Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@pablo15005 @AndrewZS To tak nie do końca chodzi o kamień. Takie właśnie bieżące czyszczenie, że widać smugi po wycieraczkach itd., wiadomo, że tłuszcz i brud jakiś trzeba wyczyścić. A o szampon pytam właśnie, bo łatwiej niż pastą 🙂

Tak patrzę na tą szczotkę i się zastanawiam, serio ona jest do mycia karoserii? Bo jak dla spoko, ale to przecież się chyba używa rękawic itp.

Bo tak też w tym szamponie bym nie chciał tak moczyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 @AndrewZS To tak nie do końca chodzi o kamień. Takie właśnie bieżące czyszczenie, że widać smugi po wycieraczkach itd., wiadomo, że tłuszcz i brud jakiś trzeba wyczyścić. A o szampon pytam właśnie, bo łatwiej niż pastą
Tak patrzę na tą szczotkę i się zastanawiam, serio ona jest do mycia karoserii? Bo jak dla spoko, ale to przecież się chyba używa rękawic itp.
Bo tak też w tym szamponie bym nie chciał tak moczyć

Myślę, że będzie wszystkim łatwiej jeśli powiesz o jaką pastę Ci chodzi, bo nie kojarzę takich do „bieżacego” czyszczenia. Są różne produkty tego typu często na bazie tlenku ceru do delikatnego „polerowania” szyby w celu całkowitego jej oczyszczenia przed niewidzialną wycieraczką.
Co do pH to zasada jest z grubsza taka, że produktu kwaśne usuwają depozyt/osady mineralne czyt. kamień, a produkty zasadowe mają właściwości odtłuszczające. Po dokładnym oczyszczeniu i przy regularnej pielęgnacji wystarczy od czasu do czasu kwaśny szampon żeby usunąć nagromadzony kamień, a do bieżącego mycia używać coś neutralnego. Jeśli chcesz mieć całkowitą pewność do czystości szyby to po myciu właściwym, możesz użyć jakiegoś dobrego płynu do szyb w celu dodatkowego wyjałowienia powierzchni.

P.S. to wszystko jest opisane na forum, to naprawdę jest skarbnica wiedzy i doświadczeń ludzi gromadzona od półtorej dekady. Poszukaj troszkę i poczytaj bo myślę, że odpowiedzi na większość Twoich pytań już tu są.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adrian89 napisał(a):

P.S. to wszystko jest opisane na forum, to naprawdę jest skarbnica wiedzy i doświadczeń ludzi gromadzona od półtorej dekady. Poszukaj troszkę i poczytaj bo myślę, że odpowiedzi na większość Twoich pytań już tu są.

Kolega jest o tym uświadamiany od kilku miesięcy, i niestety nadal nie dotarło 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty: ADBL, Meguiar's, Autoglym, Kiiro-Bin, Compound Z. Z reguły tym robię ręcznie. Ostatnie po paście pilitura Sonax bo dobrze hydrfoby zbiera, a ostatnio jeszcze po tym płyn do naczyń.

Coś mam wrażenie, że źle robię, jeżeli te pasty są do całkowitego oczyszczenia przed niewidzialną wycieraczką.

Szukam właśnie w takim razie sposobu, na bieżące wyczyszczenie, na przykład raz w miesiącu, po prostu z brudu i tłuszczu, sygnałem dla mnie jest, że kiedy wycieraczki pracują, to widać że zostawiają jakieś smugi, czy coś omijają.

To w takim razie czego mogę użyć do tego typu czyszczenia?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politura? Politury/glaze to produkty tłuste, które wpływają na zmianę zachowania wody… Po paście możesz umyć płynem do naczyń, potem płynem do szyb. Za dużo rozmyślasz i kombinujesz, a potem Ci sie rozmazuje… Poza tym nie ma żadnego sensu czyszczenia szyb tego typu pastą raz w miesiącu.




To w takim razie czego mogę użyć do tego typu czyszczenia?



Płyn do szyb. Możesz nawet codziennie to robić i będziesz miał jałowo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulek85 jak raz wyczyścisz dogłębnie szyby to potem wystarczy płyn do szyb raz na tydzień albo częściej (jak wolisz) i powinno być elegancko.

Też kiedyś myślałem, że muszę mieć milion różnych produktów, czytałem duużo i miałem coraz większy mętlik w głowie... ale poszedłem po rozum do głowy i zacząłem się "bawić" w detajling auta Taty a później swojego. Podczas takich "zabaw" można zobaczyć co z czym się je, poznać chemię itp.  

Ogólnie doszedłem do wniosku, że im więcej czytam, tym większy chaos panuje w mej głowie, do tego stopnia, że aż się zwoje w mózgu prostują. Natomiast podczas "zabaw" przy aucie wszystko (prawie wszystko) staje się jasne i klarowne 🙂

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Śmigol napisał(a):

Jaki środek na mocno siedzące od dawna na masce waterspoty polecacie ?

 

15 godzin temu, Robak napisał(a):

Można wspomagać się takim scrubem do lakieru w formie białej kostki. Fajna rzecz bo nie rysuje lakieru.

 

43 minuty temu, Robak napisał(a):

Tak dokładnie, dzieki

 No. Kolejny "asior". Magiczną gąbką po lakierze 🤣

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co to jest bo już wyrzuciłem ale była to biała dość twarda gąbka niewielkich rozmiarów. Po zdjeciu wszytskich waterspotów przejrzałem cały lakier i nie było najmniejszej rysy( bo wcześniej też ich nie było). Poza tym Mariusz sam mi to poleciłeś😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulek85 szyby regularnie to się myje jak lakier. Prewash, szampon. Jak chcesz to potem płyn do szyb. Jak masz natręctwo szybowe to wrzuć im prewash z APC. Te "pasty" raczej nie są do regularnego stosowania i nie ma takiej potrzeby.

Jak masz dalej wrażenie że jest tłusto - zmywacz silikonowy i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, imola33 napisał(a):

Kolega jest o tym uświadamiany od kilku miesięcy, i niestety nadal nie dotarło 😉

a jak inaczej postow nabije ?   ;-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ello

Czy ktoś używa takiej "taniej" ssawki do odkurzacza i może się wypowiedzieć czy to ma sens? Bo oryginalne Tornadory to +/- 450 PLN

Nie wiem czy na moje potrzeby sprzatania po dzieciach to ma sens....

obraz.png.938189ea7b9ad366184ab85cb892fd0a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, sztefan24 napisał(a):

@Domel Mam z aliexpress, pewnie to samo, dałem około 90 zł. Ogółem daje to moim zdaniem radę ale mam odczucie, że potrzebuje większej mocy kompresora niż tornador.

Masz jakiś numer aukcji?

Wiesz cudów nie oczekuję, brudu też nie mam "przemysłowego" ale do wyciągania typowe piasku z "plaży" powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał(a):

llo

Czy ktoś używa takiej "taniej" ssawki do odkurzacza i może się wypowiedzieć czy to ma sens? Bo oryginalne Tornadory to +/- 450 PLN

Nie wiem czy na moje potrzeby sprzatania po dzieciach to ma sens....

Wojtek nie wiem czy to czasem nie sprzedaje gościu, który drukuje te tornadory. Niestety jakość ze względu na druk 3d nie jest za specjalna. Ale zaznaczam, nie mam pewności czy to on czy nie. Cena jest w tym jego zakresie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sztefan24 napisał(a):

@Domel https://a.aliexpress.com/_Eu5iDQp

Kupiłem z tej "aukcji" za 101 zł w czerwcu 2022 roku. Szczerze to użyłem go z 6-8 razy. Będę potem w graciarni to mogę ci zrobić zdjęcia jak to wyglada

Też mam taki, używam już długo i działa. Robi co ma robić , często używam jak nie chce kurzyć zwykłym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zadam wam takie pytanie dotyczące bardziej stricte tematyce paliwowej. Tankuję zwykle paliwo BP Ultimate Premium Diesel. Czasami zalewam olej 2t, Ale to tak jak jadę w trasę itp. Mam starego Passata 1.9tdi i Avensis t25 2.0 d-4d. Doczytałem że ten 2t obniża liczbę cetanową paliwa, więc myślę czy do tego nie dorzucić Archoil Ar6900 D-Max np. 30ml ( ze względu na paliwo premium) na pełen bak. Niby ten 2t poprawia smarowanie wtrysków i pompy. Jeśli o oleju 2t mowa to Zwykły czerwony K2 Race 1l w cenie 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy maskowacz rys to? 

Po obejrzeniu dwóch filmików @DZIADZIA  i @Domel skłaniam się do TURTLE WAX HYBRID SOLUTIONS CERAMIC POLISH&WAX. Produkt potrzebny do szybkich akcji przedsprzedażowych. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.