Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Tomas22 napisał:

@Barista daj znać jak poszło. :)

Na chwilę obecną tylko woda i magia i jest bardzo dobrze, zeszło około 90%. Jutro potrenuję z dodatkiem apc.

Jeszcze raz dzięki. Niby tak oczywiste dla mnie to było, ale na to nie wpadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Sunday, April 29, 2018 o 17:58, Mateusz65 napisał:

Mam kilka pytań dot. detailingu wnętrza, akcesorii itd.

Otóż ile zajmuje wam pranie tapicerki (z odkurzaniem) i impregnacja ? wyciągacie fotele, kanapę tylną itd. ? Czego używacie do pre-spray tzn. jakie opryskiwacze ?, jakiś termometr (jaki) ? 

ile czasu zajmuje wam też czyszczenie plastików i dressingowanie ? Planuję zakup chemii Maxifi power rinse i pre-spray, czy dokupić jeszcze jakis odplamiacz cy coś takiego ? I na koniec jaką szczoteczkę polecicie do czyszczenia przy pre-spray'u tapicerki materiałowej ?  

Ponawiam pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz65  To może tak:

- termometr kup z allegro lub z chin - taki z metalowym rdzeniem do jedzenia

- Prespray - masz od ADBL, od Maxifi - to taki odplamiacz. Możesz użyć też Chemspec Enz-all ale on jest skuteczny głównie na mocz, wymiociny itp.

- Pranie tapicerki zajmuje tyle ile jest wymagane do jej wyczyszczenia. Na pewno musisz też policzyć dokładne odkurzanie. Możesz to zrobić w 4 godziny jak się sprężysz, a możesz w 12 jak robisz to powoli :) Co do impregnacji foteli - nigdy tego nie stosowałem. Według mnie sam materiał ma właściwości pochłaniające nasz pot, odbierające nasze ciepło i wilgoć, a jak zaimpregnujesz to tracisz prawie wszystko. Ja wolę częściej wyprać niż impregnować. Chyba, że auto dla klienta :)

Najlepiej jest wyciągnąć fotele i pozdejmować plastiki bo inaczej to trochę druciarsko wychodzi. Podniesiesz lekko plastik, a tam syf. Przy wyjęciu foteli łatwiej jest doprać całą podłogę, szczególnie że jak tego nie zrobisz, to tam gdzie często jest mocno brudna - obok szyn fotela - nie wyczyścisz. 

Maxifi pre-spray powinien poradzić sobie z wszystkimi zabrudzeniami o ile będziesz się stosował do zaleceń producenta co do rozcieńczenia oraz temperatury wody.

Szczotka - Mothersh Carpet Brush(biedronka).

@radziu797  Najlepiej pastą finiszową, niż AIO. Raz robiąc pastą AIO na plastiku musiałem i tak wymywać ten niby wosk po polerowaniu, bo było dziwne załamanie na zegarach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej koledzy pisali o zagrozeniach płynących z kwasów/zasad do felg na gołym metalu.

Więc jak wygląda sprawa z felgą którą ktoś przerysowal po krawezniku czy coś.

Fragmentowo ten goły metal jest raczej odkryty,odpuscic mocniejsza chemie czy używać jej w jakiś specyficzny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - szybkie pytanie do rzeczywistych użytkowników cleanera Angelwax Perfect Polish: czy używał ktoś tego cleanera maszynowo ? Producent zaleca aplikować go ręcznie, jednak - wg opisów - jest to cleaner lekko ścierny, więc czy aplikacja maszynowa również jest możliwa ? Przy aplikacji maszynowej rozbicie cząstek ściernych jest łatwiejsze i skuteczniejsze, jednak może ten cleaner posiada jakiś składnik, który - pod wpływem wyższej temperatury wytwarzanej przy użyciu maszynowym - spowoduje jakieś nieprzyjemne konsekwencje (jak np. zapiekanie się produktu na lakierze i utrudnione jego usuwanie z lakieru) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , potrzebuję szybka poradę , kupiłem wczoraj Kwazar Venus pro 360 i pianę Shiny Garage Frit Snow Foam . Wlałem ciepłej wody 1L + 30 ml piany i leci sama woda ?

Na 16 mam miejscówkę umówioną na mycie a tu klops ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie od laika w woskach zymola. Wiem że idealnym clranerem bedzie HDC. Niestety jeszcze się go nie dorobilem. Mam natomiast Auto Finesse Rejuvenate lub Detailer's Coating Prep Polish. Co bedzie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grabek246 - moim zdaniem z tych dwóch, lepszy będzie AF Rejuvenate. Cleaner Detailer'sa nie dodaje praktycznie nic do lakieru, a AF - mimo, że dobrze oczyszcza lakier i jest lekko ścierny - sam od siebie (podobnie, jak HDC) dodaje lakierowi delikatnej głębi i połysku, co trochę jest potrzebne w przypadku wosku Zymol'a (a przynajmniej w przypadku Carbona, gdyż tylko ten wosk ze stajni Zymol'a posiadam). No i AF, w porównaniu do HDC, jest łatwiejszy w aplikacji i docieraniu - nie przysycha tak, jak HDC. A woski Zymol'a nie potrzebują idealnie jałowej powierzchni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masterjam  Tyle czytałeś i kupiłeś kwazara, zamiast Epocy czy Marolexa Axela?  Co nie zmienai faktu, że Kwazar Venus to też jest pianownica którą można używać do pian aktywnych. Także kupiłeś dobry sprzęt, tylko kwestia dojscia dlaczego nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YOBACK wpisz w google kwazar super pro 360 i nie gadaj głupot, ze to jest pianownica tylko opryskiwacz. Jest jeszcze kwazar foamer, ale z tego co kolega napisał można wywnioskować, ze ma opryskiwacz.

P.s. Nie zrobisz z niego pianownicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się zabieganym nie mającym czasu człowiekiem. Na chłopski rozum powinienem kupic biały a kupiłem pomarańczowy :P A marolexa miałem kupić tylko nie zdażyłbym do sklepu przed zamknięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adaszek96 napisał:

Macie może fotki z tenzi PR na oponach? Niestety nigdzie na forum nie mogę znaleźć jak wygląda ten mat

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Jak pogoda i synuś nie wykręcą mi numeru, to dzisiaj będę kładł PR na oponki. Na pewno będzie z tego teścik 😉

Kilka słów o Tenzi PR znajdziesz poniżej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.