Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Rafal9304 napisał:

Rozwiniesz temat dlaczego tylko płytki ? Ja też mam spadek w stronę bramy przed którą jest kanał odpływowy i planuje na wiosnę właśnie kłaść żywicę. 

tak mi powiedziano.. że spad przy żywicy musi być kopertowy.. inaczej woda będzie Ci stała przed bramą.. też mam ten sam układ jak Ty czyli spadek w stronę bramy właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam podłogę wylaną miksokretem na podłogówkę i nadmiar wody spływa do kanału odpływowego, wiadomo beton trochę przyjmuje, spływ po żywicy powinien być lepszy. Dowiem się jeszcze co i jak z tą żywicą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator widzę, że odpływ masz w garażu- nice.

Jak to wygląda z przepisami w PL w sprawie odpływu do kanalizacji zlokalizowanego w garażu? U mnie w NO wymagają separatora oleju
(ノ`Д´)ノ彡┻━┻ $$$

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, analyzator napisał:

Tak między nami, to jeśli chodzi tylko o spadek to opcja poprawienia wylewki + żywica może być wciąż bardziej atrakcyjna cenowo niż układanie płytek.

U mnie spadu kopertowego już nie zrobi, bo mam kanał przy bramie i położoną podłogówkę. Tak czy inaczej na 90% położę żywicę na taki spadek jaki mam, jak będzie stała gdzieś woda to sobie ściągnę ściągaczką do kanału, chociaż nie wydaje mi się, skoro teraz ładnie spływa to czemu po żywicy miała by nie spływać. Garaż mam ok. 80m2 i położenie płytek to większy koszt niż żywica.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spadu kopertowego już nie zrobi, bo mam kanał przy bramie i położoną podłogówkę. Tak czy inaczej na 90% położę żywicę na taki spadek jaki mam, jak będzie stała gdzieś woda to sobie ściągnę ściągaczką do kanału, chociaż nie wydaje mi się, skoro teraz ładnie spływa to czemu po żywicy miała by nie spłuwać. Garaż ok. 80m2 i położenie płytek to większy koszt niż żywica.
Nie rozumiem czemu woda miałaby stać na spadku? Żywica nie ma jakiejś lepkości zaprzeczającej prawom fizyki. Może chodzi o trudność w aplikacji spowodowaną dużym spadkiem? Ale przy wielowarstwowym malowaniu i to nie powinno być problemem.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdyby woda nie chciała spływać po betonie to przed żywicą jak najbardziej poprawienie spadku ma sens, ale jeżeli u mnie spływa prawidłowo to po żywicy powinna spływać jeszcze lepiej, więc nie ma się co zastanawiać tylko na wiosnę brać się do roboty i kłaść żywicę 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 13:37, krzygaj napisał:

@Michał126 przez Słowację, Węgry jest spokojniej, mniejszy ruch, nikt nie pędzi na złamanie karku no i taniej (2 winiety miesięczne po 65zł). Kilka razy jak jechałem przez Czechy i Austrię to na autostradach natrafiałem na remonty, ruch jak na Marszałkowskiej i wielu takich, co ograniczenia mają za nic. 2 lata temu jechałem pierwszy raz przez Słowację i Węgry i o wiele lepiej mi się jechało, jest cały czas płasko, nie trzeba nadwyrężać auta na wspinaczki, a w drodze powrotnej sprawdzać jakość hamulców. W kolejnych latach też tak będę jechać, tylko już z noclegiem na Węgrzech(czas wymoczyć tyłek w Balatonie 🤪).

Z żoną mamy paszporty, a młody dopiero 11 lat - także mieliśmy wszystko co potrzeba.

Ruszasz w tym sezonie?

Jakieś sprawdzone kwatery? Czy w ciemno booking?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, alexander.p napisał:

Ruszasz w tym sezonie?

Jakieś sprawdzone kwatery? Czy w ciemno booking?

Ja tez planuje w tym roku jechać. Nie jechałem nigdy Słowacja/Węgry ale... jadę Czechy, Austra, Węgry (bez winiet) (przez Szombathelly) i dalej Słowenia (bez winiet) i dalej Cro.

Jechałem tą trasą już ok. 8 razy i uważam że jest najlepsza chociaż nie sprawdzałem Słowacji.

Jadę nocą więc jest pusto (nawet w Wiedniu). Nigdy nie stałem w żadnym korku, nigdy nie mijał mnie nikt szybciej niż 20km/h ode mnie (chyba że w PL albo Cro).


W Szombathelly to P4W Residence lub Garda Hotel są w miare i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni wysiłku żeby się przeprowadzić zwieńczone garażem 🙂

wstępnie ogarnięte coś 

Tych odpadów po budowie to nie wiem jak się pozbędę. Podłoga myta 2-3 razy .. jak to po budowie.

20220116_165406.jpg

20220116_165427.jpg

20220116_210310.jpg

PXL_20220116_205858855.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukasz_byd napisał:

Ja tez planuje w tym roku jechać. Nie jechałem nigdy Słowacja/Węgry ale... jadę Czechy, Austra, Węgry (bez winiet) (przez Szombathelly) i dalej Słowenia (bez winiet) i dalej Cro.

Jechałem tą trasą już ok. 8 razy i uważam że jest najlepsza chociaż nie sprawdzałem Słowacji.

Jadę nocą więc jest pusto (nawet w Wiedniu). Nigdy nie stałem w żadnym korku, nigdy nie mijał mnie nikt szybciej niż 20km/h ode mnie (chyba że w PL albo Cro).


W Szombathelly to P4W Residence lub Garda Hotel są w miare i tanie.

 jak mój szwagier... to jest najlepsze bo on tego uzywa  😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p zobaczymy jak się sytuacja covidowa rozwinie i jak będzie za co jechać 😜. Generalnie co roku planujemy taki wyjazd i tak szczerze, to podejmujemy decyzję w ostatniej chwili (na jakieś 2-3 tyg przed wyjazdem). Kwater z reguły szukam na http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/. Jestem w stanie znieść jakieś niedogodności jeżeli chodzi o kwaterę - dla mnie ważne żeby nie kapało na głowę, najważniejsza dla mnie jest pogoda i woda - reszta, to miły dodatek, nie jadę żeby opływać w luksusach, z których i tak nie będę korzystać, bo większość czasu i tak na zewnątrz 😎

W tym roku jest plan pojechać większą paczką i tuż po zakończeniu roku szkolnego, no ale zobaczymy co przyszłość pokaże. Dla mnie najlepsza trasa SLO-HU-CRO, no ale każdy ma swoje preferencje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, alexander.p napisał:

 jak mój szwagier... to jest najlepsze bo on tego uzywa  😀

Rozumiem o co Ci chodzi ale nie jestem tego typu człowiekiem.

Często używam sformułowań moim zdaniem, wg. mnie.

Tutaj napisałem uważam - co sugeruje że to MOJA opinia, a nie że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 15:01, piotrek305 napisał:

tak mi powiedziano.. że spad przy żywicy musi być kopertowy.. inaczej woda będzie Ci stała przed bramą.. też mam ten sam układ jak Ty czyli spadek w stronę bramy właśnie. 

Co za bzdrura. A jak będziesz miał płytko to co? Woda już nie będzie stałą pod bramą? Chyba, że są to jakieś cudowne płytki o cudownych właściwościach do usuwania wody.

Nie słuchaj tych mądrusi, bo chcą cię tylko na kasę naciąć. Jeśli przed bramą nie masz, nie zrobisz odpływu liniowego to na każdej powierzchni woda tam będzie stała (chyba, że będziesz uchylał bramę). Rób odpływ liniowy sporo szerszy od bramy, kładź żywicę lub maluj podłogę farbą epoksydową (2 warstwy wystarczą) i ciesz się ładną podłogą. 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrek305 napisał:

@xadamx dziękuję za opinię 🙂  ale co lepsze ? chyba jednak żywica niż malowanie epoksydem ? 

To jest to samo. Pomalowane ma cieńszą warstwę. Ja mam już ok. 2 lat pomalowane i nic się nie dzieje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx Ok. też można z płatkami posypać. Robiłeś sam ? 
Dom jest nowy, garaż też, więc rozumiem, że poza gruntem i malowaniem przy równej posadzce nic nie trzeba robić specjalnie.

Mój garaż ma 32 m2, muszę przekalkulować jaki to jest koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 17:42, piotrek305 napisał:

Robiłeś sam ?

Tak

 

W dniu 18.01.2022 o 17:42, piotrek305 napisał:

Dom jest nowy, garaż też

Posadzka MUSI być wysezonowana. Nie może mieć wilgoci bo wówczas żywica może się odparzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.