Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie piąki F11 to witam w gronie posiadaczy 😄

I ...


+ silnik

- wyposażenie

- brak automatu. ZF8 jest obłędny

😞

 

Felgi Mkowe, ale szkoda że nie styl 351.

 

Lampy w klapie po zgaszeniu silnika się nie swieca, kwestia zakodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie - wodotrysków nie ma ale to niezbędne minimum jakie chciałem jest więc mi w zupełności wystarczy bo mieszkać w tym aucie nie będę. Zależało mi na m-paku, skórze lub alcantarze, tym trochę lepszym nagłośnieniu, dużej Navi (fabrycznie była mała) i grzanych siedzeniach (z grzania często korzystam zimą i sobie chwalę - tu jeszcze ktoś domówił grzanie tylnych siedzeń).
Oczywiście chciałbym jeszcze jakiś parktronik do tego (ktoś dziwnie skonfigurował auto i nie brał czujników parkowania) bo precyzyjne cofanie F11 jest mało wygodne z uwagi na średnią widoczność do tyłu więc pewnie jakaś kamerka wpadnie w klapę - póki co poeksperymentuję z tymi dedykowanymi ale nie fabrycznymi w uchwycie otwierania klapy i zobaczę czy to działa. Jak nie to będę szukał zestawu oryginalnego.

Co do automatu -  skrzynia ZF istotnie jest fajna ale nie był to dla mnie warunek zakupu. Szukałem auta w dobrym stanie technicznym - skrzynia była dla mnie tematem drugorzędnym. Trafiła się ta sztuka to wziąłem. Brak 8HP ZFa nie spowoduje w każdym razie jakichś moich prób samobójczych.  😉

Co do lamp tylnych w klapie - u mnie jak się zostawi włączone światła pozycyjne i zgasi silnik to one świecą przez jakiś czas. Potem wyłączane są te wewnętrzne w klapie a cała reszta zostaje więc pewnie chodzi o zmniejszenie zużycia energii (tak mi się przynajmniej wydaje). 
Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 09:24, KapselK napisał:

Chyba nie jest, aż tak źle z tego co widziałem po zdjęciach. Dlaczego uważasz, że słabo? 🤔

Nie ma asystentow żadnych i tak jakoś pusto.

 

W dniu 19.11.2018 o 11:22, Manolito77 napisał:

Wyposażenie - wodotrysków nie ma ale to niezbędne minimum jakie chciałem jest więc mi w zupełności wystarczy bo mieszkać w tym aucie nie będę. Zależało mi na m-paku, skórze lub alcantarze, tym trochę lepszym nagłośnieniu, dużej Navi (fabrycznie była mała) i grzanych siedzeniach (z grzania często korzystam zimą i sobie chwalę - tu jeszcze ktoś domówił grzanie tylnych siedzeń).
Oczywiście chciałbym jeszcze jakiś parktronik do tego (ktoś dziwnie skonfigurował auto i nie brał czujników parkowania) bo precyzyjne cofanie F11 jest mało wygodne z uwagi na średnią widoczność do tyłu więc pewnie jakaś kamerka wpadnie w klapę - póki co poeksperymentuję z tymi dedykowanymi ale nie fabrycznymi w uchwycie otwierania klapy i zobaczę czy to działa. Jak nie to będę szukał zestawu oryginalnego.

Co do automatu -  skrzynia ZF istotnie jest fajna ale nie był to dla mnie warunek zakupu. Szukałem auta w dobrym stanie technicznym - skrzynia była dla mnie tematem drugorzędnym. Trafiła się ta sztuka to wziąłem. Brak 8HP ZFa nie spowoduje w każdym razie jakichś moich prób samobójczych.  😉

Co do lamp tylnych w klapie - u mnie jak się zostawi włączone światła pozycyjne i zgasi silnik to one świecą przez jakiś czas. Potem wyłączane są te wewnętrzne w klapie a cała reszta zostaje więc pewnie chodzi o zmniejszenie zużycia energii (tak mi się przynajmniej wydaje). 
Pzdr.

 

Każdy ma inne wymagania, rzecz jasna.

Ja akurat z tych co wolałby 2.0d ale na wypasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiącach konwersacji ze skośnookim i alieexpress dostanę zwrot za paczkę, którą otrzymałem z wadą fabryczną i odesłałem Chińczykowi. Stwierdzam, ze to ostatnie zakupy na tym portalu albo będę kupował rzeczy maksymalnie do 20 zł co by nie było szkoda. Zamówiłem jeszcze kompresor wcześniej do marolexa, który niedawno padł - alie z tym nic nie zrobi bo chroni kupującego do 15 dni po odbiorze paczki, a na wiadomość odnośnie zepsutego kompresorka Chińczyk odesłał jedynie buźkę 😂 także słowo gwarancja=fikcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapselK, normalne i nie ma się czym podniecać. Zawsze kwoty przy rozliczeniu bez oględzin są tego rzędu. Po prostu PZU w ten sposób minimalizuje formalności związane z ewentualnymi nadużyciami. I tak opłaca im się tyle wypłacić, upraszczając całą procedurę, nawet, jeżeli ktoś się przyczynił. I ten co się przyczynił weźmie to z pocałowaniem ręki, no bo przy oględzinach od razu by wyszło co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z oferty serwisu Volkswagena Lellek Gliwice, w którym z okazji czarnego piątku przeceniono przegląd zimowy z 265 na 75 zł. Dowiedziałem się o kilku rzeczach, o których nie miałem pojęcia, w tym pękniętej osłonie przegubu, więc przegląd się bardzo przydał. Akurat czarny piątek wypadł im w środku sezonu zmiany opon - shit happens :mrgreen: Oprócz tego zjadłem dobre rzeczy, napiłem się dobrej kawy i dostałem w prezencie to, warte 30 zł:

CZgsnn9.jpg

Parafrazując reklamę: - aby twój Volkswagen pozostał Volkswagenem. Oryginalny płyn do spryskiwaczy Volkswagen. :mrgreen:

Na szczęście była to jedyna okazja, z jakiej skorzystałem podczas czarnego piątku, za to marketingowo - strzał w dziesiątkę 🙂 Zastanawiam się, czy z kolejnymi rzeczami nie uderzyć do Lellka, zamiast tarnogórskiego serwisu Noma Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Fajna promka, szkoda że nie skorzystałem tym bardziej że mam serwis pod nosem 😞 Ten koncentrat jest bardzo dobry, ja rozcieńczam z wodą 1:2. Ja mam go akurat w dużych ilościach bo rzucają mi kilka butelek jako gratis przy praktycznie każdym zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vangsta, nie, to było tylko wczoraj i tylko w serwisie Lellek Gliwice. Przez to wydłużyli pracę do 22 :mrgreen: Mieli też jakieś specjalne oferty na nowe auta.

@turzol, to i tak, tak jak napisałem, było tylko u Lellka, to byś miał z 30 km 😉 A płyn oczywiście sprawdzę. Fajnie masz. Mi nie rzucili jeszcze nigdy :mrgreen: Może to kara za przywożenie swoich części do niektórych napraw :mrgreen: Z butelki nawet nie wali, jak na tak mocno skoncentrowany. -16*C jest ok przy podgrzewanych dyszach (szkoda, że nie mam jeszcze podgrzewanej szyby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22, dowciapnisiu, to auto mojej matki. Wskaż słowo "moje" w tamtym poście. Niestety ona nie potrafi nawet sprawdzić poziomu oleju ani dolać płynu do spryskiwaczy, a ojciec raz nie zmienił oleju przez trzy lata, więc się zmiłowałem. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 moje nie było użyte ale mam 😉tak nazywając sprawę to oprócz prywatnego Hyundaia i20, 205 do renowacji i służbowego Vivaro mam : b klase, e klase, 2 astry J, nissan leafa, minicupera, E46, kia Sorento, peugeota 206, forda kuge, audi A3 i s6 chevroleta k5 blazera a nawet przyczepę kempingowa 😁 dalszej rodziny o której autka też dbam już nawet nie wymieniam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał126 napisał:

@turzol, to i tak, tak jak napisałem, było tylko u Lellka, to byś miał z 30 km 😉 A płyn oczywiście sprawdzę. Fajnie masz. Mi nie rzucili jeszcze nigdy :mrgreen: Może to kara za przywożenie swoich części do niektórych napraw :mrgreen: Z butelki nawet nie wali, jak na tak mocno skoncentrowany. -16*C jest ok przy podgrzewanych dyszach (szkoda, że nie mam jeszcze podgrzewanej szyby).

Teraz doczytałem, szkoda że Porsche też nie zrobiło tej promki. Ja przy każdym zamówieniu części dostaje te płyny, zdziwiłbym się gdyby nic nie dali bo "trochę" grosza u nich miesięcznie zostawiam, i to od wielu już lat 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.