Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Sebalbn napisał:

Okej, no to sporo rozjaśniłeś, ma to sens. Bo w sumie czemu za samo logo miało by sie dopłacać prawie dwu krotnie w ASO. Dlatego tak często się słyszy " kupiłem LEMA i po 100k coś tam sie rozpadło". Dodam tylko, że można spotkać auta co mają ponad 300 tyś km przelotu i 15-20 lat a dalej częsciowo zawias jest fabryczny. Ale dużo ludzi twierdzi wlaśnie, że wszystko idzie w jednej fabryce, na jednej taśmie i część idzie do ASO a część szlifują i do hurtowni. Chyba nigdy się nie dowiemy jak to wygląda, bo kto by sie chciał dowiedzieć, że ma "odpad" za nie małe pieniądze 🙂

W takim przypadku dochodzi jeszcze jeden aspekt.

Jak auto jest nowe to wszystkie części są nowe.

A jak wszystko zaczyna się zużywać a kupi się i wymieni tylko to co jest już powiedzmy zepsute a nie trochę zużyte to tamto trochę zużyte ciągnie mocniej w dół to nowe przez co to nowe zużywa się szybciej niż kiedyś.

 

Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem ale.

Gdyby wymienić całe zawieszenie amortyzatory sprężyny wahacze łączniki wszystko z maglownica nawet to powinno wytrzymać no te 200-250 a nie tylko 100 przy 300.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dareme89 napisał:

Oczywiście. Ale cena nie była tyko wyższa „bo to aso”tylko szła razem z jakością.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dlatego takie testy są o kant d... roszczaś. Pokazują, że produkt 3x droższy jest lepszy/wytrzymalszy od tego tańszego. To wiadomo i bez testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego takie testy są o kant d... roszczaś. Pokazują, że produkt 3x droższy jest lepszy/wytrzymalszy od tego tańszego. To wiadomo i bez testów.



Niewiadomo. Tu i tu np kupujesz trw. Skąd masz wiedzieć czy czymś się różnią? Przeważnie myślisz ze aso dolicza duża prowizje i sprzedaje co innego.

Tak samo było tam z 5-6 wahaczy i wcale najtańszy nie był najgorzej wykonany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem jest takie myślenie.

Nie jest tak że tu i tu kupujesz TRW chyba że ASO sprzedaje zamienniki.

Tłumaczyłem.

To że firma x coś produkuje to nie znaczy że wszystkie ich produkty są tej samej jakości.

 

Pomijając fakt że trw jest potocznie mowiac pakowaczem .. 

 

 

Skąd wiesz który był lepiej wykonany ? Robiłeś test obciążeniowy 1 tona przez 3 miesiące w cyklu 30 razy na minutę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Klocki hamulcowe Textar - też robi dla BMW... ale te ori starczają na 80 tys, a te w pudelku Textara na 50.

 

Zgadzam się z tym w stu procentach, tylko,

że  tarcze textar i to pro wytrzymują nie 50 a 30 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maciek-drummer napisał:

 

To ja dodam coś jeszcze. 

W bmw jest kilka wersji nagłośnienia.

Stereo

HiFi

Tophifi ( od jakiegoś czasu Harman Kardon)

Premium (bang olufsen lub później bowers wilkins)

 

I np w USA standardem jest HiFi (podstawa np).

I wzmacniacze europejskie mają inne końcówki mocy niż te na rynek USA. Mimo to że porównujemy obydwa w wersji HiFi. Te z USA mimo że w podstawie mają lepsze końcówki.

 

Podobnie ostatnio trafił mi w ręce Amp harmana na rynek chiński. Nie wiem o ile ale.. wyczuwalnie jest cięższy od wersji world wide. 

Także też... Gdy produkcja jest w Niemczech np i części są sprzedawane do Niemiec do fabryki.... Mogą być one inne niż te sprzedawane do Polski... Do sklepiku jakiegoś. Wiadomo chyba dlaczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi robotę, ale C6 ryje beret...

Miejsce w garażu marzeń ma dożywotnio

 

A commercial faktycznie doskonały. Nie ma się do czego przyczepić, choćby Audi się nie znosiło.

Tak właśnie trzeba żyć - zaszczepiać pasje w następnych pokoleniach!

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, david2888 napisał:

@V1RU$ dodaliście magicznego ADBL Bubble Maker 😄

Haha tak dodajemy go ostatnio do wszystkiego jak leci.

Jak ogarniałem dziś ojca wozidło poszedł do SGCO, EnJee a to co zostało daliśmy do deseru. Piana jak widać sztywna i stabilna.

🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 jak tylko bede mial chwile postaram sie wrzucic czesc gratow. Wtedy zrobie kilka zdjec i wrzuce na forum w odpowiednim temacie. Ogolnie z systemu jestem zadowolony mimo kosztu powyzej 1tys. Podstawa to platforma bo skrzynki sa solidne a co za tym idzie swoje waza.

Wrzucalem wczesniej fote taka jak ponizej co prawda w systemie cart. To skrzynka identyczna jak moje 450 tyle ze z wcieciem na kolka

 

 

a5fc5fa2eda7146d3c5b657fd1bc9c6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.