Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

@Pływak no i bajka... szukałem długo kogoś w okolicy żeby porównać osobiście moją glorię fm 10 z axelem :) Także w maju Cię nawiedzę po raz kolejny :D

Zapraszam, tylko weź sobie jakaś piane na testy bo u mnie to będzie przelewał pewnie tylko litry mocnego APC lub degreasera ;)

2 godziny temu, KHOT napisał:

Kup sobie jeszcze pompkę od majfrenda, masz wtedy automatyczne urządzenie pianujące. :happy:

To z założenia ma tylko zastąpić zwykły opryskiwacz, do typowiej piany na auto może zakupie pianownice do myjki ciśnieniowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ari napisał:

Humor poprawiło zamówienie z MJJC. Czekamy na shipping.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

MJJC mają dobre produkty? Można śmiało kupować? Bo właśnie ostatnio widziałem, że to prawie wszystko co mają, u nas jest pod innymi szyldami sprzedawane. A mam możliwość taniego kupowania na aliexpress ;d

 

@Arkeolowy

I co w tym dziwnego? Przełożenie jest tak samo ważne jak sam silnik. Moc silnika może się różnić, ale przełożenie będzie inne - inaczej wykorzystana moc.  Może przełożenie @ADBL jest trudniejsza do zatrzymania i dlatego jest według ich opinii lepsza? Nikt tej maszyny nie sprawdził, a widzicie tylko negatywy i szukacie czegoś, czym można się przyczepić.

@mx_nowicki  ma takie odczucia, każdy z biegiem czasu może zmienić zdanie. Wcześniej myślał, że większa moc - trudniej zatrzymać maszynę, a teraz może widzi, że w ADBL jest mniejsza moc silnika, ale za to przełożenie inne i jeszcze trudniej ją zatrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak.. Już trochę na forum jestem i tych maszyn miałem. Lare był dobry dopóki producent opłacał abonament(na forum), potem krauss był o niebo lepszy przez teoretyków co nigdy polerki w ręce nie mieli. Miałem już trochę maszyn i te wszystkie przełożenia to dla mnie bzdety marketingowe. Jak udowodnisz mi, ze ADBL mocniej wycina jak Lare, przeleje Ci stówkę. Poza tym jakie przełożenie ? Najważniejsza jest stabilizacja obrotów. Możesz mieć te przełożenia zajebiste, a co mi po tym jak docisnę maszynę i ona siada albo traci ruch rotacyjny. Adbl może być lepszy od kraussa co najwyżej dlatego, ze ma skok 9mm, a nie 8. Natomiast jak mi wytłumaczysz to całe hasło przełożenie to będę wdzięczny. Czasami mam wrażenie, ze niektórzy niewiedzą nawet o czym piszą.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy  Przełożenie powoduje, że trudniej zatrzymać maszynę przy docisku do podłoża ;) Masz przełożenia w samochodzie - kiedy łatwiej Ci przekręcić koła? Na 4-ty biegu czy na 1szym? Stabilizacja obrotów jest w dużej mierze zależna od siły przenoszonej przez przełożenie. 

 

Widziałeś kiedyś silniczki od sterowania nawiewami? Są to zwyczajne małe silniczki, które możesz zatrzymać nawet pitolem.  DLATEGO ŻE JEST PRZEŁOŻENIE NA ZĘBATKACH - MOŻE TO STEROWAĆ KLAPKAMI NAWIEWU NAWET PRZY DUŻYM OPORZE. 

 

Ten sam silniczek DC - bez przełożenia na pasku przeciągnie tylko 100gram ciężaru, ten sam silnik z przełożeniem potrafi przeciągnąć nawet 2kg.

 

MX nowicki napisał, że maszyna jest silniejsza - co wskazuje właśnie na mocniejszą siłę potrzebną do zatrzymania maszyny. Nikt nic nie wspomina tutaj o cięciu tą maszyną. Raczej polerką DA o skoku 8mm nie jest to najważniejsza kwestia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jako, ze post usunięty - wklejam w odpowiednim wątku :mrgreen: 


Hahahahaha mnie też sięgnęła cenzura.
Niech ludzie łykają to jak młode pelikany.
Rok testów hahahahaha

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żebyście mnie źle nie zrozumieli. Nie mówię, że to jest zła maszyna, bo widać, że jest to klon Lare/Liquid elements więc bebechy ma podobne jak nie takie same. Miałem kraussa, lare i wiem jak tam działa stabilizacja obrotów - bardzo dobrze. Zapewne tak też będzie tutaj, chodzi mi tylko o to, że Paweł z Nowickich odpowiada w zależności jak wiatr zawieje. Kiedyś to się liczyła moc silnika, teraz już moc nie jest ważna tylko stabilizacja itd. itp. Prawda jest taka, że Kowalski nie odczuje żadnej różnicy przy pracy Lare/Krauss/Liquid Elements. Bardziej nawiązywałem też do całej otoczki marketingowej teraz jak ADBL zaczyna produkować maszyny to wszystko inne jest BE, ponieważ tam są najlepsze mechanizmy i silniki. "Musi działać, musi robić to najlepiej w swojej klasie" - po tych słowach pelikany sprzedają swoje Flexy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzzle 1h poprawiły humor. Wózek złożony.

Na szybko trochę chemii upchnięte.

 

P.S. Jak na "hejtera" ADBL to nawet kilka ich kosmetyków mam

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

d3e079c281a05575cec3687201e16e0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkeolowy napisał:

Bardziej nawiązywałem też do całej otoczki marketingowej teraz jak ADBL zaczyna produkować maszyny to wszystko inne jest BE, ponieważ tam są najlepsze mechanizmy i silniki. "Musi działać, musi robić to najlepiej w swojej klasie" - po tych słowach pelikany sprzedają swoje Flexy.

Raczej "brandowac" bo czy, któraś z modnych ostatnio polskich marek ma zaklad produkcyjny i robi coś sama? K2 ma spory zakład, tenzi pewnie tez, a reszta? Jak jestem w bledzie to niech mnie ktoś wyprowadzi ale czy chemia jest robiona czy tylko rozlewana przez danego "producenta", a zamawiana u kogoś innego o narzedziach do pracy i maszynach nie wspominając bo dziwnym trafem mozna trafić na klony za ulamek ceny bez loga. Czy wybierając polskie marki tak naprawde kupuje produkt polski czy raczej "polski"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak - tego nie unikniemy. Niestety koszta rozpoczęcia produkcji w Polsce są tak kosmiczne, że przy tak niszowym temacie jak detailing - jest to niestety średnio opłacalne. Jeśli chodzi Ci o to, że firmy tylko rozlewają kosmetyki i mieszają - myślisz, że tenzi czy K2 wszystkie składniki potrzebne do swoich produktów produkuje sam? Kupuje paletę składnika i u siebie tylko miesza ze sobą. Są to tzw. półprodukty.

Niedługo dojdziemy do tego, że będziemy kazać firmom polskim samemu produkować plastik i odlewać "hadnmade" butelki bo przecież to tylko rebranding innych butelek.

Pływak - postaw się na ich miejscu - otwarcie linii produkcyjnej wraz z zatrudnieniem wykwalifikowanego personelu i maszyn - jest to kilka grubych milionów. 

Jaki byś produkt nie kupował - polski czy "polski" - zawsze wspierasz rozwijającą się polską firmę, dzięki czemu zostawiasz swoje pieniądze w naszym kraju. Niestety w Polsce modne wszystko co zza granicy. Każdy tutaj w tematach chwali kraussa jak cholera, ale ADBL "śmieć, nikt tego nie będzie sprzedawał - ma rok gwarancji tylko". Szkoda tylko ,że nikt z nich nie miał kraussa w ręce i nie wie jaka jest gwarancja na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Arkeolowy pierwsza odpowiedź jak sam zauważyłeś jest z przed 10 miesięcy. Lare i Krauss miały moim zdaniem te same przełożenia, przez co moc miała znaczenie. Pracowałem obiema maszynami i zdecydowanie Krauss dawał lepsze rezultaty. Technika idzie do przodu, firmy wprowadzają udoskonalenia i jak widać potrafią zrobić maszynę która ma mniejszą moc, ale przez lepsze przełożenia (lub może też inne udoskonalenia) finalnie są szybsze i mają lepszą stabilizację, przez co dużo ciężej ją zatrzymać.

Nie porównuj mnie/nas do chorągiewki na wietrze ponieważ wszystkie wypowiedzi są poparte wcześniejszym testem/sprawdzeniem/porównaniem. Jeżeli masz ochotę sprawdzić maszynę to zapraszamy do nas. Porównasz z Kraussem i sam się wypowiesz. A jeżeli chcesz poprawić sobie humor to są odpowiednie do tego celu portale, a nie wyłapujesz nasze rozmowy i próbujesz ośmieszać na forum. 

Sprzecznych porównań w naszym wydaniu można znaleźć setki. Sami czasami się śmiejemy z tego co robiliśmy 8, 5, czy nawet rok temu. Powstają nowe produkty, nowe maszyny, my cały czas też testujemy i się uczymy. Drogi forumowiczu, to się nazywa rozwój :) Życzę Ci żebyś również się rozwijał przez całe życie. Pozdrawiam Paweł Nowicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YOBACK ja to wszystko rozumiem i nie wymagam aby coś od A do Z bylo robione w Polsce. Ty piszesz, ze ludzie wolą coś zagranicznego, a ja zauważyłem zupełnie inny trend podniecania sie nowościami z polski, ktore czesto bywaja brandowanym produktem z azji. Przeglądając sklepy i widząc polskie nowości czasem mam deja vu bo na znanym chinskim portalu już takie rzeczy widzialem. Pewnie, ze warto wspierać rodzime biznesy ale tez trzeba patrzeć na to z punktu widzenia wydatków. Wydając pieniądze na np. tenzi wiem, ze ta firma zatrudnia minimum te kilkadziesiąt osób poza tym produkt jest cenowo konkurencyjny wiec jakieś uzasadnienie jest ale patrząc na ceny niektórych nowości innych marek zastanawiam się czy to wspieranie polskiej gospodarki czy nabijanie kasy kilku osobą za przyklejenie ładnego loga. Abstrahuje tu już totalnie od maszyny adbl bo nawet nie mam pojęcia, ze to taki gorący temat i nawet go nie czytałem po prostu tak sobie glosno myślę o wszystkch pojawiajacych sie w ostatnich latach  jak grzyby po deszczu polskich markach... Ale EOT bo to nie wątek na takie dywagacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeee dzisiaj przyszła do mnie torba z[mention=22122]soft99[/mention] bardzo jestem szczęśliwy ! Nie cieszy mnie reszta paczki tak bardzo jak ta torba bo chodzę na zakupy i teraz będę miał super torbę [mention=22122]soft99[/mention] . Jestem pełen podziwu dla firmy która pomyślała o reklamie bo koszule, smycz, długopis, kubek, nie zawsze widać a robotę nie ukryjemy czy to zimaczy czy lato. Do tego kobieta też może ją nosić. PR w[mention=22122]soft99[/mention] pracuje! Dziwne że ADBL na to nie wypadł ale żeby zrobić trzeba najpierw zainwestować... a u nich jest bida z gratisem albo wymagania mają ... A przecież to reklama dla firmy jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem felunek na wiosnę z malowania,teraz trzeba czymś go wysmarować:)Postaram się wrzucić więcej zdjęć w temacie „Mój pieszczoch”jak znajdę więcej czasu

DAF110_ED-5984-4963-_BF95-36_B9_FD0676_C

Fachowa praca chłopaków z firmy KORUND w Szczecinie.Polecam!Polecam i jeszcze raz polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Odebrałem felunek na wiosnę z malowania,teraz trzeba czymś go wysmarowaćPostaram się wrzucić więcej zdjęć w temacie „Mój pieszczoch”jak znajdę więcej czasu

Czyli szkoda naprawiona
Długo zeszło malowanko?


Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoolBreezeCzekałem tydzień.Chlopaki wysyłali mi na bierząco zdjęcia z poszczególnych etapów.Kawał dobrej roboty.Zmontuje im relacje z tego malowania,dorzucę szmalcowanie plus zdjęcia po założeniu i będą mieli dodatkową reklamę:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakowanko, szykowanko i jutro od rana wyjazd na autodetaling wnętrza, czyszczenie skór itp w Fajnym Mercedesie, u Wuja. 

Dodam, że to lakiernik,  wiec ciekawe jak zareaguje na efekty po

Podjarany na maxa :D

IMG_20180309_204140-1024x575.jpg

IMG_20180309_204113-1024x575.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.