Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kuzyn szuka wozu dla dziewczyny. Do tej pory jeździła A180 z 2008, ale zaczynają się inwestycje. Najlepiej w miarę prosta benzyna, segment B. Budżet 20-30k, przy czym osobiście radzę, żeby trzymał się górnej granicy. Co radzicie?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 22:44, adi1509 napisał(a):

@kryzys Może Astra H 1.8 125km z LPG

O widzisz, zapomniałem o oplu a gtc całkiem ładne do tego i 3d mi zupełności wystarcza.

W dniu 7.02.2023 o 22:50, piotrek305 napisał(a):

Coś z 1.9 TDI. malutko będzie palić a i wiadomo silnik nie do zabicia plus tanie naprawy.

Fabia, Polo, Golf V.

Ewentualnie coś z 1.6 HDI lub 2.0 HDI.

Generalnie 1.9tdi jest faworytem, tylko teraz trafić kogoś kto dbał. Ibiz z tym silnikiem usilnie szukam.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305 ciężko powiedzieć jakie to jest fajne auto! miałem chwilę fiestę z silnikiem 82km. Auto zaskakująco dynamiczne skłaniające do zabawy z zawieszeniem w najlepszym fordowskim wydaniu. Poważnie myślałem o st 5d przy czym przeważył aspekt praktyczny - stąd foczka 😉 Powinno się to udać kupić z historią z polskiej dystrybucji. W tej klasie szukałbym tylko fiesty

1.9tdi w dobrym stanie hmm powiedzmy, że jest wyzwanie 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Hyundai i20 1.2 w tej cenie dostaniesz całkiem świeżego polifta.

  

3 godziny temu, analyzator napisał(a):

1.9tdi w dobrym stanie hmm powiedzmy, że jest wyzwanie 😄

Tam o silnik najmniej bym się bał, pompa, turbo, wtryski to da się zrobić jak wyłożysz kasę ale blacharka... to już przebije 5x koszt generalnego remontu silnika i to pod warunkiem, że ktokolwiek zechce to robić bo nakład pracy ogromny. Golfy V i passaciki b6 już się poddają od conajmniej 2 zim coraz więcej zgnilaków widać na ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV z doświadczenia zasłyszanego osób które szukały aut z 19 TDI na rynku jest tak dużo śmietników że ciężko znaleźć samochód warty zainteresowania. Pamiętam jak mój kolega obejrzał po Polsce ponad 20 seatów leonów i kupił najlepszego ale to też by ulep 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z peugeot 207 1.4hdi 07r? 
1.4 jest bardzo OK, a co samego auta, to znam instruktorkę jazdy, która "dręczyła" 207 do przebiegu circa 300k i nie klęknął, także chyba daje radę Tylko pamiętaj, że to jednak w dalszym ciągu Francuz...

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci no właśnie wpadł nowy zakup dla żony ...nigdy nie było w domu innego auta niż grupa vag 🥴 na co tam zwrócić uwagę? Komfort trochę inny niż w audi ale jakie pieniądze takie autko, ważne żeby było mało awaryjne, wizualnie zadbamy sami 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, analyzator napisał(a):

@piotrek305 ciężko powiedzieć jakie to jest fajne auto! miałem chwilę fiestę z silnikiem 82km. Auto zaskakująco dynamiczne skłaniające do zabawy z zawieszeniem w najlepszym fordowskim wydaniu. Poważnie myślałem o st 5d przy czym przeważył aspekt praktyczny - stąd foczka 😉 Powinno się to udać kupić z historią z polskiej dystrybucji. W tej klasie szukałbym tylko fiesty

1.9tdi w dobrym stanie hmm powiedzmy, że jest wyzwanie 😄 

Wiem bo mam polifta 2013 🙂 z przebiegiem UWAGA 21 tys 🙂 1.25 82KM 🙂

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 Miałem dwie 207 w 1.4 ale benzynie. Co do samej elektroniki to nic się nie działo, jedynie żarówki mijania lubią się szybko przepalić. Karoseria jak w dobrym stanie kupisz to nie będzie gnić.

Kobieta generalnie zadowolona była z tego autka. 

Byłem trochę na grupie 207 i ogólnie chwalą mocno 1.4 HDi zwłaszcza te bez DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś masakra. Jestem po oględzinach 7 aut i 6 sprzedawców to powinno bajki dla dzieci pisać a nie ogłoszenia o samochodach. 

Dopytuje w wiadomościach priv praktycznie o wszystko, jak jakiś psychol, a mimo wszystko na miejscu okazują sie fakapy i tłumaczenie - yyyy no ten tego, no wczoraj tego nie było....

Chyba mam za krótki lont na takie zabawy 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci u żony kiedyś fakt że w Peugeot 207 ciekło przez otwór który był pod lampą, siedział tam silikonowy korek który uszkodziłem nie świadomie zmieniając lampy, prosty sposób na sprawdzenie bierzesz wąż z wóda nie myjkę żeby ciśnienie było nie duże, jedna kładzie się w bagażniku a drugi stoi i leje wodę dach, klapa i czekać aż pojawi się strumyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chodzi o MK2, ale dzięki
Już znalazłem na własnym przykładzie - leci przez nieszczelną obudowę światła stop. Uszczelka jest lipna i przepuszcza. Woda wlewa się do wnętrza klapy, a że nie ma jak uciec - przesącza się w końcu przez zaślepkę i podtapia dno bagażnika Była na to faktycznie akcja serwisowa, przynajmniej w UK.
Żeby było ciekawiej, to niektórym lało się też przez tylne lampy albo uszczelkę klapy. No cyrk generalnie, z parasolem chyba trzeba jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@xadamx okreśł budżet, jakie wymagania co do rocznika, wielkości auta, tego ile będzie robił przebieu rocznie itp to może coś pomożemy.

BTW. Jak kupisz zdrowego japończyka i o niego zadbasz to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx jak masz zadbaną tą Lagunę to nie sprzedawaj, jeździj tak długo jak idzie, teraz ciężko coś konkretnego kupić, no chyba że budżet masz wysoki. Auta używane to ceny kosmos a często stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pawel_t11 napisał(a):

@xadamx jak masz zadbaną tą Lagunę to nie sprzedawaj, jeździj tak długo jak idzie, teraz ciężko coś konkretnego kupić, no chyba że budżet masz wysoki. Auta używane to ceny kosmos a często stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. 

Tak. Jest zadbana (np. dzisiaj wsadzone 3tys. w naprawy, których już wymagała).

Tyle, że po 4 latach użytkowania auto mi się po prostu już znudziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.