Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie nie Signum a Vectra z 2.2 stoi u sąsiada za płotem 🙂 Rocznik podobny, auto stoi od dobrych 3 lat, zarżnięty silnik, naprawa została wyceniona na prawie wartość auta (pomijam fakt, że zięć sąsiada który jeździł tym autem większość czasu raczej nie miał pojęcia o jeździe dieslem i co rusz tam coś było robione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crasher mamy takie auto (Sportback lift 2.0tdi) - bardzo przyjemne auto na codzień, wersja 8-zaworową z manualem zatem bezproblemowa, bardzo niskie spalanie no i czarna :)) 

Uważam że w kwocie 10k EUR kupisz padło - już lepiej rozejrzeć się za Passatem CC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vangsta

Tak tez myślę , dlatego temat odlozylem na pozniej. 

Jedyna opcja jaka jest to kupic rozbite auto, wtedy masz gwarancję ze ktos nim do końca jeździł eksploatowal. A niestety, kupujac auto uzywane w całości jest duze prawdopodobieństwo ze bedzie ulep cofany i poklejony opaskami. 

Nowe auto nie wchodzi w grę, nie wyobrażam sobie jazdy autem ponizej 170 km bez fajnego designu. Niestety. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lol19pl napisał:

270kkm dla diesla to przecież nic.

Nie w Polsce gdzie masz 470 a na liczniku 270,

Gdzie są podróbki olejow

Gdzie leja kastrola

Gdzie jedziesz na wymianę oleju a gość Ci ścierka czyści filtr oleju jedynie jeśli nie masz wkładu a całość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tazman 

Nie twierdze ze wszystkie. Ale znajdz mi a5,  10 letnie, diesla, zadbane z przebiegiem do 200 tys, serwisowane itp do 40 k. 

Nie ma szans, w Polsce wycenia takie cos na 50.  za granica Jesscze wiecej . Jedyna opcja to uderzony lub dokładka sporej ilosci gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=9597]tazman[/mention] 
Nie twierdze ze wszystkie. Ale znajdz mi a5,  10 letnie, diesla, zadbane z przebiegiem do 200 tys, serwisowane itp do 40 k. 
Nie ma szans, w Polsce wycenia takie cos na 50.  za granica Jesscze wiecej . Jedyna opcja to uderzony lub dokładka sporej ilosci gotówki.

Bo przy zakupie diesla nowego w salonie nikt nie będzie robił 200tys w 10lat, kiedy to Polacy w końcu zrozumieją.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dareme89

Moim zdaniem nie ma na to reguły. Znam takie osoby robiące 40 rocznie i takie ktore robią 10. 

Kiedy wreszcie zrozumieja ze diesel to nie służbowki i latanie autostrada po 200 km dziennie .

Nie ma reguły. Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Nie w Polsce gdzie masz 470 a na liczniku 270,

Gdzie są podróbki olejow

Gdzie leja kastrola

Gdzie jedziesz na wymianę oleju a gość Ci ścierka czyści filtr oleju jedynie jeśli nie masz wkładu a całość.

 

Haha większej bzdury dawno nie czytałem🙂

 

Bo to u niemców wszystko cacy, nic nie kręceone i turasy nie szpachlują z opiłkami żeby potem nie wyszło na mierniku. Wałki na VAT z Holandii, kręcenie liczników - robi się to wszędzie. 

 

Nie wiem jak u Was, mi po serwisie mechanik w koszyczku oddaje wszystkie zużyte graty, daje fakture i gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Crasher napisał:

Kiedy wreszcie zrozumieja ze diesel to nie służbowki i latanie autostrada po 200 km dziennie .

U mnie w rodzinie auto od nowości 7 lat jest na prawdę mało jeżdżone, jedyne co to 2 razy do roku za granice 1000-1500km w jedną stronę, ma już nabite ledwo 190 tysięcy, a jest to diesel. Drugie auto to 2 letnia benzyna - 180 tysięcy. Także również popieram tą tezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był w rodzinie diesel gdzie w 3 lata teściu służbowo nalatał 130 tysi. Potem teściowa jeździła nim dookoła komina - dosłownie. w kolejne 4 lata dorzuciła pewnie 40 tysi. Ja go wziąłem jak miał 6 lat i w kolejne 4 zrobiłem nim 80 tysi. Sprzedany jako 10 latek z przebiegiem koło 260. 

W zależności więc od tego kto akurat jeździł autem krzywa przebiegu zachowywała się zgoła inaczej. Auto zadbane, serwisowane, książka faktur, przyjechał gość 3 dni od wystawienia ogłoszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac. Nie ma reguł . Nie bądźmy ludźmi którzy ida utartymi schematami odpowiadajacymi na pytanie o przebieg 10 letniego diesla ze minimum 400 k...  w koncu to forum zrzesza ludzi z kompletnie innym niz 99% społeczeństwa podejście do motoryzacji. 

Nadal twierdze ze mnie ratuje tylko auto uderzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje E91 z 2006 roku przyjechało z Niemiec z autentycznym, sprawdzonym przebiegiem 224 tkm, jeździło jako drugie auto. w rodzinie. Robiło 20 tkm rocznie, także da się kupić diesla z fajnym przebiegiem. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora, nie ma reguły. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wołowinka skończy niebawem 17 lat. I jak skończy to będzie miała przejechane jakieś 265.000. Kupiona w niemcach 6 lat temu przy przebiegu 175.000. Znaczy niemiec jeździł około 15.000 rocznie. Praktycznie tak samo jak ja jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagrowi właśnie wycenili na 5-8 tys prace przy e91 177km bo stracił całkiem ciśnienie na 2 cylindrze :/
Zeby ocenić co i jak to musza zacząć rozbierać.
Dokładnie ten silnik kosztuje używany ~6k używany także niewesoła sytuacja.
Próbuje sprzedać auto od 3 miesiecy i taki klops teraz :-D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof  w takich przypadkach taniej wychodzi kupno anglika niż samego silnika, znajomemu w golfie GTI silnik powiedział papa, słupek koło 5 tyś. 

Za 7 kupił klepniętego angola z dsg i pełnym wyposażeniu. Po sprzedaży wszystkiego silnik wyszedł go 1200zl 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.