Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Mr.Wolf napisał(a):

szczerze mówiąc średnio mi się chce polerować, stąd pytanie

Ja jeszcze w żadnym aucie nie polerowałem felg. Np. w moim Dlux ładnie się trzyma już 2 lata. Dla mnie osobiście polerowanie felg to przerost formy nad treścią: najbardziej i najszybciej się brudzą, najszybciej rysują itd. itp. To nie są auta na pokazy aby się nad nimi spuszczać. Oczywiście lubię jak ładnie wyglądają ale nie za wszelką cenę. A jak bardziej zmęczone to zamiast polerować wolę dać do renowacji i ponownego lakierowania,

8 minut temu, MMCzysci napisał(a):

Jakim filcem robiłeś? Czytałem, że któreś się rozklejają...

Flexipads Rayon

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damian_acc napisał(a):

A myślisz że ADBL Roller da radę? Ten Pollux mocno chlapie? Trzeba oklejać lakier?

Nie wiem, nigdy DA nie robilem jeśli o tego rollera pytasz. Jak dla mnie to identycznie chlapię  jak rozrobiony tlenek ceru, tak więc albo oklejaez albo myjesz dokładnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafiło się do ogarnięcia fajne auto, niestety wychodząc właściciel przypomniał sobie że jest całe w PPF'ie. nie pracowałem na foliach ale z tego co na szybko znalazłem w internetach można zrobić oprysk z np. BH, natomiast co do szamponu; CP Reset się nada? ew FX zielony/żółty? na koniec można to jakimś QD posmarować? CCWG, Elixir, Wolfgang SiO2 Silica Spray? auto raczej z tych droższych, PPF położony ok 2 m-ce temu więc wolę zapytać 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa najlepiej wytłumaczyć małżonce, że połączenie twardej wody oraz czarnych zlewów, sedesów, płytek to dramat. Zdaję sobie sprawę, że akcja może być niemożliwa do wykonania. 😄

Czego byś nie nałożył, będą się robić waterspoty. Najlepiej zainwestować w stację uzdatniania wody i ewentualnie wtedy coś położyć. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to jakaś uniwersalna powłoka w stylu Dluxa. 

@xadamx przekonałeś mnie. Skoro nie wpływa to na trwałość to odpuszczam. W takim razie wszystko jasne i nie poleruję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack jeśli PPF położony 2 miesiące temu to bądź ostrożny. Obejrzyj wszystko przed robotą czy gdzieś na zagięciach nie wstaje folia, żeby później właściciel Cię nie obwinił że to Twoja wina. Nie chcę nikogo oskarżać i wrzucać do jednego worka, ale ludzie są różni 🤷🏻 neutralna chemia powinna dać sobie radę, a na koniec wrzucić myślę cokolwiek o ile to nie matowa folia 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamiętaj, żeby lancą z większej odległości płukać, uważać na końcach folii, krawędziach, żeby strumieniem wody nie poderwać folii. Szczególnie trzeba uważać przy myciu nadkoli, żeby przypadkowo nie zaczepić o krawędź błotnika gdzie pewnie kończy się folia. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mam pytanie odnośnie PPF, za każda odpowiedź będę mega wdzięczny. Około tydzień temu odebrałem auto po oklejaniu frontu PPF Lumarem. Auto stało tydzień w suchym garażu. Teraz patrzę że folia na zagięciach np. maska częściowo odkleiła się, pojawiło się też kilka punktów z powietrzem po folią w niektórych miejscach. Cały zabieg robiłem w podobno najlepszym studio w moim mieście z dobrą renomą, teraz pytanie czy to normalne efekty, czy mam ich mocno za to ścigać. Dodam że za tydzień jadę na serwis kontrolny i zastanawiam się czy oni będą w stanie to wszystko usunąć. Dzięki za porady 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, maciek-drummer napisał(a):

Używał ktoś z Was tire cleaner od @fresso ??? 

Jeśli tak to jak wypada na tle npm ADBL bądź Shiny Garage?

Bierz w ciemno 🙂 Testowane na kilku kompletach 🙂

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
33 minuty temu, Mr.Wolf napisał(a):

@Domel czymś się wyróżnia czy to następny generyczny produkt tego typu jakich wiele, będący uzupełnieniem oferty producenta?

Bardzo dobrym doczyszczaniem, dogłębnym, odszczurzaniem gumy i pozostawianiem fajnego matowego wykończenia.

Według mnie to bardzo udana kompozycja,bo znam wiele słabszych i przeciętnych produktów niz ten 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
34 minuty temu, pablo15005 napisał(a):

@Domel a co polecisz do prania MF? Bo tego też przelales 😁

Z tych co u mnie robiło robote - bez suszarki - to ADBL, SG, i AutoMotive reszta wypadała przecietnie w zaleznosci od zabrudzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel jesteś w stanie porównać Tire Cleanera od Fresso z odpowiednikiem od ADBL? Generalnie z ADBL jestem zadowolony i uważam, że jest całkiem mocnym zawodnikiem, natomiast po skończeniu bańki być może bym się zainteresował czymś nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szkla? Zamawiałem do szkla carpro i też taki dostałem. Generalnie te ich wkładki ze ścinek przyprawiają o mdłości, najlepszy jest scs że swoimi gąbkami które nieraz idą jako aplikator do opon.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.