Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Birkhof napisał:

Szwagrowi właśnie wycenili na 5-8 tys prace przy e91 177km bo stracił całkiem ciśnienie na 2 cylindrze 😕
Zeby ocenić co i jak to musza zacząć rozbierać.
Dokładnie ten silnik kosztuje używany ~6k używany także niewesoła sytuacja.
Próbuje sprzedać auto od 3 miesiecy i taki klops teraz :-D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czyżby zapomniał usunąć klapki wirowe na czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zapomniał usunąć klapki wirowe na czas?

Kupował auto w Niemczech 3 lata temu ale nie kojarzę aby je usuwał .. :|
Nie wiem czy przyczyna to klapy wirowe takze ciezko powiedzieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak klapka poleciła to tylko pogratulować. Czasem trzeba sięgnąć głębiej niż tylko olej i filtry. W bmw takie klapki w M57 i M47 do tego odma M54 i, M52 powoduja spore problemy dlatego że użytkownicy nie wiedzą o ich wymianie przy normalnej eksploatacji


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎30‎.‎11‎.‎2018 o 18:32, jaroszy_ok napisał:

Czyżby zapomniał usunąć klapki wirowe na czas?

Jakim Januszem trzeba być by w silniku N47 usuwać klapki, gdzie nowe z uszczelką w ASO to koszt bodajże 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak klapka poleciła to tylko pogratulować. Czasem trzeba sięgnąć głębiej niż tylko olej i filtry. W bmw takie klapki w M57 i M47 do tego odma M54 i, M52 powoduja spore problemy dlatego że użytkownicy nie wiedzą o ich wymianie przy normalnej eksploatacji


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka



Klapy były nieruszane bo były wymienione jeszcze przez Niemca. Maja lekki luz ale to nie one są sprawką.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KapselK napisał:

U siebie w M57 usunąłem i nie zauważyłem żadnych różnic w pracy silnika. 😉 

Kwestia integracji z autem.

W automacie rzeczywiście nie czuć ale w manuału da radę odczuc mały spadek po usunięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy auta minimum 2006 rok, Silnik benzynowy najlepiej z LPG powyżej 2 litrów. No dajmy ze te 2.0 to minimum, ze skrzynią 6'stką, No i jak fajniejszym wyposażeniem m.in. Xenon to fajna sprawa. Myślę że chcielibyśmy przeznaczyć na to +/- 20tyś. ZŁ. Wiem że dość duże wymagania, ale myślę że idzie coś znaleźć w tej kwocie fajnego. Myślę że marka nie gra tak bardzo dużej roli, ale BMW czy Opel to raczej odpada. Wie ktoś co w tej kwocie można kupić ? Auto nie dla mnie, odrazu uprzedzam tylko kolega szuka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum jakiś posiadacz smarta 2 generacji tj. Od 2007 roku? Stoję przed kupnem auta z 2010r. i sprzedawca twierdzi że ma wspomaganie a kierownica dość oponie chodzi. Zapierać przy skręcaniu się nie trzeba ale 1 palcem jak w każdym normalnym aucie ze wspomaganiem kierownicy się nie skręci. Ma ktoś doświadczenie? Ten typ tak ma czy może być coś uszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy jak to jest z tymi silnikami TSI od VW ?

Na początku słyszało się aby omijać je szerokim łukiem, a teraz (po 2015r) rzekomo te motory są poprawione. Od stycznia zacznę rozglądać się za czymś małym ale w miarę mocnym i mam póki co trzy typy. Ibiza/Fabia z 1.2 TSI 110 KM lub Kia Rio 1.4 109KM. Co byście doradzili ?  W grę wchodzi tylko benzyna i najlepiej aby to był któryś z powyższych modeli ze względu na cenę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stawek Ford Fiesta - mały, w miarę niezawodny i mający dużo mocy silnik, to 1.0 ecoboost . 3 razy z rzędu silnik roku, ma już trochę stażu i nie ma problemów z przebiegami 200 tysięcy.  Do tego w mocach 100/125/140KM, nie wiem jak 140 ale każde 100KM można przełączyć na 125KM, chyba na 140KM też (to nie jest chiptuning, tylko każdy silnik ma dwie, trzy mapy wgrane). No i na pewno najlepiej się prowadzi w klasie i na pewno nie będzie droższy od fabii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY 2014 TSI są już poprawione.

DSG zależy od silnika, do każdego jest dobierany inny model. Generalnie DSG ma opnie bardziej wytrzymałem niż Fordowski Powershift, chociaż nie są to duże różnice. Serwisowana DSG bez problemu żyje 300 tysięcy, aczkolwiek znów, mówimy tu o statystyce a rachunek prawdopodobieństwa jaki jest każdy wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki koledzy za pomoc. W takim razie od początku przyszłego roku biorę się za poszukiwania. Swoją drogą co Wy byście wybrali z tych powyższych modeli ( Rio, Fabia, Ibiza, fiesta) ? Oczywiście wszystkie z silnikiem benzynowym, po 2014 roku.

Auto głównie w miasto, ale zapewne jakieś autostradowe trasy raz na tydzień się trafią więc dobrze by było jakby się to jakoś zbierało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba na ostatniej prostej 😉

Walczę myślami między :

ford focus ll 1.6 101 km

volvo V50 z tym samym silnikiem chociaż może nawet i 1.8 😉

mial ktoś przyjemność jazdy takim V50 z 1.6 ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 21:21, Mateusz65 napisał:

Szukamy auta minimum 2006 rok, Silnik benzynowy najlepiej z LPG powyżej 2 litrów. No dajmy ze te 2.0 to minimum, ze skrzynią 6'stką, No i jak fajniejszym wyposażeniem m.in. Xenon to fajna sprawa. Myślę że chcielibyśmy przeznaczyć na to +/- 20tyś. ZŁ. Wiem że dość duże wymagania, ale myślę że idzie coś znaleźć w tej kwocie fajnego. Myślę że marka nie gra tak bardzo dużej roli, ale BMW czy Opel to raczej odpada. Wie ktoś co w tej kwocie można kupić ? Auto nie dla mnie, odrazu uprzedzam tylko kolega szuka. 

Szukaj zadbanej Mazdy 6 z silnikiem 2.0, bo one mają skrzynię 6-tkę, 1.8 mają 5-tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.