Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@powerf dobrze wiedzieć. W domu przy 3 filtrach ciśnienie w kranach spada kiedy woda odkręcona jest w więcej niż 1 miejscu. Przepustowość tych filtrów zdecydowanie ogranicza przepływ litrów wody na minutę w układzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Mr.Wolf Ewocar Alka pre wash. Bardzo fajnie klei sie do lakieru i super zmiękcza brud, czy zjada LSP, nie zauwazyłem, dzisiaj myłem gruza domowego na ktorym leżą jakies qd i zapodałem alka z pianownicy i obleciałem całego rekawica i dalej hydro było 😄 także produkt wydaje sie być bezpieczny dla LSP 🙂 BH oczywiscie klasyk i również mega sie sprawdza 😄 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat pomęcz go trochę i daj znać jak na dłuższą metę.

Ciekawa sprawa że tyle lat i dalej wracamy do bilthambera 🙂 mimo ogólnego hypeu na x produktów po drodze to nic tak silnego i bezpiecznego po drodze nie powstało*

A bh puścił jeszcze touchlessa i pozycjonuje go tak że trudno zrozumieć 😉

*Change my mind 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedźcie jak ogarnąć takie słupki. Ten z cyferkami to nie wiem czy to nie jest szkło bo ta rysa to wygląda jak pęknięcie,a pozostałe to normalne piano Black czy też mogą być szklane.

Pacjent to Ford Fiuzion IMG-20230701-WA0000.jpg.4d04b80958c66b60042667baf56abfaf.jpgIMG-20230701-WA0001.jpg.7813a79f74a675bf7c6356e44b883bf4.jpgIMG20230630203830.jpg.9494052702d3e2356f0dd3ddcfbefb82.jpgIMG-20230701-WA0000.jpg.4d04b80958c66b60042667baf56abfaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup mini polerki do amatorskiej zabawy . Oprócz tych trzech rozważam również Proxxon wp/e oraz mala rotację SPTA z padami 1-3 cale. Nie chcę wydać milionów bo nie jest to sprzęt który będzie używany często , ale jednak coś mniejszego by się przydało .
Jakieś opinie ?1a8f09d03689f6ca23abab88647ba3ae.jpgd26fe0420b37ce57185cf036f13a1f0b.jpgad6748477fa566da0ca6ee493dc17e01.jpg

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemas.p Jak nie chcesz wydawać milionów to polecam polerkę Einhell Cecp 18/180 - sama polerka koszt około 500 zł, do tego zestaw aku  4Ah + ładowarka na allegro za 150 zł już kupisz.

Gwint standardowy, więc tarcze sobie wymieniasz na rozmiar jaki ci pasuje. Ja mam tarcze rzepowe 30mm, 50mm i 75mm i na nich głównie operuję.

Akumulator 4ah starczy na 45-55 minut ciąglej pracy na obrotach 1000.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CarlosBlack napisał(a):

@Krzysiek71 w Escape ( Kuga) robiłem takie same 3D one i AAT 502.

3D właśnie mi się skończyła,ale mam inne w małych opakowaniach więc spróbuję. Ale generalnie to najpierw czymś agresywniejszym żeby wyciąć co się da,a potem wykończyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemas.p mam le a1000 v1. Używałem jej sporo, dokupiłem pad 50mm i fajny zestaw. Padła mi jedna bateria dokupiłem nowa a stara udało się zrobić i mam 3 😆 rotacja z padem 50 ma już problem za mało mocy... Kupiłem teraz pxe i myślałem że a1000 sprzedam ale jednak zostaje i będę jej używał zamiennie. Jak dla mnie spoko sprzęt po rabacie idzie wyrwać w dobrej cenie. Dużo uzywalem do tej pory i złego słowa nie powiem na jej temat. Do pxe też na rotację nie można założyć większych dysków, trochę mnie to rozczarowało ale nie bede kombinował na własną rękę. Jak kupiłem flexa czulem nie smak ale powoli się przekonuje 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wkręciłem się w polerowanie, właśnie lecę 4 już auto. Pytanie do was. Czy przed maszynową aplikacją primera/cleanera muszę odtłuszczać lakier po polerowaniu? I tak samo, czy gdy poleruję auto na dwa etapy, to muszę wymywać pastę z cięcia przed finishem?

Przy okazji jeszcze zapytam: pracuję Zvizzerem MC3000 i jestem bardzo zadowolony z tej pasty, ale potrzebowałbym również małe opakowanie pasty cutitngowej, ponieważ na swoim aucie mam kilka miejsc, w których MC3000 nie dał rady. Iść w MC4000, MC5000 czy może w jakiegoś Sonaxa? Fajnie by było, gdyby pasta była na bazie wody jak Zvizzer, ponieważ nie oklejam plastików - bez problemu domywają się apc. Auto to Peugeot 406. A może zamiast mocniejszej pasty podejść z twardszym padem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co aplikować primer po polerowaniu? Po wymyciu masz gładko i jałowo. Miedzy etapami teoretycznie nie musisz wymywać, ale jak nie wymyjesz to nie będziesz realnie widział jak wygląda lakier po pierwszym etapie. Tez pracuję na Zvizzerze i jestem zadowolony, natomiast z pracy Sonaxem nie byłem zachwycony, jak dla mnie Zvizzer lepszy, tak więc poszedł bym w HC4000 uprzednio sprawdzając MC3000 na twardszym padzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AndrewZS napisał(a):

Po co aplikować primer po polerowaniu?

Żeby wyciągnąć z lakieru jeszcze więcej. Ostatnio po polerce przeleciałem jeszcze element cleanerem Dodo i na to wskoczył Orange Crush. Tak śliskiego lakieru nigdy nie dotykałem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, skończył mi się sonax 04-06 który zawsze używałem do one stepa. Kusi mnie trochę wyprobowanie Angelwax enigma. Czy mając Capro Essence warto kupować Enigmę czy nie kombinować i wziąć sonaxa. Wymieniłem auto i chcę w sobotę doprowadzić lakier do akceptowalnego stanu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.