Skocz do zawartości

ADBL Synthetic Spray Wax - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowaliście kłaść SSW obok czegoś innego i popatrzeć jak się zachowa w perspektywie dłuższe niż do kolejnego mycia?
Z mojego doświadczenia traci look. Ciągnie brud.

Co do looku się nie wypowiem ale do co ciągnięcia brudu zgadzam się w 100%. Obserwacja na czarnej mazdzie siostry na która zaaplikwalem ssw i po jakimś czasie dalej piękne krople ale na warstwie oblepionego kurzu:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej porównywałem SSW z QD1, bo głównie tych produktów używałem, z racji innych zastosowań. Zacznijmy od tego że look, to nie jest coś czego od ssw kiedykolwiek wymagałem. Kupując wiedziałem, że nadaje tylko połysk i może delikatnie przyciemnia, a jego głównymi zaletami są kropelki i wysoka trwałość. Rzeczywiście produkt nie jest antystatyczny i ciągnie kurz, ale taki QD1 jak i duża część qd czy nawet twardych wosków również się tym cechuje. 

Nie wypowiem się, jak przy innych produktach o wysokiej trwałosci, ale przy innych qd jak wymieniony qd1 czy stary SG morning dew, to ciężko mi się odnieść co dzieje się w dłuższej perspektywie, bo takie typowe qd to po prostu po kilku myciach przestają istnieć 🙂 a ssw nawet na nieprzygotowanym lakierze siedzi dość długo. Osobiście używam go właśnie do "zabezpieczenia" auta na szybko, nie przepadam głównie za tym że lakier po nim nie jest śliski, co powoduje że na moim samochodzie znajdzie się tylko jeśli zimowy wosk umiera + zawsze boczne szyby i wnęki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, analyzator napisał:

Próbowaliście kłaść SSW obok czegoś innego i popatrzeć jak się zachowa w perspektywie dłuższe niż do kolejnego mycia?

Z mojego doświadczenia traci look. Ciągnie brud.

Zgadzam się. Ssw nie ma jakiegoś wybitnego oczyszczania, kurz ciągnie, do wyglądu wnosi trochę. Zaletą ssw są mega krople i trwałość. Co zrobić jak lubię kropelki po ssw. Idealny dla mnie by był qd, który daje krople jak ssw, trwałość jak ssw, szkło jak WG i mało się brudzi. Ktoś ma jakieś propozycje (ofc pod qd jest sealant)? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się dziwię że na szyby go stosujecie. Probowalem dwa razy i auto miałem w miare czyste a szyby jakaś masakra 😉

Look plastik ale połysk jest spoko naprawdę spoko. Tylko że produkt trwa a wyglądu zaraz zero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Mam pytanie odnośnie tego produktu gdyż niestety nie wyciągnąłem go z auta w porę i mi zamarzł.
Jak wstawie go pod kaloryfer i odmarznie to będzie miał takie same właściwości jak na początku? 
Pozdrawiam 
Kto to teraz wie. Na pewno nie zaszkodzi. Rozmroź, wstrząśnij konkretnie i zaarakuj jakiś panel w aucie a się dowiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stig napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie tego produktu gdyż niestety nie wyciągnąłem go z auta w porę i mi zamarzł. 😒

Jak wstawie go pod kaloryfer i odmarznie to będzie miał takie same właściwości jak na początku? 

Pozdrawiam 

Napisz do ADBL. Nikt nie da lepszej odpowiedzi jak twórca produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, stig napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie tego produktu gdyż niestety nie wyciągnąłem go z auta w porę i mi zamarzł. 😒

Jak wstawie go pod kaloryfer i odmarznie to będzie miał takie same właściwości jak na początku? 

Pozdrawiam 

W zasadzie zamarza mi rok w rok w aucie, w tym też. W tamtym roku i tak szybko zużyłem to co zamarzło więc nie widziałem różnicy w działaniu. W tym roku po rozmrożeniu z -16 deeeelikatnie zapaszek sie wtrącił ale reszta aplikacja dalej przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Dystrybutor

Cześć,

Nasze produkty mają datę ważności minimum 2 lat. Jednocześnie sam testuję produkty ze starych partii produkcyjnych i z QD1 nie miałem nigdy problemów.

Temp minimalna dla tego typu chemii to 7 stopni celsjusza. Oczywiście można próbować go stosować nawet przy ujemnych temp ale nie możesz dopuścić by sam produkt w butelce miał poniżej 7 stopni ponieważ wtedy może tracić on swoje właściwości fizyko chemiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ADBL napisał:

Cześć,

Nasze produkty mają datę ważności minimum 2 lat. Jednocześnie sam testuję produkty ze starych partii produkcyjnych i z QD1 nie miałem nigdy problemów.

Temp minimalna dla tego typu chemii to 7 stopni celsjusza. Oczywiście można próbować go stosować nawet przy ujemnych temp ale nie możesz dopuścić by sam produkt w butelce miał poniżej 7 stopni ponieważ wtedy może tracić on swoje właściwości fizyko chemiczne.

Dzięki za info .A czy na butelkach jest gdzieś umieszczona data produkcji ? - bo na tym produkcie nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.