Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

A to ja dziś mało motoryzacyjnie 😄 Wczoraj zszedłem do piwniczki i powiem Wam, że powoli zaczynam się cieszyć 😛 Udało mi się zrobić pierwsze naleweczki i kilka z nich smakuje wybornie!

Pigwowcówka - Posmak cytrynowo-jabłkowy, choć głębszy, ogółem lekko kwaśna, ma sporo witaminek - 55% 😄 
Pigwa - Mniej aromatyczna od Pigwowca, bardziej alkoholowa, słabsze nuty smakowe - 50%
Porterówka z kukułkami - Baaardzo sympatyczna naleweczka, słodkawa o przebijającym się smaku żywca portera - 40%
Aktinidia (Polskie kiwi) - tu niestety podobnie jak w przypadku Pigwy, bardziej alkoholowa, czuć owoc Aktinidii, ale też alkohol - 55% Na miodzie o niebo lepsza! Łagodniejsza - 45%
Cytrynóweczka - Świetny posmak cytrynowy, nie czuć prawie w ogóle smaku spirytusu, jedna z tych co wychodzą bez problemu 😛 60%
Orzechy włoskie na miodzie - Moja perełka, wczoraj dopiero wstawiona do piwnicy, ale smak niczym kremik orzechowy do placka, na razie pali rurę 😄 Ale to kwestia czasu, pół roku w piwnicy i orzeszki wraz z miodem wyjdą na wierzch 😛 moc około 55%

Oczywiście wszystko robione na spirytusie sklepowym, choć jak po koronie patrzę na braki sklepowe, to nie wiem czy nie zawieszę swojej drugiej pasji 😕 Bimbry i inne cuda nie wchodzą w grę. Tu jak w detalingu, nie ma miejsca na słabe produkty. 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karbo to już wiem gdzie chciałbym w PL spędzać kwarantannę jeśli będę musiał przekroczyć granicę 😁

18 minut temu, Karbo napisał:

Bimbry i inne cuda nie wchodzą w grę. Tu jak w detalingu, nie ma miejsca na słabe produkty. 
 

Nigdy nie nazwałbym bimbru słabym produktem ❤️ zanim odstawiłem na chwilę Alko miałem w PL dostęp do bimbru pierwsza klasa. 😉

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sg tak coś czułem, że znajdę zwolenników 😛 

Wiesz co, może źle się wyraziłem, ale nie będę edytować, tylko dopowiem. Wielu bimbrowników nie sprawdza/bada tego co puszcza w obieg. Jak 50 butelek będzie git, tak 51 może być trefna. W przypadku spirytusu się z takim czymś nie spotkasz a przy okazji łatwiej odtworzyć dany trunek smakowo. Na forum nalewkarskim 85% użytkowników zgadza się co do opinii że terfere bimbrownicze jest średnie do nalewek.

 Lata 2019, 2020 są testowe 😉 Chce zobaczyć co jest najlepsze, na jakie owoce polować i z czego można robić coś dobrego, więc na razie symbolicznie mam po 1l każdego. Zabawa zacznie się w 2021 bo w planach mam kupno 25-40 litrów spirytusu Kaliskiego 😄 Co powinno dać mi około 80-100l gotowych nalewek. 🥰 Mimo, że nie jestem wiekowy, lubię nalać sobie kieliszek pigwowcówki na dobranoc, albo popijać go przy wódce.

Może to placebo-może nie! Ale 3 razy pijąc różne mieszanki alkoholi - Na końcu pijąc tylko pigwowcówkę byłem zdrów następnego dnia jak rybka 😛 Normalnie? Skończyłbym w głową w misce 😄😄😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bare Shine napisał:

z pestkami

Nieee unikam też pestek 😉 Troszkę obawiam się kwasu pruskiego. Wiem, ilości są małe itd. ale co jeśli ktoś z obdarowanych wpadnie na pomysł wypicia więcej niż 100-200 ml na raz? 😛 

O nalewkach, winach i tego tematu alkoholach moglibyśmy postawić nowy wątek 🙂 


No i też fakt faktem, jestem laikiem niestety... A jak Ci wyszła Antonówka? 

Jestem ciekaw nowych smaków, w ten weekend może będę finalnie filtrować to co mam i przelewać to do nowych butelek, bo w tych co były pierwotnie oczywiście pektyny itp. 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karbo no ja tez robie dopiero drugi rok. 

Wlasnie babcia moja tez robi i mowila ze koniecznie w pigwie musza byc pestki, nie wszystkie ale tak polowa pestek z wszystkich owocow i jak to rada babci, sprawdzila sie. Duzo lepszy smak.

Antonowke jeszcze nie probowalem bo nie bylo okazji, zrobilem tylko 2 butelki bo ciezko o swojska antonowke niestety a z "sklepowych" owocow nie robie nalewek 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra załatwiła mi 2 komplety opon, 600 zł taniej niż na Oponeo wszystkie z tego roku, tylko muszę sam po nie podjechać. Tragedii nie ma, bo tylko 70km
Taka siostra to skarb

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk na rodzine nie mam co narzekać 🙂 a tym bardziej na tą siostrę. M.in za nastolatka załatwiła mi pierwszą pracę i pokój w obcym mieście na czas wakacji. Rok później szef sam zadzwonił czy chce przyjść na wakacje, a następnego roku zaproponował umowę na stałe. I dzięki Niej poznałem mój skarb, dziewczynę z którą jestem prawie 5 lat 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem smartowi kolegę Kurka, lepszy niż mój - Passion, skóry, 1.5 benzyna i ten kolor...ce4b8f42db897b484714a43d333197cc.jpg&key=7fb858fbcc23d44cea9b927147d2f70ba139fe2caeb31a2c0d9dd52c73658410

Ale ten plastik na podszybiu to woła o Perla... oj woła

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82  oj tak. Narazie i tak postanowienie że w tym roku nie ruszam alkoholu 😉

Ale ten do którego miałem dostęp też był z Podlasia. Ogólnie krążą legendy że podlaskie wyroby są najlepsze 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu zrezygnowaliśmy z wesela, które miało być w tym roku w czerwcu.
Ciesz sie bo w styczniu mielismy placic transze i zaliczki ktore teraz by nam przepadly i bylbym sporo $$$ w plecy.
Drugi plus to ze teściu zrobil w 2019 około 50 l destylatu ze śliwek i juz leży 2 miesiące w żurawinie, rodzynkach i śliwkach kalifornijskich. A urobek pierwsza klasa - 40 lat doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obserwuję prawdziwego waterless washa z okna. Gościu suchą szmateczką "oczyścił" szyby teraz tą samą jedzie lakier (chyba że spluwa dla poślizgu, ale tego z 3go piętra nie widzę)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.