Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Ooo to calkiem ciekawe info jak dla mnie 😄 miałem teraz Rapid 13r. 1.6d 90km 108tys nalot. Za naprawdę śmieszna kwotę bo Od wujaszka 😄... Ale cholera troszkę małe, Mam prawie 2m i trochę z tym słabo... A byłoby fajnie autko.  Jakby ktoś szukał podobnego samochodu, mogę polecić 😉IMG_20180707_172521.jpg.0c4fe05e4bb0f70602de9f6a219b2481.jpgIMG_20180707_172534.jpg.9621c0f4463ef6cb49c0605baf75a6c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hubee napisał:

Ja tez mam auto z grupy vag i za nic w swiecie nie zgodzilbym sie na podlaczanie czegokolwiek przez obca osobe do mojego auta. Co najwyzej moglbym odpalic swoje OBD11.

I z perspektywy kupującego wygląda to tak, jakbyś miał jakieś poważne defekty do ukrycia. Gdybym ja usłyszał, że mogę skorzystać jedynie z obd11 właściciela to bym zaczął rozmowę na temat zwrotu kosztów podróży w obie strony, skoro nie ma możliwości sprawdzenia czy z autem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, siewcu napisał:

I z perspektywy kupującego wygląda to tak, jakbyś miał jakieś poważne defekty do ukrycia. Gdybym ja usłyszał, że mogę skorzystać jedynie z obd11 właściciela to bym zaczął rozmowę na temat zwrotu kosztów podróży w obie strony, skoro nie ma możliwości sprawdzenia czy z autem wszystko ok.

Możesz sobie pogadać o zwrocie kosztów,myślisz że to koncert życzeń? 😄 jeśli chcesz uniknąć sytuacji że nie dostaniesz pozwolenia na diagnostykę Twoim kompem to zapytaj o to przy rozmowie przez tel.  Ja też nie daję podpinać klientowi kompa,jedynie serwis.

Nie wiem jakim sprzętem ktoś dysponuje i jakie ma doswiadczenie,jeśli coś upali to zapewne się nie przyzna do tego i z problemem zostaje sam, ale bez problemu udostępniam miernik lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś przejeżdża z oryginalnym sprzętem i widzę, że jest kumaty to nie ma problemu. Jak mi przyjedzie jakiś janusz ze szwagrem i chińskim badziewiem co to je dopiero kupił na aliexpress to też bym podziękował. Sprzedawałem Alfe to z własnej inicjatywy zaproponowałem podpięcie pod własnego kompa z ori softem jak również miernik lakieru i wizytę na stacji diagnostycznej, auto poszło bez korzystania z jakiejkolwiek z tych rzeczy 🙂 Z drugiej strony sam kiedyś chciałem podpiąć AR pod kompa bo znajomy mnie poprosił, auto było po lekkiej kolizji ale odpalało z wiadomych przyczyn jazda próbna odpadała więc jedyną szansą na sprawdzenie poprawności pracy silnika i innych podzespołów był odczyt parametrów przez OBD. Handlarz odmówił i zaproponował podpięcie swojego... testera diagnostycznego co tylko wyświetla kody błędów i je kasuje... podziękowaliśmy bo to by było jak kupno kota w worku, ani jazdy ani diagnostyki na postoju 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2018 o 10:18, tegies napisał:

Myślę że po prostu zderzyli się z konfrontacją opisu w ogłoszeniu ze zdjęciami z rzeczywistym stanem przy oglądaniu.

Niektórych ogłoszeniodawców to naprawdę należało by prac po pysku za to co umieszczają w ogłoszeniach.

Nic dodać nic ując 🙂

 

 

W dniu 8.07.2018 o 10:12, tazman napisał:

9 obejrzanych aut i jeszcze nie kupiliście... szacun emoji2.png czy aby nie za duże wymagania w stosunku do wieku/ceny ?

Kupić samochód to żaden problem. Kupić za to coś w fajnym stanie - tutaj rodzi się już lekki kłopot. 

Co rozumiesz przez wymagania w stosunku do wieku/ceny? Płacąc 18tys za 8-10 letni samochód jednak jakieś wymagania mieć należy. Można iść na kompromis - układ hamulcowy, zawieszenie itd. można usunąc niewielkim kosztem i na takie rzeczy patrzy się drugoplanowo. Lecz zużyte pompowtryski, waląca dwumasa czy malowany i słabo spasowany przód pojazdu chcąc nie chcąc odpychają od kupna. 
Hm wymagania.. rok temu kupiłem sobie swoje Audi A4 B5 - w tym roku kończy 22 latka. Cały w oryginale, do końca serwisowany w ASO z całkowicie potwierdzonym przebiegiem. Wymieniany 2x rozdząd, oleje i raz poduszki pod silnikiem - kupiony za można powiedzieć śmieszną kasę. Pomijam fakt, że to czarny UNI 😁
 

Dlatego nie warto jeździć daleko oglądając samochód 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2018 o 11:02, lol19pl napisał:

Auto ma kilka bolączek, które mogą Cię dotknąć a mogą nie.
Po pierwsze to ocierająca się klapa bagażnika że zderzakiem (dotyczy HB, w kombi i sedanie jeszcze nikt nie miał takiego problemu). Serwis nie widzi innego rozwiązania niż ciągłe malowanie, nie wiem jak to rozwiązać, ale ja będę jechał chyba 5 raz do ASO.
Druga bolączką to skrzypiące hamulce. Mi to w ogóle nie przeszkadza, podobno przestaje skrzypieć, po wymianie tarcz i klocków na lepsze.
I jeśli auto z 2017 to tylko po kwietniu a najlepiej po czerwcu, bo w kwietniu zmienili system na taki z android auto, a w czerwcu zmienili wyposażenie standardowe na bogatsze.
Ogólnie auto jest bezproblemowe, te rzeczy, które wymieniłem to tylko drobnostki.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Jestem po jazdach i w 1.6 i 1.2,co do silnikow, to kurcze straszna roznica, teraz juz nie chce 1.6 jednak troche muliii. Tylko TCE wchodze w gre.

Co do tego problemu z klapa co pisales, to gosc mowi ze tylko pierwsze roczniki to mialy i teraz to juz nie wystepuje...(ciekawe)

No i cena, albo trzeba kapke budzet podniesc, albo innego auta szukac. Ogolnie z jazdy wrazenia bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grabek246 Ja mam volvo tylko s40, ale to różnca jest w nadwoziu jeden sedan drugie kombi. Spalanie 2.0d to średnio 6.5l, awaryjność raczej niska nic się w sumie nie dzieje wymieniam tylko olej, filtry i rozrząd cena rozrządu to ok. 350zł INA + pompa wody DOLZ. Jeśli chodzi o komfort to jest jak dla mnie bardzo dobrze wygodne fotele, dobrze się trzyma na zakrętach (można wchodzić pewnie i szybko) jedyny minus to miejsce na tylnej kanapie mam 187cm i za mną to tylko dziecko się zmieści. Tak ogólnie to super autko, następne też będzie volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrsjackdan  ja mam 330xd z początku produkcji, 2005 albo 2006 od października 2017 i jakieś 25k km.

To jest moje pierwsze BMW, wcześniej miałem RX8 '04, S80 '06, IS220d '06, S60 '05.

I tak: póki co nie wydaje mi się, żeby była różnica w utrzymaniu względem innych silników. jedynie xDrive był droższy w serwisie, bo kupiłem olej do dyfra z przodu i do skrzynki rozdzielczej a tak to by tylko do tyłu poszło. No i hamulce trochę większe, więc droższe.
Poza tym to żeby mi się coś tak popsuło to nie (tfu, tfu). Tak to tylko serwisowe rzeczy (oleje, filtry, płyny, klima, opony).
Termostaty wymieniłem - to się popsuło i jeszcze odpowietrzenie baku.
No i "upiększanie", ale tego to nie liczę (dystanse, oklejenie lamp z tyłu, czyszczenie, korekta, etc.)
Spalanie od 6,3 do 9,6. Średnio 7,8 liczone aplikacją Fuelio. Bardzo zależy czy po mieście jeździsz...

Na plus: silnik i napęd (zarówno skrzynia jak i xDrive). Oraz wyciszenie i wyposażenie mojego egzemplarza. Jakość materiałów wewnątrz też na plus.
Na minus: zawieszenie (głośne, krótkie i dość nerwowe- ale to raczej kwestia każdego E90 a nie 330xd i może dlatego, że przyzwyczaiłem się do Volvo, które jest kanapą).

W razie czego pisz PW.

 

@grabek246 moja dobra znajoma ma S40 2.0 D (pięciocylindrowe, bo były jeszcze 4 cylindry od PSA). Ona potwierdza to samo co przedmówca - wymienia tylko olej, filtry i opony. Jest zadowolona ze spalania, około 6 litrów. Komfort OK, nie jest to S80, ale lepiej niż w E90 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 20:11, danielek. napisał:

Miał ktoś z Was styczność z Peugeotem 207 ? Szukam czegoś dla żony do 13-14 tyś i powiem że ciężko coś w tej kasie fajnego znaleźć

Za taką kasę kupisz zadbanego jazza 2.  Pytanie czy zależy ci na funkcjonalności czy na wyglądzie, bo jeśli o funkcjonalność to lepszego auta w tym segmencie nie znajdziesz. Jeśli chodzi o awaryjność to jest to najmniej awaryjne auto w segmencie. Hondy w szczególności jazz są dosyć tanie w serwisowaniu u aso hondy u mnie to może 20% wyższe co u dobrego Kowalskiego który zna się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bliżej zakupu, a ja nadal mam dylemat.

Poszukuję auta dla żony z rocznika 2015-2016. Wstępnie miało być typowym autem do miasta, ale z racji na sporadyczne wyjazdy "w trasę" pasowało by aby nie był to silnik o pojemności poniżej 1 litra i 70KM.

Problem jest jednak taki, że nic sensownego w tych rocznikach nie widzę co by było małe i zwinne do miasta, ale posiadało silnik z dobrym przyśpieszeniem. Biorę pod uwagę na ten moment Seata ibizę oraz Kie Rio.

Czy wg Was jest coś jeszcze wartego uwagi ? Na "usportowione" wersje danych modeli mnie nie stać.

 

Ostatnio pojawił się nawet pomysł aby nabyć coś pokroju nowego fiata tipo w wersji hatchbeck, ale w tym konkretnym przykładzie budżet mnie nie puści na ten moment. Macie jakieś pomysły aby to jakoś sensownie zgrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bialas1 napisał:

Łatwiej będzie jeśli napiszesz jakim budżetem dysponujesz, podając model pojazdu widełki cenowe są bardzo duże 😉 

Założyłem max 35 tys. zł. ale jeśli się zdziwię tzn, cena będzie nierealna za ww modele to jestem w stanie nawet poczekać do początku przyszłego roku, aby trochę straciły na wartości i kupić coś właśnie z rocznika 2015-2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szwagier szuka wozu. Zastanawia się nad A6 C6 z silnikiem 4.2 FSI lub A4 B8 z 3.2 FSI. Miał ktoś do czynienia z tymi autami? Zna silniki, może coś sensownego na ich temat powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lol19pl napisał:

@stawek Powinieneś znaleźć jakąś fiestę 1.0 w tym budżecie, najlepiej prowadzące się auto w tym segmencie, pasuje jak ulał na dłuższe trasy.

Potwierdzam. W poprzedniej robocie uzywalem jako auto sluzbowe 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.