Skocz do zawartości

ADBL Synthetic Spray Wax - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

ADBL SYNTHETIC SPRAY WAX

59886e7c518a7_ADBL-wizualizacja-5L-1L-05L_SSW-white.jpg.0fb313c6471a552bc0a127c518157420.jpg

BUBBLEGUM SCENT

 

 

Szybka i łatwa w aplikacji mieszanina syntetycznych polimerów. Można go stosować samodzielnie oraz jako dodatkową warstwę na wcześniej nałożony wosk lub sealant. Nadaje niesamowitą głębię koloru oraz połysk. Pozostawia niezwykle gładką powierzchnię. Hydrofobowa, antystatyczna formuła zapobiega osiadaniu kurzu i pozostawaniu odcisków palców. Trwałość ADBL SYNTHETIC SPRAY WAXto od 1 do 2 000 kilometrów w zależności od warunków atmosferycznych oraz sposobu mycia.

 

Sposób użycia:

Gotowy do użycia.

1.       Rozpylić produkt na czysty lakier – suchy lub mokry.

2.       Przetrzeć mikrofibrą do sucha.

 

Dodatkowe wskazówki:

·         Przed użyciem wstrząsnąć.

·         W przypadku zastosowania za dużej ilości, należy produkt dopolerować drugą czystą i suchą mikrofibrą.

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Chronić przed światłem słonecznym.

Nie przemrażać.

 

Tyle, jeżeli chodzi o opis z etykiety.

Kilka słów ode mnie;)

Założenia.

SSW został opracowany, aby uzupełnić lukę pomiędzy ADBL QD1 i ADBL Quick Waxem.

Chwalone przez Was cechy dwóch wyżej wymienionych stały się podstawowymi założeniami przy tworzeniu SSW. Komfort aplikacji w stronę QD1, natomiast trwałość w kierunku QW.

Użycie wielkocząsteczkowego, syntetycznego polimeru zaowocowało bardzo dobrą przyczepnością do każdego rodzaju lakieru, niezależnie od jego stopnia przygotowania.

Sposób użycia.

Aplikacja może być wykonana na lakier suchy oraz taki, na którym jest jeszcze woda. Nie należy takiego sposobu użycia mylić z aplikacją na mokro, gdzie natryskujemy produkt na mokry lakier, spłukujemy i następnie osuszamy. W przypadku SSW jest to naniesienie produktu na mokry panel i dotarcie go mikrofibrą, co może się wiązać z koniecznością użycia kilku ręczników.

Trwałość.

Jak zapewne wiecie, czas jaki produkt utrzyma się na lakierze zależny jest od wielu czynników. Podczas testów wewnętrznych SSW wykazywał znacznie większą trwałość na panelach po korekcie. Jest to związane z równomiernym pokryciem obszaru testowego. W przypadku paneli zniszczonych utlenieniem oraz siatką rys, trwałość może się znacznie obniżyć. Nie skupiając się na warunkach zewnętrznych trwałość SSW zawiera się w przedziale od 1 do 2 tys km. Tak szeroki zakres ma związek z rodzajem aplikacji gdzie mniejszą trwałość uzyskiwaliśmy przy aplikacji na mokry lakier.

Kompatybilność z innymi LSP.

W większości przypadków jakie sprawdziliśmy, po aplikacji SSW powierzchnia nabiera jego właściwości. Wielkość cząsteczki polimeru bazowego oraz siła adhezji jest na tyle duża, że nie występuje efekt „cerowania ubytków” ,a przykrycie istniejącego LSP.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do ich zadawania oficjalnie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i głupie ale mam pytanie czy na bezdotyku jak zaaplikuje SSW na mokre auto muszę je osuszyć? Czy wystarczy że przejadę się kawałek i pęd powietrza osuszy mi auto? Czy to tak nie działa i trzeba dopolerować każdy element/panel?

Wysłane z mojego Black Berserkera S80 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hammster napisał:

Może i głupie ale mam pytanie czy na bezdotyku jak zaaplikuje SSW na mokre auto muszę je osuszyć? Czy wystarczy że przejadę się kawałek i pęd powietrza osuszy mi auto? Czy to tak nie działa i trzeba dopolerować każdy element/panel?

Wysłane z mojego Black Berserkera S80 przy użyciu Tapatalka
 

Musisz go przecież rozprowadzić po lakierze... więc nie wiem jak chcesz to bez MF zrobić. Chyba że wylejesz na auto pół litra na raz... wtedy pewnie dopsikasz każdy zakamarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym użyciu mam bardzo pozytywne odczucia. Aplikacja banalna, zaryzykowałbym wręcz stwierdzenie, że przyjemniejsza niż qd1. Na jasnym lakierze dodaje fajnej szklistości i do tego świetnie pachnie. Hydrofobowości jeszcze nie dane było mi sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pierwsza zabawa za mną :biggrin: Świetnie pachnie, banalna aplikacja - lepsza niż QD1 i QW w starej wersji (nową mam ale nie używałem jeszcze).

Właśnie nad miastem przeszła mega burza i ulewa :angry::angry::huh:cała robota na marne .... jutro rano sprawdzę sobie kropelki.

Produkt nakładałem na szyby tez - zero mazów :biggrin:

ogólnie bardzo pozytywne odczucia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kryman napisał:

Jak jest z aplikacją w centralnym słońcu na rozgrzany lakier? Testowaliście to może? Pytam ponieważ wiem, że z Syntetykiem Meguiar's nie ma z tym problemów.

Aplikowałem w temp 34 st ale w cieniu i no problem , zero jakichkolwiek mazów . ADBL QW v2 testowałem w słońcu nie mazał się wiec z Synthetic Spray Wax nie powinno być problemów :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2017 o 12:19, Gesiu_15 napisał:

ADBL QW v2 testowałem w słońcu nie mazał się

Fakt, ale miałem problem z dotarciem. Rozgrzana maska i około 28-30 stopni na dworze. Psiknąłem 4-6 razy na maskę i na tej połowie która czekała około 20 sekund już się musiałem namachać jak głupi a i tak nie dotarłem. Mimo temperatury aplikacja w cieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ADBL napisał:

Strus, miałeś problem z V2?

Raz, przy upale.

 

34 minuty temu, ADBL napisał:

znacznie łatwiej aplikować go sposobem na fibre i dopiero na element

Być może to rozwiązałoby tą jednorazową sytuację. Dzięki za sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SSW od tygodnia na aucie. Właściwości jak najbardziej na plus, ale...
Myłem ostatnio samochód na bezdotyku (kropelki super. Zrzut wody wzbudził zainteresowanie). Czasu na wycieranie nie było, wiec gaz do dechy i szybka krótka. Woda ładnie uciekła i powrócił look. Jednak po postoju w garażu pojawiły sie waterspoty (wylazła h2o ze szczelin).
I tu pytanie: można zaatakować SSW ponownie SSW, czy lepiej jakiś QD?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nieco z innej bajki - skoro można aplikować na mokro to wypada chyba aplikować fibrą która chłonie wodę ( i tu chyba puffy się sprawdzi ) to zastanawiam się czy w trakcie aplikacji fibra nie wchłonie za dużo tego cennego specyfiku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś kupiłem eliksir. Na aucie leży kilka miesiecy fusso więc szampon Coca cola i jechane... na suche auto synthetik. Co zauważyłem? Po pierwsze mega zapach. Prawie tak dobry jak w QW. Aplikacja super... efekt chyba dobry bo jest ciemno i słabo widać czy są mazy czy nie Ale szklistość zauważalna. Jutro podeślę fotki. 

Co do aplikacji... Po testach proponuje jednak aplikacje na suchy lakier.

Zapowiada się mega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.