Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

@Alfa47 Do 18 tyś zł Accord VII to tylko przedlift, w silniku 2.0 jest problem z wałkami rozrządu niestety, a 2.4 będzie trudno kupić w tych pieniądzach coś dobrego. Dodatkowo korozja trapi te auta, więc kupić zadbaną sztukę jest trudno. Co do Cruze nie znam aut, ale są tam dobre silniki nadające się pod LPG, kolejna kwestia to ilość miejsca w środku, kolega z pracy miał Cruze w kombi z 2013 roku, a ja mam Accorda VII i ilość miejsca w środku w Accordzie większa niż w Cruze, jak usiadłem u niego w aucie to jest ciasno. 😉 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rudi0018 napisał:

@Alfa47 Do 18 tyś zł Accord VII to tylko przedlift, w silniku 2.0 jest problem z wałkami rozrządu niestety, a 2.4 będzie trudno kupić w tych pieniądzach coś dobrego. Dodatkowo korozja trapi te auta, więc kupić zadbaną sztukę jest trudno. Co do Cruze nie znam aut, ale są tam dobre silniki nadające się pod LPG, kolejna kwestia to ilość miejsca w środku, kolega z pracy miał Cruze w kombi z 2013 roku, a ja mam Accorda VII i ilość miejsca w środku w Accordzie większa niż w Cruze, jak usiadłem u niego w aucie to jest ciasno. 😉 

2.0 tylko z pierwszego roku produkcji miało problem z wałkami, z resztą większość auta była na akcji serwisowej z tego powodu, wiec pewnie mało co zostało z wadliwym wałkiem 😄

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cruza to można powiedzieć że jest to tańszy prawie bliźniak opla astra J. GM tam posłużył się nawet silnikiem od astry. 1.4 turbo A14NET. Miałem ten silnik w astrze (2011r) przez 4 lata 50kkm w LPG.

Spalanie LPG to 9 litrów. Silnik prosty w konstrukcji. Hydrauliczna kompensacja luzów zaworowych. 

- Minusy to słaba skrzynia M32

- potencjalne ryzyko z trefnym grzybkiem w kolektorze dolotowym, co skutkuje padnieciem membrany w pokrywie zaworów. 

A tak to spoko. Za 4 lata regenerowałem skrzynie i nic więcej. 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaka17ab ja miałem 2011 rok. Rdzy nie widziałem. Chłopaki co ode mnie kupili auta pojechali sobie na stację diagnostyczna oblukac podwozie - było czysto. 

Oprócz skrzyni to tak jak pisałem - kolektor dolotowy innego grzybek oraz membrana porywy zaworów jako pochodna braku grzybka w kolektorze. 

A tak to silnik do LPG 🙂

w skrzyniach po lifcie poprawili skrzynie. W nowej wersji są dodatkowe dwa kanały olejowe. 

No może jeszcze kwestia tzw pukających hamulców. Wiele osób szuka pukania w zawieszeniu, a to jest luz jarzma na prowadnicach. Nie wplywa to negatywnie na użytkowanie pojazdu. Dyskomfort dla ucha słychać tylko na drodze typu bruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, damiano2007 napisał:

@kaka17ab ja miałem 2011 rok. Rdzy nie widziałem. Chłopaki co ode mnie kupili auta pojechali sobie na stację diagnostyczna oblukac podwozie - było czysto. 

Oprócz skrzyni to tak jak pisałem - kolektor dolotowy innego grzybek oraz membrana porywy zaworów jako pochodna braku grzybka w kolektorze. 

A tak to silnik do LPG 🙂

w skrzyniach po lifcie poprawili skrzynie. W nowej wersji są dodatkowe dwa kanały olejowe. 

No może jeszcze kwestia tzw pukających hamulców. Wiele osób szuka pukania w zawieszeniu, a to jest luz jarzma na prowadnicach. Nie wplywa to negatywnie na użytkowanie pojazdu. Dyskomfort dla ucha słychać tylko na drodze typu bruk.

@damiano2007  ile może kosztować naprawa membrany pokrywy zaworów? 2013r. to podobno już poprawione skrzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowana pokrywa zaworów ok.350-400 zł.

Skrzynie niby poprawili, ale większość osób i tak zaleca prewencyjną wymianę oleju w przekładni na np. Motul i zalanie większej jego ilości niz fabryka leje.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaka17ab tutaj masz kompendium wiedzy dot tej pokrywy zaworów

http://www.xn--pokrywy-zaworw-xob.pl/pokrywa-14net

Jednakże awaria ta nie jest regułą dlatego silnika. 

Jeśli już membrana padnie, obowiązkowo trzeba sprawdzić grzybek w kolektorze dolotowym. To on jest winny awarii membrany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, Rysiob napisał:

Regenerowana pokrywa zaworów ok.350-400 zł.

Skrzynie niby poprawili, ale większość osób i tak zaleca prewencyjną wymianę oleju w przekładni na np. Motul i zalanie większej jego ilości niz fabryka leje.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
 

@Rysiob  o wymianach oleju też wiem, mogę go wymieniać razem z olejem silnikowym co 15000km. Lepiej częściej niż rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 17:15, Alfa47 napisał:

Chevrolet jest w miarę młode roczniki 2010-12r. Tylko jest sens się tym cruze interesować? 

Nie wiem czego szuka Twój brat ale dla mnie Cruze jest dla emerytów czy motoryzacyjnych ignorantów, którym auto służy do jazdy od pkt A do B. Nic więcej. Zero emocji. Zero przyjemności z jazdy. Plastikowe tandetne wnętrze, często skrzypiące. Mechanicznie się nie wypowiem, bo aż tak nie znam tego auta. I tym bardziej nie zamierzam poznawać. Ale każdy szuka co innego i do czegoś innego służy mu auto. Jedyny plus to w miarę młode roczniki w tej cenie w porównaniu do innych marek. 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alfa47  zerknijcie na Volvo S40 z 2.4. Co prawda trudne do kupienia w ogóle (w dobrym stanie), (nie wspominam budżetu) ale może się coś trafi. Tyle że tu to trzeba patrzeć na przedlifta czyli przed 2008. Plusem jest ten silnik - nie do zajechania i gazownię ponoć dobrze znosi

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka właśnie pisałem że raczej budżet by podwyższył. 

@Strus dzięki za sugestię, myślę że właśnie takie auto może się mu nie spodobać bo trochę długie, ale raczej spoglądać się będzie. Z zakupem się nie spieszy tylko chce trochę pojeździć i pooglądać te cruze, accord itp.

Oglądamy trochę auta francuskie na Olx typu Laguna III ale nie cieszą się bezawaryjnością bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_harry Ja również trochę nie rozumię, jeśli komuś podobaja się konkretne modele to jest nimi zainteresowany, czemu inne samochody w przypadku cruza i Audi oba są w sedanie, dajmy na to również podobają mu się SUVy i być może zaraz zacznie oglądać Chevroleta Captive bądź nowa Alfe Stelvio (ale narazie jest zainteresowany tymi co podałem) , każdy samochód jest inny i nie wiadomo na co się trafi i każdy z nich może być równy w utrzymaniu. Accord a Cruz tak samo inne roczniki, ale gdybym podał do porównania Captive w manualu i Takie audi w Automacie, to wtedy według mnie mówimy o dwóch innych autach, utrzymaniu, no i rocznikach. 

Nie bardzo rozumiem o jakie doświadczenia z samochodami chodzi, jakie posiadamy/posiadalismy, o jazdę czy utrzymanie, bo jeśli to ostatnie to duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 Owszem prawda, tylko teraz można nie mieć hajsu, ale wziąść kredyt i mieć Stelvio... Ale podam taka ciekawostkę że mojego znajomego ojciec, ma na koncie ponad 600tys zł, jeździł golfem 4 ale zmienił na jakiegoś Opla za 22tys, co prawda nawet na kilka takich Stelvio ma hajsy, ale wolał kupić coś o wartości 22 🤔😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jest jedyna na to odpowiedź: gdybyś zapytał w imieniu brata o to co wybrać w zakresie 60-70 kPLN to uznałbym że faktycznie nie ma dla niego różnicy czy kupi BMW, audi czy mesia.

Podobne koszty utrzymania i tak dalej.

Ale kiedy widzę pytanie o Chevroleta "do 18 tysięcy" lub Audi do 20k (tzw. "podniesienie budżetu" o 2 k czyli komplet hamulców) to zastanawiam się co rządzi tym wyborem.

Kasa? To musisz wziąć pod uwagę koszty późniejszego utrzymania itp.

Stąd pytam jakie doświadczenie z posiadaniem samochodów, czy mamy do czynienia ze studentem który szuka pierwszego samochodu czy też miał już kilka i wie czym to pachnie.

Inny rocznik i bolączki cheviego a inny w audi.

 

 

 

@Alfa47 o czym ty piszesz  Jak ktoś ma hajs na stelvio to nie szuka cruze'a heh...
Miałem edytować swój post ale napisałeś już za mnie ;-)
Ubezpieczenie może wystraszyc..
I ktoś kto wylicza "18k" nie zapłaci 6 k za polisę

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_harry Chciałbym się dowiedzieć gdzie podałem że podwyższy budżet o 2k na audi? Oczywiście napisałem podwyższy ale nie o ile, a jak podniesie o 12k czyli do 30k?, a to że jest 18k (i mamy nadzieję że tak zostanie) na start, nie znaczy że przy oglądaniu innych marek nie zwróci uwagi na auto za 7,5k i takie kupi, albo jeszcze dołoży do budżetu i będzie 25k do dyspozycji. Ale z tego co zauważyłem, to myśli źle bo jeśli nastawił się na Chevroleta to musi patrzeć tylko Chevroleta, a nie audi ( bo nie jest takie bezawaryjne, choć nikt nic nie wspominał o tych kosztach utrzymania, cenie i rocznik) Kupno auta to niestety nie kupno telefonu czy zabawki. 

Jeśli mowa o bracie, to nie mamy mowy o studencie, 28 lat, pracujący w państwowej spółce i dobrze zarabia, co do utrzymania, to byłby jego 3 samochód początkowo miał Audi co prawda  2.3 benzyna (wtedy nie pracował na państwowce) , później zmienił właśnie na BMW tym razem był Diesel, i chyba wolałby wtedy zostać przy audi niż serwisowanie BMW, także odpowiedź jakaś się nasuwa. O ubezpieczeniu nie rozmawiamy tutaj 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz rację. Dołożenie było od Accorda do Cheviego.

Sorry.

Tym niemniej dalsza dyskusja dla mnie jest bezcelowa.

Po co pytasz o samochód za 18 skoro może dołożyć do 25 lub kupić za 7,5k???

Albo.... nową alfę na raty.

Tak to można do rana pisać a moim zdaniem to sam nie wie czego chce.

Powodzenia w takim poszukiwaniu auta! Ja tu już nic nie doradze.

 

Edit: może wie czego chce i czego szuka... tzw. "okazji".

To naprawdę niezbyt często się trafia jeśli wcale.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, _harry napisał:

Po co pytasz o samochód za 18 skoro może dołożyć do 25 lub kupić za 7,5k???

Tak to można do rana pisać a moim zdaniem to sam nie wie czego chce.

Powodzenia w takim poszukiwaniu auta! Ja tu już nic nie doradze

 

 

 

 

 

 

Chciałem już poprzednim postem dodać by zakończyć temat, ale wiedziałem że zechcesz coś dodać więc miałem w tym poście akurat podziękować reszcie za własne odczucia co do tych dwóch aut i nawet były polecenia na jakie modele jeszcze zwrócić uwagę. 

AD. 1 - Jak podałem Cruze i Accord był na tamtą chwilę wyborem co najpierw do wyboru i ew. kupna, więc ewentualny budżet 18k, bo za 7,5k tego nie kupi. 

AD. 2 - W sumie wie czego chce jak pisałem sedan, benzyna to kryterium, a tak po za tym to może nie wie, bo raczej nowego Mercedesa za 18k nie dostanie, a modeli jest sporo do oglądania. 

AD. 3 - Problemem jest to że nic nie doradziłeś, reszta osób w jakiś sposób pomogła, a ty zabrałeś się za krytykę bo accord, cruze, i Audi. I wychodzi na to że  jak ktoś ogląda modele bardziej awaryjne to nie powinien tylko brać pod uwagę takie właśnie samochody. Być może nie powinienem wspominać o budżecie tylko po prostu czym jest zainteresowany. 

Koniec tematu, te posty można nawet usunąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak czytam że ktoś szuka cruza lub Audi b7 (swoją drogą koszmarne auto) a później piszecie o suvie Alfy na kredyt to nie wiem o co chodzi.  Bo to jak wybierać między wakacjami na balkonie w bloku a wakacjami alinkluziw w Dubaju ( na kredy spłacany kilka lat ale za to foty na fejsie będą takie że kolegom w pracy z zazdrości ząb zaboli). 

  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Alfa47 napisał:

@Fredi88 Owszem prawda, tylko teraz można nie mieć hajsu, ale wziąść kredyt i mieć Stelvio... Ale podam taka ciekawostkę że mojego znajomego ojciec, ma na koncie ponad 600tys zł, jeździł golfem 4 ale zmienił na jakiegoś Opla za 22tys, co prawda nawet na kilka takich Stelvio ma hajsy, ale wolał kupić coś o wartości 22 🤔😉

Hehe, ciekawe skąd wiadomo ile gość ma na koncie, bo jeśli wieść gminna niesie, to po pierwsze nie za bardzo wypada taką informację powielać, a po drugie jest bardzo niesprawdzona. A jeśli chodzi o zakup samochodu pomimo posiadania pieniędzy, to przy dzisiejszych możliwościach finansowania i powoli odchodzącym do lamusa podejściu "zastaw się a postaw się" ewentualne wydawanie połowy oszczędności na zakup auta to tak głupi pomysł, że aż trudno mi to komentować bez narażania się na kolejnego bana.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.