Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Lotek900 napisał:

Cześć. Są na sali użytkownicy Volvo bądź osoby które mają coś wspólnego z Volvo? Mój tata szuka S60 raczej do 2006r. Silnik 2.4 diesel raczej opcja 163 ale jest kilka egzemplarzy 185KM. Na co zwrócić uwagę przy ogledzinach takiej s60. Jakieś słabe punkty itp. Z góry dzięki za podpowiedzi bo ja całe życie włoszczyzna. 

Silnikowo wszystkie diesle są ok, tyle że już ze sporymi nalotami, trzeba być ostrożnym i zwrócić uwagę na cały pakiet dieslowski - turbo, sprzęgło/automat, korekty wtryskiwaczy itd. Unikałbym automatów, są wolne, awaryjne i kosztowne 😛 

Problemem może być elektronika, lubiła sobie zwariować i odciąć przykładowo cały tył auta od elektryki, w konsekwencji nie działał centralny na tyle, szyby i bagażnik. Sprawdzić zawieszenie, bo też nie należy do najtrwalszych. Reszta to raczej klasyka, wycieki, praca pomp, rolek, blacharka itd.

Udając się przy kupnie do sensownego serwisu od Szwedów, są oni w stanie dość fajnie sprawdzić parametry, zapisane błędy, przebiegi (o ile ktoś nie grzebał), ewentualnie ogarnięty kolega w diagnostyce starszych Volvo. Wtedy na luzie sprawdzisz większość parametrów silnika. 

A auto wspominam jako całkiem komfortowe i wygodne. Tyle że leciwe już multimedia i deska rozdzielcza która się mocno zestarzała, trochę odstrasza 😛

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu Padre ma przedliftowe S60 I, tyle, że benzyne 2.4 140KM od 5 lat. 

Ogólnie samochód raczej z tych mało problematycznych(wiadomo, że zależy też od egzemplarza). Problemem jest elektronika JW, czyli czasami od tak potrafi np, nie chcieć zamknąć szyby, lub jej otworzyć, a potem przez np. pół roku działa bez żadnego problemu 😄 Czasami kierunkowskaz potrafi zamrygać zamiast normalnie cyk  cyk  cyk, to cyk cykcyk cyk 😄 

Zawieszeniowo, tuleje przednich wahaczy "cukierki" potrafią często się wybijać. Padre w swojej zamontował poliuretan i póki co od 3 lat jest bezproblemowo pod tym względem. No i zwrotność w tym samochodzie to masakra.

Z rudą raczej bez większych problemów, u Ojczulka w 19 letniej S60 są może 4 ogniska korozji, z czego 2 to od kamieni i piasku na dole przednich błotników, jedno na progu od spodu i 1 na tylnych drzwiach, gdzie ktoś kiedyś przetarł lakier, albo miał nakładki. 

A i jak Twój Tata jeździ często z pasażerami z tyłu, to polecam zastanowić się nad S80, lub V70, mają więcej miejsca na nogi i głowę, no i wygodniej się wsiada przez inną linię słupka i dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli nic dziwnego ten model nie ma i sprawdzimy wszystko to co w każdym dieslu plus blacha. Tata jeździ głównie sam i z moją mamą. Ew czasem zabierają moja córkę, ale mała i tak w foteliku jak narazie. Jeszcze pytanie. S 60 ma isofix z tyłu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Strus napisał:

Miał ktoś do czynienia z silnikiem 1.6 115km w klekocie Mondeo mk4 po lifcie?

Mieliśmy w firmie taki egzemplarz.

Rok 2011 - polift / Najechane miał 216k km / golas z wyposażenia (koła stalowe / plastikowa kierownica / srebrny / tylko klimatronik i elektryka szyb i luster - typowy flotowiec)

Dbany niemiłosiernie - jeździł Dyrektor Oddziany - samochód pachniał w środku / pasażerowie jeździli okazjonalnie.

DPF niestety zrobił ze 2 razy problem ale oczywiście wypalanie z kompa pomogło.

Spalanie: 6-6,5l więc rewelacja jak na tak ciężki samochód

Wymieniony na MK5 z 2019r. z AdBlue - 2.0HDi 150KM - PO 34k km U NOWEGO KIEROWCY W CENTRALI PADŁY 2 WTRYSKI... paliwo tylko na BP (karta floty)

 

Ogólnie: Dynamika auta bez rewelacji ale do spokojnej jazdy wystarczająca - przy 4 pasażerów w środku wyprzedzanie TIR'a wymuszało sporą redukcję biegu i wysokie obroty.

Głośny w środku!

Zależy czego oczekujesz o auta - dla mnie wystarczający do zwykłego przemieszczania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego Mondeo z tym silnikiem jest tak tanie. 

Rozmawiałem wczoraj z mechanikiem z ASO Forda i stanowczo odradzał mówiąc, ze ten silnik w Mondziole po pierwsze jak się sypnie to na amen a po drugie źle znosi podnoszenie mocy. A tylko przy zmianie mapy byłby to motor do zaakceptowania. 
na fb na grupach Mondeo raczej chwalą. A ASO odradza. I kurde w kropce jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 TDCI z zagranicy mają przeważnie dobre wyposażenie..

Ale co by nie było.. szukaj świetnego 2.0 TDCI 🙂  moc nieważna czy 140 czy 163 bo to tylko kwestia mapy 😉

Miałem dwa mk4, ostatnie polift 2014 163KM zrobiłem na 202 KM 🙂

Jako byly administrator grupy mondeomk4polska zdecydowanie zachęcam do 2.0 TDCI, 1.6 TDCI jest ok i trwały, dziwią mnie teksty kolegi z ASO. Ale jednak do takiej budy 2.0 to idealny kompromis osiągi/bezawaryjność/spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że muszę kupić auto w ciągu 2 tygodni. 
2.0 szukam od ponad 2 miesięcy i ciągle coś nie tak. Albo durashift (nie psuje się, wiem ale pali 1,5l więcej) albo brak czujników parkowania, albo w ogóle bida edyszyn, albo za drogo, albo nalatane 350, albo ze 2 elementy do lakieru………..

masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus moim zdaniem 1.6 to będzie bardzo słabo pchało tą bude. Jeszcze jak zapakujesz coś albo w więcej osób to już wogole. Przynajmniej 2.0 do takiego auta serio. Kupić coś na siłę szybko a potem pluć se w brodę że mogłem jednak zaczekać i kupić taki jak trzeba to żaden interes. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strus napisał:

Problem polega na tym, że muszę kupić auto w ciągu 2 tygodni. 
2.0 szukam od ponad 2 miesięcy i ciągle coś nie tak. Albo durashift (nie psuje się, wiem ale pali 1,5l więcej) albo brak czujników parkowania, albo w ogóle bida edyszyn, albo za drogo, albo nalatane 350, albo ze 2 elementy do lakieru………..

masakra

Pocieszę Cię, że też szukam Mondeo MK4 tylko w dieselu od grudnia. Co prawda nie jakoś intensywnie, bo do tej pory nie miałem ciśnienia, ale jako że zbliża się okres urlopowy, a nie mam czym jechać na wakacje, to zaczynam intensyfikować swoje poszukiwania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, piotrek305 napisał:

no właśnie.. jaki budżet ?

A masz coś do zaoferowania?

1 minutę temu, blackfun napisał:

Pocieszę Cię, że też szukam Mondeo MK4 tylko w dieselu od grudnia. Co prawda nie jakoś intensywnie, bo do tej pory nie miałem ciśnienia, ale jako że zbliża się okres urlopowy, a nie mam czym jechać na wakacje, to zaczynam intensyfikować swoje poszukiwania 🙂

To powodzenia bo jest słabo na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

A masz coś do zaoferowania?

To powodzenia bo jest słabo na rynku

ja nie mam.. podaj budżet 🙂 i wbij na grupe mondeo mk4polska - giełda 🙂  tam daj ogłoszenie ze kupisz auto 🙂 forumowicze wystawiają 🙂 to samo w sumie mozesz zrobić na mondeomk4polska 🙂 jak masz chociaz 25 tys to kupisz coś 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że na Mondeo 2010-2011 gdzie kolega w innym temacie pisał, że chce ładne, zadbane, z alcantarą i czujnikami to 25 minimum. Na szybko na otomoto te roczniki chodzą od 30 z małym kawałkiem do 15, gdzie najwyższe ceny mają te z dobrym wyposażeniem i rozsądnym przebiegiem. Więc pewnie jak ktoś szuka Titanium (żeby była Alcantara) i zadbanego auta to trzeba patrzeć trochę powyżej średniej, a ta wypada w okolicach 23. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Strus napisał:

To powodzenia bo jest słabo na rynku

Z dieselami jest łatwiej, bo jest więcej na rynku wtórnym niż benzyn.

Zresztą ja chyba pójdę w stronę zakupu auta z uszkodzonym silnikiem lub skrzynią (może być powershift), lub delikatnie pukniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a korzystaliście może z usług firm która szuka auta za granicą pod konkretnego klienta lub znacie taką którą możecie polecić  ? Już blisko rok szukam auta w Polsce i jest po prostu dramat. Wymagań w zasadzie dużych nie mam, ale większość aut które oglądałem osobiście to ulepy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.