Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, pionierx napisał(a):

Czy mycie auta norinsem + hyper seal do osuszania daje jakakolwiek ochrone przed uv? 

Tak daje ochronę przed uv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

Polecacie któryś konkretny tlenek ceru? Mam dosyć sporo rys od wycieraczek do zniwelowania. Wygrzebałem stary SG Glass Polish i klarowność się poprawiła, kamień usuwa skutecznie, troszkę wycina, natomiast jest jeszcze dużo do zrobienia.

A może to już przeżytek i lepiej kupić Polluxa?

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka koledzy koleżanki. 

1 najlepsza na świecie pianownica z gwintem do lawor to?

2 drewno. Plamy. Położyłem na tym zeby być bardzo szczegółowym takie jakby żelowe nakładki służące do regulowania pogłosu perkusji. Została po tym niestety plama. Nie pytajcie.

Przetarłem lekką ener przetarłem lekko wipeout. Dalej plama. 

Pomysł? Niby mebel lakierowany jak widać średnio 

 

20240530_184607.jpg

20240530_184611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniam sobie letnie koła. Zaatakowałem wszystkim co miałem i są tak czyste, że można z nich jeść. Chcę położyć Dluxa i teraz rozkmina. Jako kropka nad i wypadałoby jeszcze przepolerować lakier na felgach. Ze względu na wzór felg i braki sprzętowe raczej myślałem o ręcznej robocie na froncie oraz kulą na wkrętarce od wewnątrz. Lecieć pastą finishową czy cleanerem? Pastę mam od ADBL i nie wiem w sumie jak się ręcznie zachowuje. A może zrezygnować z polerowania? Co myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci zależy w jakim stanie felgi. Jak trzeba niwelować rysy to wiadomo, że pasta. Jak tylko oczyszczenie to Cleaner wystarczy. Z tym, że oba produkty trzeba wymyć przed powłoką ( o ile to nie primer itd). Siła cięcia między Cleanerem, a pastą finish też nie jest jakaś ogromna, tak że czego byś nie użył to będzie dobrze 😁 od siebie dodam, że ja kładłem powłokę na felgi po dekontaminacji bez polerki i powłoka wytrzymała spokojnie 1.5 sezonu 👍🏻

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier na felgach nie jest zajechany, dodatkowo są srebrne. Bardziej myślałem o polerowaniu w kontekście zrobienia absolutnie wszystkiego, żeby powłoka dobrze siadła i żadne zanieczyszczenia jej nie przeszkadzały. Poszedł kwasior, zostały usunięte stare ciężarki i klej po nich, wpadł deiron, tar and glue i zasadowy oprysk do dobrego pozbycia się T&G. Na koniec poszła glinka, ale w sumie już nic nie wyłapała po wcześniejszych etapach. Wzór jest deczko upierdliwy i szczerze mówiąc średnio mi się chce polerować, stąd pytanie😅. Opierdzielę w takim razie cleanerem. Użyję Amber od House Of Wax. Jemu to już w ogóle niedaleko do pasty, a ręcznie nie sprawi niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.