Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi



Panowie i Panie - szybkie pytanie do rzeczywistych użytkowników cleanera Angelwax Perfect Polish: czy używał ktoś tego cleanera maszynowo ? Producent zaleca aplikować go ręcznie, jednak - wg opisów - jest to cleaner lekko ścierny, więc czy aplikacja maszynowa również jest możliwa ? Przy aplikacji maszynowej rozbicie cząstek ściernych jest łatwiejsze i skuteczniejsze, jednak może ten cleaner posiada jakiś składnik, który - pod wpływem wyższej temperatury wytwarzanej przy użyciu maszynowym - spowoduje jakieś nieprzyjemne konsekwencje (jak np. zapiekanie się produktu na lakierze i utrudnione jego usuwanie z lakieru) ?


Ja używam tego cleanera maszynowo i nie zauważyłem żadnych problemów, wymienionych przez Ciebie też nie. Maszyna DA, niskie obroty i czarny pad NAT. Szczerze powiem, że mimo zaleceń producenta to produktu nie używałem ręcznie, na maszynę wg mnie bez przeszkód (i szkód) się nadaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Mam w planach dwu etapową korektę lakieru, jednak to byłaby moja pierwsza zabawa z polerką, i mam już zakupioną Menzernę SF+ 3800 i czarny pad NAT i jako polish planuję Sonax'a 03/06 na Royal pads One Step. Dam radę takim zestawem ładnie zrobić lakier by wyciąć ryski i nabłyszczyć furę ? Czy lepiej do Menzerny Czerwonego nat'a ? Ale czy nie zostaną jakieś holsy trudne to usunięcia ? Pierwszy to Czarny lakier BMW a drugi samochód to VW Passat Niebieski akryl la5e :-)

Taki zestaw da radę ? Bo jeszcze myślałem nad 3 etapową Cutting, Polish i Finish na cutting by poszedł Koch 8.01 (Bo mam rabat w rejonowym sklepie lakierniczym) na twardej gąbce z RRC (przy okazji zamówień) tylko nie wiem czy to dobry pomysł tzn. Czy sobie poradzę jak na pierwszy raz. Waszym zdaniem iść w dwu etap czy na trzy etapy bo jeśli miałbym robić trzy etapy to chciałbym spróbować jeszcze nałożyć jakąś powłokę taką do 200zł (K2 czy Tenzi) czyli wtedy szedłbym na całość :D I dodam że maszyna to Masner ;)

Może ktoś ma jakieś fotki pracy po Sonaxie 03/06 i menzernie 3800 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz robilem polerke, po wypracowaniu pasty przetarlem gruba mikrofibra zeby zetrzec resztki pasty, nastepnie przetarlem ipa nowa fibra. I po ipie pojawiaja sie smugi na lakierze, mimo kilkokrotnego przetarcia. Co to moze byc? Co robie zle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mak_Ar - użyj zmywacza silikonowego, lub dedykowanego produktu do wymywania lakieru po paście. IPA nie zawsze się do tego sprawdza (ja właściwie już od dłuższego czasu odstawiłem IPA i używam go wyłącznie do odtłuszczania powierzchni - przy wymywaniu resztek past z lakieru nie sprawdzał się). IPA często rozmazuje na lakierze resztki pasty, zamiast ją wymyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Eidos71  ipa zaczyna sie mazac bo szybko odparowuje. Poczekac po pracy chwile niech lakier ostygnie . Tez czasem siegam po zmywacz silikonowy badz dydykowany preparat. Ale IPA jest bardzo dobra. Dydykowane produkty nie wiem dlaczego ale z cena przesadzaja i to sporo  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pryskanie na fibrę to trzoszkę bezsens. Cały trik polega na tym aby preparat pokrył powierzchnię, miał czas zareagować. Dlatego spryskujemy element, czekamy chwilkę, przecieramy element od rantu do rantu mikrofibrą. "Trąc w kółko" w dodatku tylko zapiskaną mikrofibrą rozmazujemy tylko to co chcemy usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej konsystencji jest wasz Sonax 04-06? Pasta stała u mnie w butelce zastępczej ok. pół roku i wydaje mi się, że jest za rzadka i straciła swoje właściwości (wytrącały się kropelki wody przy pracy). Próbowałem dzisiaj działać nią na masce i lepsze rezultaty dawał Megs UC, chyba będzie trzeba zainwestować w nową butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.