Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

@Pływak jak chcesz liczyć ile co kosztuje, to VAG nie jest kosmiczny w kwotach, a jak była rozmowa o kupnie nowego francuza to bezsensem było rzucanie dygresji o konfiguracjach VAG, które są mało pasujące nawet w formie dygresji. Tak samo możesz liczyć inne auta, "konkurencja" w postaci A klasy też jest możliwa do skonfigurowania na bodaj 230k a to tylko A klasa. Nie AMG, zwykła A klasa... Poza tym zabawa konfiguratorem to jedno, a drugie to realne ceny transakcyjne takich aut. A wiem, że potrafią sporo zejść z ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co byście fajnego wymyślili do 25 tysiaczkow? Przerywając na chwilę dygresje odnośnie VAG i pakietów, bo uważam że pływak bardzo dobrze rozwiewa pewne kwestie 😉 śledzę już ten temat troszkę, ale może przez ten czas coś się zmieniło, coś wpadło Wam w oczko. Kręci mnie coś pokroju volvo c30. Jakiś sedan wielkości e46. Coś nowego się komuś rzuciło w oko? Jazda Twingo i spalanie 4.5l/100 mnie kręci.. Ale komfort za UJ haha. Mam dostępne A3 2008 w podstawie za 26. 1.9 Tdi. Wszystko porobione jak należy, pewniaczek ogółem. Tyle, że cena niestety troszkę jak w przypadku mojej bmw, duża w porównaniu do rynku.. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, patys napisał:

Może pomyśl nad Kia rio zamiast Clio? 

nie podoba mi sie.. to już i20 mi bardziej podchodzi, zaraz będzie jego lift.. ale każde z tych aut żęby miało silnik z turbo a tylko taki wchodzi w gre plus w miare wyposażenie będzie droższy od clio o dobre kilka tysięcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałem powiedzieć, że nie opłaca się kupować clio za 55-60 tysięcy, bo można za to kupić megane, które jest samochodem nowszym konstrukcyjne i można go wziąć z silnikiem 1.6 115, który pali mniej niż 1.2 130 (oczywiście tak nie przyśpiesza i nie ma takiej elastyczności i skrzynia 5 biegowa, ale do miasta więcej niż wystarczający). Megane jest dużo lepiej wyciszone i ma lepsze materiały. Jest po prostu bardziej samochodem niż clio. I piszę to z doświadczenia, bo ja szukałem wypasionego clio i okazało się, że megane  w tej samej cenie ma lepsze wyposażenie (wtedy jeszcze przedliftowe clio) i 15 koni więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lol19pl napisał:

Dlatego chciałem powiedzieć, że nie opłaca się kupować clio za 55-60 tysięcy, bo można za to kupić megane, które jest samochodem nowszym konstrukcyjne i można go wziąć z silnikiem 1.6 115, który pali mniej niż 1.2 130 (oczywiście tak nie przyśpiesza i nie ma takiej elastyczności i skrzynia 5 biegowa, ale do miasta więcej niż wystarczający). Megane jest dużo lepiej wyciszone i ma lepsze materiały. Jest po prostu bardziej samochodem niż clio. I piszę to z doświadczenia, bo ja szukałem wypasionego clio i okazało się, że megane  w tej samej cenie ma lepsze wyposażenie (wtedy jeszcze przedliftowe clio) i 15 koni więcej.

ok ale jak oceniasz ogólnie ten model ? ja chciałbym takiego w wersji limited z jakimiś tam dodatkami.. to już będzie przyzwoicie wyglądać 🙂 biały kolor czarne dodatki i felga z GT line 🙂  ale do rzeczy.. jak ogólnie oceniasz clio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305 Według mnie clio po prostu potrzebuje już nowej odsłony. Ja patrzę na auta nowe pod tym względem, że chciałbym mieć auto, które jest świeże designem, a clio takie w środku nie jest, drugie rozczarowanie miałem jak siedziałem w środku w salonie - plastiki są bardzo słabej jakości. Moim zdaniem nie warto iść w ten model, ale to tylko moje zdanie. Za to jeździłem ostatnio nową fiestą i to jest samochód, który daje uczucie jeżdżenia zmniejszonym autem klasy średniej, clio jest przy nim jak jakaś tanie budżetowe auto, także po stokroć wolałbym mieć biedniejszą fiestę niż clio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lol19pl napisał:

Dlatego chciałem powiedzieć, że nie opłaca się kupować clio za 55-60 tysięcy, bo można za to kupić megane, które jest samochodem nowszym konstrukcyjne i można go wziąć z silnikiem 1.6 115, który pali mniej niż 1.2 130 (oczywiście tak nie przyśpiesza i nie ma takiej elastyczności i skrzynia 5 biegowa, ale do miasta więcej niż wystarczający). Megane jest dużo lepiej wyciszone i ma lepsze materiały. Jest po prostu bardziej samochodem niż clio. I piszę to z doświadczenia, bo ja szukałem wypasionego clio i okazało się, że megane  w tej samej cenie ma lepsze wyposażenie (wtedy jeszcze przedliftowe clio) i 15 koni więcej.

trochę lipa, że dealer miał tylko megane na testy z tym właśnie 1.2 turbo, więc wymyśliliśmy tak, że przejade się dasterem 1.6( akurat tylko ten samochód mieli do jazd z tym silnikiem) a potem megane z 1.2 turbo, aby ocenić osobno silnik i osobno Meganke:)

 

lol19pl masz ogólnie jakieś ale co do Meganki?

Np. coś cię w niej denerwuje etc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę lipa, że dealer miał tylko megane na testy z tym właśnie 1.2 turbo, więc wymyśliliśmy tak, że przejade się dasterem 1.6( akurat tylko ten samochód mieli do jazd z tym silnikiem) a potem megane z 1.2 turbo, aby ocenić osobno silnik i osobno Meganke:)
 
lol19pl masz ogólnie jakieś ale co do Meganki?
Np. coś cię w niej denerwuje etc.
 
 
Auto ma kilka bolączek, które mogą Cię dotknąć a mogą nie.
Po pierwsze to ocierająca się klapa bagażnika że zderzakiem (dotyczy HB, w kombi i sedanie jeszcze nikt nie miał takiego problemu). Serwis nie widzi innego rozwiązania niż ciągłe malowanie, nie wiem jak to rozwiązać, ale ja będę jechał chyba 5 raz do ASO.
Druga bolączką to skrzypiące hamulce. Mi to w ogóle nie przeszkadza, podobno przestaje skrzypieć, po wymianie tarcz i klocków na lepsze.
I jeśli auto z 2017 to tylko po kwietniu a najlepiej po czerwcu, bo w kwietniu zmienili system na taki z android auto, a w czerwcu zmienili wyposażenie standardowe na bogatsze.
Ogólnie auto jest bezproblemowe, te rzeczy, które wymieniłem to tylko drobnostki.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megance na pewno minusem jest pozycja z tyłu na kanapie jeśli ktoś na to zwraca uwagę. Zrobiłem tymi megankami jakieś 40 tys. km. Raz byłem w Chorwacji i z tyłu masakra się jeździ. Ogólnie przyzwoite auto, bez większych emocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PROPER W punkt, zapomniałem o tym, bo nigdy nie jechałem z tyłu :-D. Zagłówki w tylnej kanapie w hatchbacku to jakaś porażka, są zbyt wysunięte do przodu, przez to trzeba schylać głowę. W jakiejś wersji są zagłówki pochylane, kiedy nikt nie jedzie i one są już bardziej płaskie i wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 14:33, Karbo napisał:

Mam dostępne A3 2008 w podstawie za 26. 1.9 Tdi

Warto też zagłębić się w oznaczenia silników bo z własnego doświadczenia wiem, iż problematyczne były BXE, lepiej omijać te z dpf-ami. I oczywiście bez VCDS i komputerka nie podchodzić do kupna bo można narobić sobie sporych kosztów na starcie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy ostatnio do domu Skody Octavii II właśnie z 1.9TDI. Na 9 obejrzanych samochodów 9 sprzedających nie miało żadnych przeciwskazań do podłączenia do komputera - handlarz, komis czy osoba prywatna. Jeśli ktoś miałby jakieś przeciwskazania od razu odrzuciłbym taki samochód 🙂 Na 9 obejrzanych aut, większość świeżo sprowadzonych w 6 pompowtryski nadawały się jedynie na śmietnik dlatego należy uważać aby na starcie nie wbić się na minę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tazman napisał:

9 obejrzanych aut i jeszcze nie kupiliście... szacun emoji2.png czy aby nie za duże wymagania w stosunku do wieku/ceny ?

Myślę że po prostu zderzyli się z konfrontacją opisu w ogłoszeniu ze zdjęciami z rzeczywistym stanem przy oglądaniu.

Niektórych ogłoszeniodawców to naprawdę należało by prac po pysku za to co umieszczają w ogłoszeniach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.