Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Przy PA musisz przeliczyć . Wlej np 500 wody do pa i wyladuj w wiadro . Zmierz ile wody w wiadrze i z tego policz 4% . Np 2000ml , 4% to 80 ml piany. Więc na 500ml roztworu w pa dajesz 80ml piany i 420 wody .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemas.p nom. Inaczej się policzyć nie da.

Czasami używam z da ale to już serio ciężko uchwycić. Zwykle mam w panownicy jakieś 50/50 40/60 i poborem sobie ustawiam żeby się na lakier kleiło tj nie leciała sama woda 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka piana (oprysk )  na warunki jesień-zima ? Co ważne żeby zbierał brud a nie brud i LSP. Z pian co mam to active foam od fx'a, końcówke prewashu z bindera i citrus foam2. Nie wiem czy jest sens coś brać innego czy lecieć citrus foamem / binderem z oprysku przez zimę. Active raczej typowo na lato także go nie biorę pod uwagę.
 
A masz porównanie citrus foam do citrus foam 2?
Mialem pierwszy wypust i sobie chwaliłem, ale ponoć 2 już jest bardziej neutralna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kerad Ja bym powiedział że to zupełnie dwa inne produkty. Dwójeczka jest bardziej kaszkowata i moim zdaniem przy takim typowym bezdotyku gorzej sobie radzi. Stary citrus przey tym samym steżeniu robił lepszą robotę jeżeli chodzi o domywanie.

W lato nie robi mi to różnicy bo zawsze jest prewash + mycie kontaktowe, ale jak ktoś lata na bezdotyki z własną chemia i nie myje kontaktowo to odczuje róźnicę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R3AVER czyli jednak jest różnica na niekorzyść przy V2. Właśnie mi chodziło o efekt domywania bez późniejszego mycia ręcznego, w okresie późna jesień, zima, wczesna wiosna.
Szkoda że nie zrobiłem zapasów V1 bo z niej byłem zadowolony.
No chyba że czas przetestować BH jak w powyższych postach była proponowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na topie to chyba Kiurlab RH+ do felg bo gęsty i Rh- do lakieru.Cena coś koło 130 zł.

Testowałem ostatnio Auto Graph Ametyst  fajny, po Kiurlabie jeszcze zebrał ale cena trochę wysoka ponad 200 zł.

U mnie ponad 10l zeszło w tym roku, więc trochę idzie i cena zaczyna się liczyć.

Z drugiej strony różnice między producentami są nie wielkie.Równie dobrze czyścił Tenzi jak i K2 pro.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, xadamx napisał(a):

Aplikacja w pomieszczeniu czy na zewnątrz?

Dobre pytanie, wszystkie stare wersje okropnie śmierdzą, nowsze albo nic nie czuć albo mocno zapach czymś przykryty.

Auto Graph to nawet przyjemnie pachniał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukeu napisał(a):

@xadamx na zewnątrz/ w pół otwarym garażu wiec może śmierdzieć

No to sprawdź sobie Carlab iron fall-out. Miałem próbkę jego poprzednika i aplikowany na dworze, w ciepłym okresie, długo leżał. Zapach nie był nachalny, powiedziałbym że mniej wkurzający niz ADBL Vampire liquid. Ok. 10 minut leżenia na błotniku i nie było co zbierać po nim.  Fall-out to jakaś nowa wersja, nie używałem jeszcze, dlatego jak coś weź litr ;).

Kiurlab RH+ jest równie fajny ale bardziej podatny na warunki atmosferyczne. W garażu gdzie był lekki przewiew szybko podeschnął, w zamkniętym garażu leżał dobre 10-12 minut i mógłby dłużej. Na zewnątrz, przy pochmurnej pogodzie, gdzie wilgotnośc była duża też długo leżał. Zapach jaja - w zasadzie nie czuć. Skuteczność - jak dla mnie naprawdę dobra.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlab produkuje już chyba 3 wersję irona, coś mu to ciężko idzie, fakt nie miałem, wyjściowo 200 zł za 5l, Rh+ przelałem już 6l, fakt gęsty jest, Canyon nie miał problemu z aplikacją, Epoca już ciężko wypychała.

Teraz sam myślę kupić RH- na lakier bo RH+ mam jeszcze 2l na felgi.

Wszystko kwestia cen na BF.

@lukeu może by wsiąść Rh- i Carlab na pół?

Zawsze to 2 różne środki.W Bochni jestem ostatnio często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie boostery czy Qd chronią powłokę ale przejmują na czas swojego działania hydro.

To nie jest tak że położysz powłokę 5 letnia i przez 5 lat nic nie nakładasz bo wywaliłeś grubą kasę i ma się świecić.

Nie nakładał bym wosków, ale QD czy boostery jak najbardziej.Polecam Aqua Booster hydro po nim bajka....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i podbijam co jakiś czas dedykowanym QD. W moim przypadku Ultracoat One, co któreś mycie podbijam Ultracoat Ceramic Q-Detailer, a przy półrocznym serwisie podbijałem Ultracoat Scoat V2. Jak pisał kolega wzmacnia właściwości hydrofobowe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcineke napisał(a):

może by wsiąść Rh- i Carlab na pół?

Dzięki za propozycję, ale boję się zaufać CarLabowi na lakierze i plastikach... O RH- też myślałem, ale zobaczę co pokaże BF, może sie trafi tani baniaczek D Toxa lub ADBL'a i problem będzie z głowy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla ludzi, którzy mają powłokę.
Powiedzmy macie powłokę, której deklatrowana trwałość wynosi 2 lata ale po pół roku postanawiacie podbić szkiełko jakimś QD. Czy taki zabieg będzie miał wplyw na powłokę? 

Dokładnie jak napisał @marcineke. Każda dodatkowa warstwa zabezpieczenia na powłoce przejmuje część „uderzenia” syfem chroniąc trochę powłokę, więc jeśli już to potencjalnie wydłuży żywotność powłoki. Ja na swojej wytrzymałem może ze 2 mycia zanim wjechałem z QD czegoś mi brakowało w rytuale mycia ja co do zasady po każdym myciu wrzucam coś „na wierzch”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Adrian89 napisał(a):


Dokładnie jak napisał @marcinekeczegoś mi brakowało w rytuale mycia emoji6.png ja co do zasady po każdym myciu wrzucam coś „na wierzch” emoji4.png

 

Prawda 😀 sam teraz testuje woski na aucie i chciało by się na koniec mycia coś psiknąć i przetrzeć, ale bronie się rękami, nogami przed tym by sprawdzić dlugo polezy samotnie wosk. A kusi to niemiłosiernie 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do deironizera to też przelałem 5l RH+ i dla mnie bardzo dobry produkt, czekam na BF, żeby teraz zamówić RH- chociaż kusi mnie zaryzykować i wziąć trochę droższy Pure Chemie Pro Iron Remover. Po Attack i Pro WSR Shampoo nabrałem zaufania do tej firmy 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa W samochodzie nie korzystałem ale na okularach do asg które mega parują sprawdza mi się super płyn przeciw parowaniu do okularów z Action, cena śmieszna a robi robotę. Muszę sprawdzić na szybie w samochodzie bo też miałem dziś zaparowane.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć 
macie doświadczenia z preparatami antypara ? cos sprawdzonego ? 
 
cudowne poranki z ta zaparowana szyba ;d 
Kładłem gyeona 2 razy . Z parowaniem jest lepiej ale dotarcie produktu masakra, trzeba poprawiać po kilku godzinach lub następnego dnia inaczej cały czas się maże.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.