Skocz do zawartości

Mini poradnik olejowy


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, KuczyBuczy napisał:

Co jest złego w filtrach Sędziszowa? Stosuje je już w kilku autach i nie mogę o nich powiedzieć nic złego, wyglądają na solidne.

Sam na nie ostatnio patrzyłem kupując na nowy sezon filtry, ale podsunięto mi ten dość skrupulatny test: http://uszlachetniacze.blogspot.com/2018/01/test-filtrow-oleju-oil-filters-test.html z którego wynika że lepiej sobie dać spokój bo jest cieniutko (i oszczędnie z materiałem filtrującym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHOT Nigga please przecież to ten sam gość od testów olejów na jutubie... olej też dobierasz na podstawie jego testów? :D

 

Czy to, ze jest cieniutko znaczy, ze kiepsko filtruje? Jak zwykle gość coś testuje ale tak naprawdę jak w przypadku testów olejów nie wiadomo co. Materiału mniej ale czy jego ilość się liczy? Czy może jakość i zdolność filtracji? Czy stare wielkie filtry filtrują lepiej niż małe filtry w nowoczesnych silnikach?

 

MAxGear wypadł lepiej niż purflux, a jakoś wole kupić OE filtry Renaulta produkcji Purfluxa niż Maxgeara do RSa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak Zapytałem ludzi którzy się znają, dostałem odpowiedź Sędziszów = dziadostwo i tego linka na potwierdzenie. Nie wypowiadam się na temat jakości innych firm i nie dorabiałbym do tego większej ideologii czy teorii spiskowych. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy się znają na testy tego pana biorą poprawkę, a testy olejów to już w ogóle nie wiem co maja pokazać bo na pewno nie to jak olej zachowuje się w silniku. Nie wiem jak do aut ale mam znajomego, który serwisuje maszyny rolnicze za niemała kasę i używa Sędziszowa bo z filtrów do maszyn właśnie słyną. Ja do RS zakupiłem purfluxa (W kartoniku Renaulta), który według tego testu wypadł bardzo kiepsko, a który produkuje filtry do wielu marek na pierwszy montaż. Za to polski brand jednej z hurtowni motoryzacyjnych produkowany "niewiadomogdzie" czyli maxgear wypadł o wiele lepiej.

Test jednej referencji i na tej podstawie ludzie oceniają jakość filtrów. Może w przypadku referencji do innego auta filtr byłby akurat cięższy od konkurencji? Może wkład zrywał by się przy większej masie... może Knecht, który robi filtry też w chinach wypadł by inaczej w zależności od kraju produkcji? Chociaż tak naprawdę trudno mi ocenić czy parametry zmierzone w tym teście mają jakiś wpływ na same właściwości filtrujące. To jak jak by wosk oceniać po wadze puszki i konsystencji ;) Ja na bank nie śmiał bym stwierdzić, ze coś jest lipne lub super na podstawie takich testów, jako ciekawostka jak najbardziej jako wyznacznik na pewno nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pływak napisał:

Nigga please przecież to ten sam gość od testów olejów na jutubie... olej też dobierasz na podstawie jego testów? :D

Ciekawe co następne :D  Test trwałości opon poprzez ścieranie je papierem ściernym? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, daniel87 napisał:

@Michał126 jeszcze małe pytanie. LM Spulung'a można dodać do Vervy czy lepiej zwykłej ON:?:

Do zwykłej, żeby nie mnożyć bytów. :)

11 godzin temu, skleja napisał:

@Michał126 Dopytam jeszcze o te dwie opcje  Valvoline Synpower FE 5W30 i Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30.

Valvo jest spoko, jeżeli zawartość kart pokrywa się z analizami. Z tym różnie bywa. Ale generalnie jest w porządku. Natomiast Mobil jest tylko trochę lepszy od Totala. Generalnie Shell z budżetówki jest najlepszy i nie jest to nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skleja napisał:

@Michał126 Dopytam jeszcze o te dwie opcje  Valvoline Synpower FE 5W30 i Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30.

Ja używam Valvoline i jest git, już dwie zmiany, niebawem trzecia. Niedrogi, spełnia wszystkie normy Forda i dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BMW leje Motul 300V 5w40 bo lubie ją przeciągnąć na biegach do końca. Minus tego oleju, to fakt że trzeba go wymieniać najlepiej co 7-8 tys km więc do daily car może nie do końca sie sprawdzić. Zaleznie od podejścia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PROPER napisał:

Ja mogę polecić Valvoline SynPower 5w40. Wg. charakterystyki wypada bardzo dobrze. Wysoka lepkość przy nagrzanym oleju i w pełni syntetyczny.

Od kiedy ten valvo to syntetyk bo o ile mi wiadomo to HC? ;] Mało, ze baza HC to NOACK wysoki bo prawie 11% czyli mocno sredni olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pływak napisał:

Od kiedy ten valvo to syntetyk bo o ile mi wiadomo to HC? ;] Mało, ze baza HC to NOACK wysoki bo prawie 11% czyli mocno sredni olej.

Powiem tak. Testy tego oleju czytałem na stronach z usa m.in ze 4 lata temu i ewidentnie wynikało z nich ze to jest w pełni syntetyczna baza. To mnie zaskoczyłeś. Moze ostatnio nagrzebali w składzie?? 

Tegies nie wrzucaj mnie do jednego wora z osobami o ktorych piszesz bo ja akurat sprawdzam charakterystykę oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tegies napisał:

PROPER, to czemu piszesz  o nim: "i w pełni syntetyczny" ?

Napisałem dlaczego powyżej. Gdybym tak nie myślał to bym tak nie napisał. A moja opinia nie wzięła się z napisu na opakowaniu. :roll:

 

32 minuty temu, Pływak napisał:

Widzialem analize z 2015 i ewidentnie to HC z wysokim NOACK czyli mocno sredni. Do Ravenola czy Meguina nie ma startu. Z reszta valvo słynie z wysokiego NOACK ponoć zdarzaly sie oleje majace ponad 15%

Dobrze że mnie wyprowadziłeś z błędu. Nawet do cywila wolę zalać coś lepszego. Muszę nadrobić zaległości z wiedzy o tym co teraz stoi na półkach.

Wyedytowałem wpis o Valvoline aby nikt się nie sugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Valvoline to dobre oleje. Według mnie PAO w składzie nie jest niezbędne do sformułowania porządnego oleju. Co do Noack to trochę się tego obawiałem, ale nie słusznie, bo ubytki oleju są porównywalne z innymi olejami.

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest w nich dobrego? Za niewiele wiecej mozna miec zdecydowanie lepsze oleje, które z resztą niejednokrotnie tu polecalem. Osobiście juz bym wolal Shella na GLT niż to valvo. Zaden parametr tego oleju nie wskazuje na to aby ten olej byl dobry, jest przecietny jakich na rynku wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.