Skocz do zawartości

Mini poradnik olejowy


Rekomendowane odpowiedzi

To panowie co polecicie do benzynowego V8 (m62) w bmw, piepszyć ekologię! Tak wiem, full saps, najlepiej zza oceanu, jednak potrzebuje 8l więc póki co właśnie myśle o ravenolu 2x 4l, zaskoczcie mnie czymś ciekawym? Jest sens lac a9100 do takiej benzyny, wydaje mi sie, że lepiej kase przeznaczyc na lepsza oliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qub@ napisał:

To panowie co polecicie do benzynowego V8 (m62) w bmw, piepszyć ekologię! Tak wiem, full saps, najlepiej zza oceanu, jednak potrzebuje 8l więc póki co właśnie myśle o ravenolu 2x 4l, zaskoczcie mnie czymś ciekawym? Jest sens lac a9100 do takiej benzyny, wydaje mi sie, że lepiej kase przeznaczyc na lepsza oliwe?

 

Godzinę temu, boT napisał:

@Qub@ podlaczam sie do twojego pytania , do swojej vki aktualnie leje  liqui moly 

Skoro marki polecane prawie na każdej stronie tego tematu Was nie zadowalają to nie wiem czego tak naprawdę oczekujecie od oleju. W kółko polecane Ravenole, Milersy, Penrity, Liqui Moly, Amsoil i masę innych ciekawych olejów ale jak to nie jest zbyt ciekawe to chyba pozostaje Wam polecić tylko Xenum WRX 5W40 lub GPX 5W40

1 godzinę temu, menior napisał:

Tu gdzie mieszkam(Wlochy)to oleje cieszace sie bardzo dobra renoma choc to marka amerykanska,tez nieco drogawe w porownaniu z castrol/mobil,slyna z jakiegos dodatku niejakiego Fullerene ktory jest ich patentem.Zalalem niedawno i przeszlem z Valvo MST na ktorym slyszalem na zimnym lekki stukot popychaczy,wrazenia? Narazie stukotu nie slysze i praca silnika jakby aksamitniejsza :oDziwie sie ze tak znana i uznawana tu marka u nas nie znana choc wystepuje,stad moje pytanie

Patrząc na ich ofertę to w ogóle mnie to nie dziwi. Kilka produktów na krzyż do osobówek. Nawet największe niemieckie i rosyjskie fora o olejach niewiele mówią o tej marce. Wiec chyba nie taka znana i uznawana ta marka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, menior napisał:

@Pływak akurat tutaj mam pelny asortyment olejow,wszelakiej gradacji nawet takich malo powszechnych typu 0W50 itp,w Niemczech o ile mi wiadomo tez,widac w Polsce nie http://www.bardahl.de/

Możesz mi podlinkować tego 0W50 bo nigdzie nie widzę, a mnie zaciekawił?  Myślałem, ze tylko Eneos taki ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pływak napisał:

Możesz mi podlinkować tego 0W50 bo nigdzie nie widzę, a mnie zaciekawił?  Myślałem, ze tylko Eneos taki ma w ofercie.

Sorry przyznaje moj blad :blush: Ta marka ma wiele dziwnych gradacji 0w40,20w60 ...ale faktycznie 0w50 nie znalazlem,tutaj nawet ASO Hondy to leje wiec jakis badziew chyba nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rynek europejski ma od groma rodzimych i tańszych olejów, a wcale nie gorszych. Może nawet i lepszych ale to trudno ocenić bo informacji i analiz jak na lekarstwo tego Bardahla. Jak mogę mieć Ravenola taniej i dostępnego od reki to nie widzę sensu z kombinowaniem z mega niszowymi markami. To tylko utrudnianie sobie życia przy zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pływak napisał:

Bo rynek europejski ma od groma rodzimych i tańszych olejów, a wcale nie gorszych. Może nawet i lepszych ale to trudno ocenić bo informacji i analiz jak na lekarstwo tego Bardahla. Jak mogę mieć Ravenola taniej i dostępnego od reki to nie widzę sensu z kombinowaniem z mega niszowymi markami. To tylko utrudnianie sobie życia przy zakupach.

Rozumiem,we Wloszech jest on ogolnie dostepny i uznawany za lepszy od klasycznych Castroli i Mobili i dlatego go zakupilem ;) We Wloszech na jego temat masa informacji,zawiera tez niby jakis innowacyjny dodatek ktory niby gwarantuje pozostawienie jakiegos filtru ochronnego pozwalajacemu zrobic iles tam km bez oleju bez zatarcia,nie znam sie pewnie marketing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest masa informacji podrzuć jakaś analizę świeżego oleju chętnie wtedy spojrzę na parametry oraz skład i się wypowiem bo ja szukałem ale nie znalazłem. Oleje, które tu polecam widziałem na analizach dlatego jestem w stanie się o nich wypowiedzieć bo same opisy producenta i opinie anonimowych użytkowników nie są dla mnie miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pływak napisał:

Jeśli jest masa informacji podrzuć jakaś analizę świeżego oleju chętnie wtedy spojrzę na parametry oraz skład i się wypowiem bo ja szukałem ale nie znalazłem. Oleje, które tu polecam widziałem na analizach dlatego jestem w stanie się o nich wypowiedzieć bo same opisy producenta i opinie anonimowych użytkowników nie są dla mnie miarodajne.

O cos takiego Ci chodz? https://www.google.it/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjW26zrjsTZAhWM6qQKHRfZC2gQFgiHATAJ&url=https%3A%2F%2Fbardahl.lv%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F06%2FTDS-322040-Technos-C60-5w30-Exceed.pdf&usg=AOvVaw3Htc5e67mKf_H9bIGcKO6r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Qub@ napisał:

 

Nie bardzo rozumiem skąd ten brecht? Geografii chcesz mnie uczyć?

A Ty mnie czego chcesz uczyć tym cynizmem w swoim pierwszym poście? Sprawdź choćby na poprzedniej stronie jakie pozycje padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2018 o 19:25, Michał126 napisał:

A) tak,

B) nie musi być 5k km. Możesz normalnie przelatać interwał. Dla oleju syntetycznego jest wręcz wskazane, żeby to był stosunkowo długi dystans, np. 10 tys. km. Po prostu z jakiegoś powodu z syntetykiem (ergo - takim na bazie PAO lub z dużym jego udziałem) działa wolniej. Nie wiem dlaczego. I niekoniecznie trzeba go wlewać do świeżego oleju.

Bieda w tym IC jest niesamowita. Do tego ceny z dupy. Cieszę się, że nie muszę tam kupować. W Profi Auto wszystko jest lepsze.

Ale jak już coś stamtąd brać, to do obu TDIków to będzie wypas: https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1376255-olej-shell-helix-ultra-0w30-ect-c2c3-4-litry

Nie będzie. Nie ma tu żadnej kolizji. Wlej tyle Skydda, ile potrzeba i spokój.

@Michał126, @Pływak poważnie ten Shell 0w30 jest The Best? VW TDI  z/bez DPF

znam się na wszystkim :D ale na olejach wcale, więc dopytuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po prostu bardzo dobry. :) Do PDka abstrahując od DPFa i tak musisz mieć olej ze średnią zawartością popiołów, czyli w klasie C3. A CR wszystkie fabrycznie mają DPFa, który to warunkuje - bo sam CR nie ma tu znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moze "The Best" ale jak na ogólnodostępny olej to dość wysoka półka. Gdzieś tu (albo w tym temacie co wyparował) chyba nawet kiedyś wrzucałem jego analizę bo niektórzy tutaj nie wierzyli, ze Shell robi dobre oleje, a teraz nawet sami polecają ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.