Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@Eidos71pod koniec zeszłego roku kupiłem w UK kilka kosmetyków nie samochodowych. Znaczna część byla wyprodukowana w UK ale nie wszystkie.

Wartość zakupów powyżej 150 euro. Wysyłka DHL. Cła mi nie naliczono ale 23% vatu musiałem zapłacić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 ja działam inaczej. Ale.to tylko dlatego że mam gdzie zbierać większe ilości chemii a później organizować transport.

Pewne jest że jeśli wybierasz w sklepie wysyłkę za granicę, powinieneś zapłacił całkowita kwotę o 23 % mniejsza. Następnie te 23 % będą naliczane przez urząd celny.

Coraz większą ilość sklepów ma to z automatu. Np sklep marki Autobrite. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek - moje zakupy nie przekroczyłyby 150 Euro, ale te 23 % VAT trochę boli... 😉

@Tomas-sg  - niestety sklep, o którym myślę, nie pomniejsza kwoty o VAT (z tego, co wiem, nie masz dobrej opinii o tym sklepie 😄).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Eidos71sklep w którym zrobiłem zakupy też nie obniża ceny o VAT przy wysyłce do UE więc zapłaciłem VAT dwa raz ale liczyłem się z tym.

Zrobiłem sobie solidny zapas tego co chciałem. Niech sobie teraz Brytole z taką postawą, rozwijają swoją gospodarkę. Życzę im powodzenia.

@Tomas-sgw UK VAT wynosi 20%.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Eidos71 napisał(a):

niestety sklep, o którym myślę, nie pomniejsza kwoty o VAT (z tego, co wiem, nie masz dobrej opinii o tym sklepie 😄).

Spóźniłeś się kilka dni, wczoraj dojechał transport z UK 🙂 ehh ten brak możliwości dogadania się z tym sklepem 🙂

24 minuty temu, Eryczek napisał(a):

sgw UK VAT wynosi 20%

Możliwe, liczenie w głowie wychodziło 20 % różnicy w cenie. Tak jakoś wystrzeliła z tym 23. Jednak odejmowanie VATu z cen zauważyłem na początku tego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 do każdego kraju uni z UK powinno być tak samo . Ja zamawiam do IE i nic dodatkowo nie płacę , może być tak jak wyżej że dopiero po przekroczeniu 150euro . Miałem problem natomiast z zakupem oleju silnikowego i czegoś jeszcze ale już nie pamiętam .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

@Tomas-sg
To mam już nie dzwonić czy co ?

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, przemas.p napisał(a):

do każdego kraju uni z UK powinno być tak samo . Ja zamawiam do IE i nic dodatkowo nie płacę , może być tak jak wyżej że dopiero po przekroczeniu 150euro

Chodzi Ci o cło ? Bo VAT podobno obligatoryjny, tylko stawka VAT jest różna, zależnie od stawki w danym kraju docelowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o cło ? Bo VAT podobno obligatoryjny, tylko stawka VAT jest różna, zależnie od stawki w danym kraju docelowym.
Zamawiałem z tego nie lubianego sklepu i tak płacilem VAT w UK i tyle . Żadnego dodatkowego u siebie ani cła. Pamiętam że zaraz po Brexit były klocki i każda paczka która przychodziła z UK miała coś do zapłaty u kuriera lub listonosza. Teraz nie mam tego problemu . Jedyne co zauważyłem to przy zakupach z Amazona cena jest minimalnie wyższa przy adresie IE w porównaniu do UK . Chyba że IE jest traktowane inaczej . Zakręcone to wszytko teraz

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą sprzedażą w kwocie netto w UK zależy zapewne od tego, czy kupujesz jako osoba prywatna, czy jako firma. Przy zakupie na osobę prywatną zawsze będzie z vatem, a u nas dodatkowo ovatowane, na firmę powinni sprzedać jako eksport z zerową stawką, taki zakup podlega naliczeniu vat w kraju.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą sprzedażą w kwocie netto w UK zależy zapewne od tego, czy kupujesz jako osoba prywatna, czy jako firma. Przy zakupie na osobę prywatną zawsze będzie z vatem, a u nas dodatkowo ovatowane, na firmę powinni sprzedać jako eksport z zerową stawką, taki zakup podlega naliczeniu vat w kraju.
Dokładnie tak .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Ciekawe, czy mamy na myśli ten sam sklep... Nazwa na "M"  ?
Tak tak tak

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym usunąć z lakieru klej termiczny do PDR. Chciałbym się nieco pobawić na jakimś starym elemencie, ale nie wiem czym psikać żeby ułatwić odejście kleju już po wyciągnięciu wgniecenia. Czy potrzebny jest specjalny zmywacz czy można użyć ogólnie dostępnych środków typu IPA, Eraser?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym usunąć z lakieru klej termiczny do PDR. Chciałbym się nieco pobawić na jakimś starym elemencie, ale nie wiem czym psikać żeby ułatwić odejście kleju już po wyciągnięciu wgniecenia. Czy potrzebny jest specjalny zmywacz czy można użyć ogólnie dostępnych środków typu IPA, Eraser?

Są specjalne „debonder’y” ale z powodzeniem w wielu studiach używają czystej IPY


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka glinkę kupić bo kilku letnia glinka soft99 twardniała i nie dlao rady na całe auto. Lepiej soft99 czy adbl calnge songe czy jakiś inny? i jaki gabkę do mycia auta dobrą? i jaki płyn zeby usunąć brud i reszty przed glinkowaniem bo dosc dużo uzbierało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zamiennika dla IPY do inspekcji lakieru i odtłuszczania po korekcie/przed zabezpieczeniem różnych powierzchni. Czy używał ktoś Scan Inspection Spray od Shiny? Jak porównanie do np. Erasera (posiadam go pół litra)? Ewentualnie jakiego prepa polecacie cena/jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Mr.Wolf napisał(a):

@Domel a jesteś w stanie określić jakie pozostawia wykończenie? Powierzchnia jest taka chamsko tępa i wyjałowiona czy też właśnie jak po Eraserze gdzie ewidentnie aplikacja przebiega przyjemniej?

Na moich lakierach nigdy nie miałem z nim problemów. Nigdy mi po nim nie zostawały żadne mazy białe. Robota szła jedna MF bardzo sprawnie. Bardzo dobrze sie docierał. Jak dla mnie to zostawiał lakier taki tepawy. Ale w niczym mi to nie preszkadzało. Zawsze dobrze wymywał mi pasty. Głównie używałem go z Sonaxem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na Waszą poradę. Zamierzam zakupić opryskiwacz Marolex alka do prewash z piana BH Auto Foam i Ultracoat Master Wash. Na mazde cx5 i forda fokusa wystarczyła by pojemność 3 litry. Mam również busa Renault Trafic przedłużany i tutaj nie jestem pewien czy 3 litry wystarczy ? Jest jeszcze opcja opryskiwacza Marolex Industry alka 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na Waszą poradę. Zamierzam zakupić opryskiwacz Marolex alka do prewash z piana BH Auto Foam i Ultracoat Master Wash. Na mazde cx5 i forda fokusa wystarczyła by pojemność 3 litry. Mam również busa Renault Trafic przedłużany i tutaj nie jestem pewien czy 3 litry wystarczy ? Jest jeszcze opcja opryskiwacza Marolex Industry alka 5 litrów.
3 litry oprysku wystarcza mi na dużego sprintera.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.