Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Powinna być taka porównywarka po vinie. Podajesz vin i otrzymujesz sprawdzona kombinacje do tego modelu

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Made my day, dzięki

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lekier nie ori to wiadomo. Punktem wyjścia jest jednak jakieś doświadczenie i odpowiedź czy na większości auta nie będzie trzeba zaczynać od papieru czy h8 czy można zrobić niezły onestep 03 😉

A potem to już obserwowanie efektów po elemencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taki na przykład Ultracoat ceramic q-detailer wpływa na zapychanie mikrofibry przez zawartość SiO2? 

Czy należy się spodziewać że po dłuższym używaniu taka fibra nie będzie już chłonąć wody? Coś jak fibry do docierania powłok? Czy po takich ceramicznych QD trzeba te fibry jakoś specjalnie traktować (np. nie można odłożyć aż zbierze się ich więcej do prania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kuka napisał(a):

bezpieczną szczotkę do odśnieżania polecacie, tak żeby nie uszkodzić lakieru

Nie ma czegoś takiego.

Najpopularniejsza to ww. Vikan (jest ok, pod ręką całkiem miękka, ale raczej nie będzie 100% neutralna dla lakieru) i ew. zmiotki z końskim włosiem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotka może być nawet z łoniaków górskiej kozicy zamieszkującej tylko jeden szczyt Himalajów. Nie zmienia to faktu, że jakikolwiek kontakt nawet najdelikatniejszego materiału z brudnym autem pod śniegiem, spowoduje poruszenie tego brudu i uszkodzenia lakieru. Sztuką jest tak odśnieżyć, by usunąć większość śniegu, a nie usunąć tej warstwy stykającej się z lakierem. Wtedy do porysowania nie dojdzie. Osobiście używam do tego celu Vikana i daje radę. 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z Was Vinet z Atasa?

Sporo osób chwali że świetny jako interior cleaner, nawet tapicerkę wyprać, ale po zakupie K2 Artus trochę boje się tanich firm i tanich produktów.

Jakiś czas temu dostałem kilka próbek z Atasa i w sumie wszystkie były ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment jakiś ciekawy wheel cleaner do mocno pylących dużych hamulców? Większość dobrze sobie radzi z brudem ale nie koniecznie z klockami. Szukam czegoś pomiędzy deiron i wheel cleaner do "codziennego" użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pablo15005 napisał(a):

@Rafal9304pytałeś kiedyś o t&g ultracoat. Zapach petarda metowy nie męczy, pierwszy tar który "nie śmierdzi" 😳

A nie masz czasem na myśli deirona Iron Hunter? Miałem tar-a z Ultracoat i nie miał zapachu miętowego, a deiron ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2023 o 10:42, pablo15005 napisał(a):

@Rafal9304pytałeś kiedyś o t&g ultracoat. Zapach petarda metowy nie męczy, pierwszy tar który "nie śmierdzi" 😳

Kupiłem jakiś czas temu 5l bańkę ale nie przypadł mi do gustu, dużo lepszą robotę robi mój ulubiony TixoTar od BePro 🙂 Fakt, zapach jest plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.