacji na sucho, a są qd które przy nawet odrobinie wody, jak wycieknie z lusterka czy spod klapy się mażą. 

Uwierzcie, że nie było to dawkowanie całe auto na biało, sam się zdziwiłem zużyciem. Tradycyjnego QD aplikowanego na sucho to mi prawie nie ubywa po razie, a tutaj no niestety sporo tego idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafal9304 napisał(a):

Podejrzewam, że przy tak świeżej powłoce wystarczy dobrze umyć doły drzwi nawet neutralnym szamponem i hydro wróci, one są po prostu brudne po bezdotyku.

 

22 godziny temu, Putkowski07 napisał(a):

Tafluja doły drzwi bo mają warstwę brudu. Jeśli stoi pod chmurką warto wrzucić irona gdyż osady metaliczne są dookoła nas. Deironizy to grupa produktów najczęściej neutralna. Umyj kwaśnym szamponem i będzie dobrze. Osobiście bym nie atakował go już qd. Ewentualnie dwa trzy strzały na ręcznik przy osuszaniu. 
ważna rzeczą jest dobrze wypłukać pre wash i szampon. Nie żałuj wody 

Dzisiejsze mycie: prewash 1,5 L (100 ml Koch GS oraz 30 ml RRC Active Shampoo) potem mycie zasadnicze 30 ml RRC Active Shampoo na 10 L ciepłej wody. Hydro odzyskane już podczas przejazdu gąbką od Softa, ale problem jest z dołem drzwi przy nadkolach przód i tył - taflują, podczas gdy maska, góra karoserii odżyła jak nowa i lejąc samą wodę od razu widać kropling. Próbowałem 2-3 razy przejechać szamponem i spłukać, bez efektu. Wycieranie - dwa, trzy strzały Ceramic Q-Detailer na panel to samo na ręcznik i efekt ten sam. Jak podjeść do tych elementów, które utraciły hydro przy następnym myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.