Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Skav napisał(a):

T&G (tak, od tej butelki gdzie trigger sobie tak o pękł w okolicach gwintu xD)

U mnie stało się to już 2x i za każdym razem butla się przewróciła marnując towar 😕 ale ten trigger nie pęka, tylko nakrętka spada z kołnierza, da się to poskładać, ale mega upierdliwe, szczególnie jak ręce śliskie od T&G... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się bawię bo lubię, zbieram doświadczenie, żonie zajęcie znalazłem , trochę budżet podreperujemy.Ale już widzę że coraz mniej aut, widać że Ci co chcieli zrobić auta już zrobili a reklamy nic nie dają.Reklsmy na Olx,miejscowe grupy ogłoszeniowe, płatne reklamy Meta, i tak naprawdę 1 klient który podstawił auto.W tym miesiącu ma podstawić drugie bo był zadowolony.

I wywalił bym 20 tys na separator i za rok się okaże że ani jednego auta nie będziemy mieć?

Oczywiście liczę że się interes rozwinie i przeniesiemy się do prawdziwego studia ale to marzenie na przyszłość.

Jak będzie studio to będą ogromne koszty...

Podatek od działaności, czynsz, rachunek za wodę , prąd dla firm z cenami razy kilka, serwis separatora, wywóz śmieci choćbyś nie miał, księgowa, serwis kas, program komputerowy...każdy chce trochę uczknąć z Twoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Taki kraj ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus "Waga Soft99 Fusso Coat Dark:
Pudełko z woskiem+wieczko+aplikator+przykrywka plastikowa - 342g
Pudełko z woskiem+wieczko+przykrywka plastikowa - 336g
Pudełko z woskiem+wieczko - 304g
Pudełko z woskiem - 283g"

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mam pytanie odnośnie sposobu czyszczenia środka, plastiki miejscami mają srebrne dekory + radio w Micra 2018 ma plastik + srerbny dekor + black piano + obicie jakimś skóropodobnym materiałem? Czy może to skóra? 😄 czy normalnie APC 1:10 (cleantle) mogę po tym wszystkim jechać pędzelkiem?

image.png.91afddc0f4b04947a4a2d3d7930b06e2.png

Produkty, w które planuje się wyposażyć to:
1. APC od Cleantle (podobno jeden z bezpieczniejszych nawet jak coś kapnie na skóry)
2. Dressing Safe inside od HYPER - zainteresowała mnie hydrofobowość, będę tym jechał zarówno kokpit jak i boczki, więc nie chce mieć niespodzianek po deszczu

Będę tych produktów używał zarówno na ciemne wnętrze (micra) oraz na jasne (volvo s80 2007). Pytanie czy dressing nada się tutaj i tutaj?

Jeżeli jakieś rady odnośnie czyszczenia konfiguracji powyższej to bardzo chętnie wysłucham, nie chciałbym po czyszczeniu zobaczyć całego black piano porysowanego.

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej zamienić APC na Interior Cleaner, np. Też od Cleantle. Do tego miękka mikrofibra, np. od Work Stuffa Chemie nakładasz na pędzelek lub fibrę, wtedy mniejsze prawdopodobieństwo, że coś Ci skapnie. Tego dressingu akurat nie znam, ale wszystkie są uniwersalne, wiec nie ma znaczenia kolor wnętrza.

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuba Cleantle Apc jest bezpieczne ale słabe.

Odpowiednikiem tego jest Shiny Garage Apc Green wydawał mi się mocniejszy a bezpieczny.

Lepiej do środka kup sobie interior cleaner np z Carlab lub Koch Chemie PO, to środek do prania , bonetowania, jako Apc , do czyszczenia skóry więc nie zaszkodzi niczemu, rozrabisz go 1: 10 i mas bardzo uniwersalny środek.I tanio wychodzi.Ma neutralne pH i dobrą siłę czyszczenia.

Micra ma taki dziwny skaj skóropodobny, mi się on podoba choć nie wiem jak po latach będzie się to zachowywało.

Jeśli chodzi o Hyper, mi nie podszedł , jest hydrofobowy ale bez zapachu , na większość plastików w ogóle nie był widoczny i nie polubiliśmy się ale ma wielu zwolenników Pozbyłem się go ale teraz żałuję jak mam nowe auto bo szkoda zmieniać zapach nowego auta, niech właściciel się nacieszy zapachem plastików.A większość dressingów ma zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS @marcineke dzięki za opinie, właściwie mam kupione APC od ADBL, natomiast przesłanka za Cleantle APC była taka, żeby było bezpiecznie i jednocześnie, żeby było silnie - wiem, że Cleantle będzie słabszy natomiast tak jak czytałem opinie już 1:4 daje rade, ja bym spróbował 1:2, ponieważ wcześniejszy właściciel palił fajki w aucie (ja nie czuje, ale osoby które paliły i rzuciły palenie już jakiś czas temu, po wejściu do auta czują lekko). Na pewno smród wnika w welury itp., natomiast domyślam się, że w plastiki również, dlatego postanowiłem porządnie je ruszyć APC (podsufitki nie ruszam bo boje się firany zwisającej więc dam do detailera). Tak więc moje pytania jeszcze są takie

1. Czy dalej jesteście za interior cleanerem w sytuacji jak wiecie, że ktoś palił i chce to porządnie wymyć? Chce to umyć raz a dobrze, ale chce to zrobić bezpiecznie, dlatego mimo, że już zakupiłem APC od ADBL to mogę zakupić Cleantle, bo nie chciałbym znowu odbarwić plastików, bo wyglądają jak na 16lat bardzo dobrze. Z tego co czytałem, interior cleaner jest raczej na codzien do lekkiego umycia.

2. Na boczkach mam skórę, czy dressing normalnie na nie kłade, czy omijam je, i osobno daje jakiś produkt do ochrony skór?

Podobna sytuacja z dekorami wewnetrznymi srebrnymi, też normalnie na nie dressing kłade?

@marcineke mamy raczej deszczowy klimat, dressing z tego co kojarzę ma być do ochrony plastików, a nie żeby wyglądał? Odrzuciłeś hybrydowy dressing na rzecz innego, w którym po deszczu pojawiają się brzydkie kropelki? Czy może te wszystkie fotki na forach, że po deszczu są smugi to źle położony dressing lub za krótko czasu miał, aby wyschnąć przed deszczem?

3. Jeżeli zdecyduje się na tego bezzapachowego Hypera, to czy jest jakaś opcja dodania zapachu na plastiki, nie ma jakichś dedykowanych produktów, które tylko do tego służą? Raczej nie mam na myśli choinki zapachowej 😄 

4. Mam srebrny dekor zewnętrzny od strony szyby jest zielony jakby mech, pytanie czy normalnie APC mogę umyć ten dekor i to zejdzie czy są inne sposoby na pozbycie się tego? APC nie uszkodzi tego dekoru? Na foto o czym mówie.

Dziękuje za pomoc 🙂

image.png.a88f58beb650aaa5b020a0b22943bdbb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuba  - jeżeli chcesz się pozbyć woni tytoniowego dymu, to - na Twoim miejscu - poza porządnym czyszczeniem wnętrza, wykonałbym ozonowanie wnętrza. Samo APC / IC oczyści zewnętrzną warstwę tworzyw, jednak ozon usunie zauważalnie woń dymu papierosowego. Uważam, że jeżeli zabierać się za coś, to tak, aby zrobić to porządnie i maksymalnie skutecznie. Co do skóry - są dedykowane produkty do powierzchni skórzanych (czyszczenie i pielęgnacja / zabezpieczenie).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuba APC też można, tylko stężenie niskie. Interior Cleanery powstały aby były bardziej bezpieczne, ale sama nazwa APC to all purpose cleaner, więc w zależności od stężenia możesz czyścić tym wszystko

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuba jak chcesz porządnie zrobić to kup porządne Apc(Adbl zwykle nie jest porządne, Cleantle jest porządne ale słabe) i wymyj w rozcieńczeniu 1:10 ale wymyj to fibrą z wodą, nie będzie zacieków.

Z dressingów które mam i znam tylko Poorboys Natural Look podobno zostawia zacieki po wodzie, ja jakoś tego nie zauważyłem, a czasami używam.

Ostatnio sporo znajomych używa Adbl Matt , ja mam ponad 10 dressingów i czasami przy aucie 2-3 razy zmieniam bo czasami mi coś nie pasuje przy konkretnym plastiku.

Zapachu do Hypera nie dodasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eidos71 napisał(a):

Uważam, że jeżeli zabierać się za coś, to tak, aby zrobić to porządnie i maksymalnie skutecznie.

@Eidos71 Właśnie dlatego chce mechanicznie też APC usunąć, bo ozonator mam i używam od czasu do czasu (nie przesadzam z ilością bo podobno też niszczycielsko działa na plastiki)
Zakupiłem sobie LEDER PROTECTOR od colourlock'a, więc mam co położyć na skórę, ale tak na wszelki dopytałem jak z dressingiem jest na skórze, czy się nakłada czy raczej nie.

 

@AndrewZS @marcineke No właśnie chce zrobić porządnie jednak nie chce przesadzić - po 1. nie mam doświadczenia, po 2. auto swoje lata ma, nie wiadomo kto co tam robił wcześniej, dlatego chciałem bezpieczniejsze APC właśnie np. cleantle w 1:4 i przejechać wszystko podwójnie. Tutaj dla mnie zagwozdką jest słowo "porządne apc", mówisz porządne APC w stężeniu 1:10, dlaczego nie mogę słabszego bezpieczniejszego apc w stężeniu 1:4/1:2? Czy słowo porządne APC oznacza, że ma jeszcze jakieś dodatkowe składniki, dzięki którym mocniej penetruje brud? Jakiś przykład porządnego APC?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuba porządne Apc to Koch Chemie Gs, Good Stuff Apc, Sonax MultiStar, Kiurkab Apc pewnie jest ich więcej ale te znam.

Kup Koch PO, ma neutralne PH, super czyści plastiki, skórę, materiał, podsufitkę, kosztuje ok 50 zł za litr.Jest mocny i bezpieczny, minusem dla mnie brak zapachu.Ale to bardzo dobry produkt, bardzo wszechstronny, kup sobie pianowniczkę i dobry pędzelek i wszystko wyczyścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2023 o 22:41, marcineke napisał(a):

@Tuba porządne Apc to Koch Chemie Gs, Good Stuff Apc, Sonax MultiStar, Kiurkab Apc pewnie jest ich więcej ale te znam.

Kup Koch PO, ma neutralne PH, super czyści plastiki, skórę, materiał, podsufitkę, kosztuje ok 50 zł za litr.Jest mocny i bezpieczny, minusem dla mnie brak zapachu.Ale to bardzo dobry produkt, bardzo wszechstronny, kup sobie pianowniczkę i dobry pędzelek i wszystko wyczyścisz.

Ok pooglądałem poczytałem i w sumie jestem za PO, tylko zastanawia mnie różnica między koch Chemie GS i PO, oczywiście oprócz samego PH, czy PO to jest APC tylko delikatne ze względu na PH, czy obydwa tak samo wyjaławiają plastiki i po obu trzeba stosować dressing czy po PO nie trzeba?

Drugie pytanko, widziałem, że GS stosują również do felg, czy PO również wymyje felgi zamiast stosować krwawą felgę?

 

Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuba Ani GS ani PO nie zastąpią krwawa felgę.

GS jest bardziej uniwersalny i mocniejszy, można go stosować do woli na zewnątrz i z głową wewnątrz.PO to ja bym stosował tylko wewnątrz.

Obydwa plastiki przygotują na dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.