Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

No to sprawa się trochę rozjaśniła, nie ma co się bać automatycznej skrzyni więc jej nie skreślam. W takim razie będę szukał 508 2.0HDI ewentualnie jak się trafi to C5 2.0HDI, ale w pierwszej kolejności 508. Oba auta zostały zaakceptowane przez Najwyższą Izbę Kontroli czyt. żonę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel23584 jeśli miał byś coś na oku od Trade-Lux a masz daleko do nich to pisz. Mają siedzibę w mieścinie obok mnie jakieś 5 km od mojego domu i mogę podjechać zobaczyć. 
Dzięki, będę pamiętał, jak coś to dam znać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2022 o 18:05, piotrek305 napisał:

NAJLEPSZEFURY.PL

Ponieważ zaczynam rozeznawać temat Puża 508, dołączyłem do grupy na FB. Tam przeczytałem historię jednego z członków grupy na temat ww. handlarza:

A więc tak… dokonałem zamówienia auta w końcówce kwietnia. Peugeot 508. Po około 2 tygodniach otrzymałem info zwrotne o znalezieniu samochodu dla mnie. Akceptacja, zgoda i zaliczka. Czekałem około 1,5 miesiąca aż “sprowadzą, wypolerują i wymienią wahacz”. Kłopoty dopiero miały nadejść.

I rzeczywiście w końcu doczekałem się auta. Po miesiącu zaczęły się dziać cuda. Raz znika, raz wyrzuca płyn przez zbiorniczek wyrównawczy. Kontakt ze sprzedającym, diagnoza u mojego mechanika: uszczelka pod głowicą. Sprzedający tłumaczy, że o niczym nie wiedział. Po mojej propozycji pokrył 50% kosztów naprawy, ale to nie koniec.

Po wymianie uszczelki płynu nie wyrzucało, ale wciąż systematycznie ubywał. Kolejna wizyta u mechanika. Diagnoza: pęknięty blok silnika od strony grodzi (w mało widocznym miejscu) - ślady wcześniejszego spawania (!!). Sprzedający znów tłumaczy, że nic nie wiedział, musieli go oszukać w Niemczech. Próbuje mi wmówić bym naprawiał. Decyduję się zwrócić auto i odzyskać kasę. Porozumieliśmy się. Myślałem, że na tym zakończy się sprawa, ale…

Po cofnięciu rejestracji w wydziale komunikacji okazało się, że: auto było sprowadzone do Polski już wcześniej, niż złożyłem nawet zamówienie! Mało tego - miało już jednego właściciela! Tak to nie żart. Doszedłem po zdjęciach na fan page najlepszefury do osoby z Białegostoku, która kupiła tego Peugeota 508 przede mną. I co ciekawe… oddała go ze względu na pękniety blok. Jak było dalej? Najlepszefury pospawały blok i opchnęły go mi: jako świeżo sprowadzone (cofnięcie decyzji o tymczasowej rejestracji powoduje, że wszystkie wcześniejsze polskie dokumenty i wpisy zostały zniszczone), sprawne technicznie bez ukrytych wad.

Jak było w rzeczywistości? Sprzedający wiedział, że auto ma wadę, zostało naprawione niezdarnie (blok się wymienia, a nie spawa), a mimo tego oszukiwał mnie od początku do końca. Nawet kiedy sygnalizowałem problemy z płynem, brnął w kłamstwa tłumacząc najpierw, że to niemożliwe, a później kłamiąc, że nie wiedział o niczym. Traciłem czas i pieniądze.

Wszystko okazało się jednym wielkim oszustwem, opakowanym w ładne słowa i piękne bajki. Nawet kiedy napisałem, że znam wersję wydarzeń, sprzedający brnie w swoje.

Reasumując. Sprzedano mi samochód z wadą ukrytą, o której najlepszefury wiedziały, a i tak brnęły w zaparte. Straciłem czas, nerwy i pieniądze niemałe na latanie po mechanikach. Nie mówiąc już o kosztach ubezpieczenia, rejestracji i innych wymian.

Finalnie żałuję, że dałem się nabrać na słowa sprzedającego, że o niczym nie wiedział i podpisałem ugodę, zwróciłem auto otrzymałem zwrot kosztów zakupu i tyle. Sprawa powinna zakończyć się w sądzie, gdzie otrzymałbym bez problemu zwrot wszystkiego co do grosza, a sprzedający miałby nauczkę, żeby na przyszłość nie robić takich numerów.

Zapewne najlepszefury ustosunkują się do tej opinii i mogą przedstawić swoją wersję zdarzeń. Niestety, nie będę mógł już na nią odpowiedzieć. Zatem ocenę pozostawiam Państwu. Dla sprzedającego: jeśli coś w mojej opinii się nie zgadza, proszę wystąpić na drogę sądową celem obrony dobrego imienia.

EDIT: Peugeot 508 2.0 Blue Hdi 180 KM 2014 rok, VIN VF38EAHWTEL021165

 

Co ciekawe - handlarz ów jest niedaleko mnie. No cóż, jak w większości przypadków, nieposzlakowana opinia o handlarzu okazuje się mitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2022 o 17:31, Syrio napisał:

508 czy C5 vs focus, golf o astra? 2 inne segmenty aut. 508, Mondeo czy Passat z automatem i 2.0 diesel to dobry wybór. Kwestia auta, stanu, wyposażenia i gustu 🙂

Uwierz mi, że Mondeo w automacie Powershift to może nie być dobry wybór. Pytanie czy w MK4 czy już MK5 celujesz. Wiem, że silniki 2.2TDCi w MK4 mają chyba durashift i to jest dobra skrzynia, Powershift ma bolączki, które wręcz wyrywają kieszeń, bo naprawa kosztuje jak dla mnie majątek. Tak czy siak najważniejsze to częsta wymiana oleju, mówią, że interwał co 60tys.km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące automatycznej skrzyni w 508. Ostatnio gdzieś słyszałem, że skrzynia tak to jest ok (nawet Wy tutaj pisaliście że nie ma co się jej bać), ale jest jedno ale... jak chcemy się w miarę szybko i sprawnie włączyć do ruchu to skrzynia jest ospała, długo "myśli" zanim auto zacznie sprawnie jechać. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące automatycznej skrzyni w 508. Ostatnio gdzieś słyszałem, że skrzynia tak to jest ok (nawet Wy tutaj pisaliście że nie ma co się jej bać), ale jest jedno ale... jak chcemy się w miarę szybko i sprawnie włączyć do ruchu to skrzynia jest ospała, długo "myśli" zanim auto zacznie sprawnie jechać. Prawda to?


Dla mnie pierwsza przejażdżka 508 SW (2016, 1.6hdi) w automacie omal nie stała się ostatnią. Jak dla mnie te skrzynie biegów to jakaś padaka i wstyd dla takiej marki. Reakcja na gaz przy próbie dynamicznego włączania się do ruchu to nieporozumienie. Mocno odczuwalna była także praca synchronizacji w trakcie jazdy- auto "przychamowywało" wrzucając wyższy bieg. Automata bym omijał, bo szkoda frustracji. 4 stopniowa skrzynia w moim Forku z '06 zawstydza ten wynalazek...

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mistrzu nie jeździłeś jeszcze automatem tam jest manualna skrzynią z robotem
Jeżdżę niemal wyłącznie automatami.

Jeżeli skrzynia jest zautomatyzowana to jest to automat. Mając kat. B 78 będziesz takim autem mógł się legitnie poruszać.

Nie wiedziałem, że 2.0 miał inną skrzynię- nie zmienia to jednak moich odczuć do 1.6hdi w automacie- to syf.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBee 1.6 HDI to nie automat, czy to ciężko tak zrozumieć i przyjąć do wiadomości? 🤔, nie każdy jest alfą i omegą ale trzeba umieć przyznać się do błędów 😎. Robot z 1.6 przynajmniej pozwala ładniej się kłaniać somsiadom podczas zmiany biegów 😂🤣😂🤣😂🤣🤣💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.