Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszne jest jak ludzie szukają 10 letniego auta który nie ma powtórnie lakierowanych jakiś elementów,przy obecnym natężeniu ruchu trudno jest znaleźć auto w oryginalnym lakierze z niskim przebiegiem.

Owszem zdarzają się i takie perełki ale bardzo trudno na nie trafić albo właściciele cenią taki wóz kilka tys drożej niż wartość rynkowa. 

Osobiście wolę jak sprzedający uczciwie powie mi co było zrobione niż ściemnia że wszystko jest super a na miejscu mina. Sam również nie ukrywam historii swoich pojazdów bo wychodzę z założenia że traktuje kupujących tak jak sam chciał bym być potraktowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się za całe 120zł kupić ładną tylną kanapę w skórze 😄 Obecną ktoś naprawiał i z radością ją wyrzucę z auta. Tu już nawet nie chodzi o poprawę wyglądu ale będę miał co robić w domu, dawno nic nie szorowałem ani nie nakładałem dressingu. Przecież nie wrzucę brudnej kanapy do auta 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zmienić niedawno samochód. Humor poprawia mi ciągle, tym bardziej ze pół roku jeździłem żabą tj. Twingo 🙂 2014 r. 1.6 tdi 115km 114 tys przebieg, Polska salon. Bez wypasu, ale po pol roku z Twingo człowiek oduczyl potrzeb bajerów 😄 z ciekawszych rzeczy jest klima manualna 😄😄

IMG_20181128_143122.jpg.b4e69e2d2a1053066f15022b48a5e162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karbo napisał:

Polska salon. Bez wypasu

No widać, że nielakierowane klamki i lusterka, brak halogenów. Niestety w Polsce często ludzie biorą totalne golasy bo jest tanio a potem ciężko kupić coś sensownie wyposażonego z drugiej ręki z PL salonu;/  a podłokietnik przynajmniej masz ?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi-M problem w tym, że było dużo aut do wyboru. Do wydania miałem 30 tys. Ale pół roku poszukiwań nie dało konkretnego efektu. Tu miałem wymienione hamulce, rozrząd, trochę zawsze na plus 🙂 podłokietnik myślę dołożyć, niestety go nie ma. Może mam złe podejście, ale po bmw bałem się wypasu, multum usterek zostawiło ślad w głowie 🙂 a i myślę że sztruclem nie jeżdżę. Myślałem doposażyć go w klamki, lusterka, halogeny ale finalnie generuje to spore koszta a klamka czy lusterko w kolorze nic nie zmienia. Halogeny miałem zajebiste w e46, użyłem ich raz w życiu 😄 chyba zaczynam gadać jak dziod Janusz 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karbo - będziesz zadowolony. Chociaż ja postanowiłem, że obecna Octavia to ostatnie moje auto z koncernu VAG/VAG-o podobne. Jakoś znudziły mi się te auta - wszystkie do siebie podobne (pomijam Audi, gdyż - mimo, że mi się podobają - realnie patrzę na koszty utrzymania posiadanego samochodu).

12 minut temu, zibi-M napisał:

Niestety w Polsce często ludzie biorą totalne golasy bo jest tanio a potem ciężko kupić coś sensownie wyposażonego z drugiej ręki z PL salonu;/

Moja Octavia (salon PL) ma 7,5 roku, 43.000 przebiegu, a z wyposażenia full brakuje jej automatu, skór i xenonów... I boję się, że - gdy zechcę ją sprzedać (może w tym roku) - będę długo czekał na sensownego nabywcę... Po swoich znajomych widzę, że (o ile nie biorą nówki z salonu), szukają jak najmłodszej używki, wyposażenie odsuwając na "drugi plan"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Powtarzam sobie to samo 😄 jechać jedzie, nie jest źle. Do wymagających nie należę 🙂 spalanie w trasie bez zamulania pokazało na stacji 5l / 100km natomiast w mieście już jest koło 7. Ciężko było przesiąść się na diesla, ale jakoś dałem radę 🙂

@zdanek tzn co masz na myśli? Trzeba przyznać że jest miękka, trzeba przyznać że na mrozie sobie skrzypia łączniki stabilizatorów, że bieda edition to jeden wielki twardy plastik. Ale jak to mówią, wszystkiego mieć nie można.

@Eidos71 masz gdzieś temat swojej octavki na forum? :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karbo wykonanie, silnik, zawieszenie, całokształt. Po prostu nie widzę się w tych autach, a mam dwie nowe Skody w domu, staram się jak najrzadziej nimi jeździć. Ten Rapid jako nowy powinien kosztować 20 tysięcy. Miałeś wcześniej E46, jak Ci się jeździ w porównaniu do niej? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karbo napisał:

@Eidos71 masz gdzieś temat swojej octavki na forum? :).

Nie mam. Czasami wrzucam jej fotki, przy okazji testów, gdy akurat nie mam innych aut pod ręką. Skoda to (generalnie tak się uważa) marka "kapeluszników" (chociaż ja uważam, że niesłusznie) - przy Audi, Alfach i BMW na forum wstyd jest pokazywać Skodę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Karbo napisał:

Myślałem doposażyć go w klamki, lusterka, halogeny ale finalnie generuje to spore koszta a klamka czy lusterko w kolorze nic nie zmienia.

Daje pół roku i będziesz wymieniał/malował/oklejał, dokładał rzeczy. Ja miałem nic nie robić, ale zaczęło się od wymiany żarówek cofania i tablicy, teraz grzebałem w komputerze, a myślę, że po połowie roku wsadzę lampy full led do przodu, zastanawiam się nad wymianą na większy wyświetlacz i tak dalej, a kupiłem nowy samochód, żeby nic nie zmieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdanek e46 lepiej trzymało się na zakrętach, mniej bujało, przede wszystkim było pewniejsze. Przy 130 odczuwalem to samo co tu przy 70. Ale to pewno też kwestia opon. Tam miałem 225 tu jest 185 a to aż 4 cm różnicy. Wygoda w środku jak na moje 195cm jakaś tam jest. W e46 trochę się za bardzo leżało, tu jest bardziej prosto. Hamulce raczej podobnie. Bmw było bardziej sztywne, różne głupie rzeczy przypadkowo się robiło a zawsze wychodziłem obronną ręką, tu może tak kolorowo nie byc. 

Ale! Jeśli jest się tego świadom, nie pieni się nad autem a traktuje tylko jako środek transportu i to przejściowy a z drugiej strony szanuje bo jako 20 latek za własne zarobione pieniądze kupuje się 4 latka i dba się należycie to wszystko jest do przejścia. Jak będę starszy, będę zarabiać więcej, będzie mnie stać na utrzymanie to moim marzeniem jest jakiś superb/ leon. Na chwilę obecną odkladalem na niego 2 lata i mimo minusów które nie jednego fanatyka i detailera szpeca, mi daje ogromną radość 😄 jeszcze większą, gdy wszyscy Ci którzy woleli wydać kesz na alko, wixy czy jakieś pierdoly i śmiali się że jestem pazera, jeżdżą 15 letnimi sztruclami 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karbo napisał:

jakieś info, silnik, moc, cena

Silnik: 1,4 TSI (tak, tak - ten sławny rozrząd na łańcuchu... na szczęście u mnie był montowany podobno ten kolejny raz poprawiony i - odpukać - na razie zero problemów) 122 KM. Cena nowego wynosiła 81.300, mnie wyniósł z rabatami 74.000. Auto nadal fajne (wg mnie) - pakowne (kombi), silnik w miarę dynamiczny, zużycie paliwa akceptowalne (średnio 8,2 w mieście, chociaż przy spokojnej jezdzie schodziłem do 7 litrów; w trasie od 5,8 z 2 osobami i bagażem, do 7,6 z 5 osobami, pełnym bagażnikiem i kufrem na dachu). Wewnątrz w miarę cicho (nie jest to Audi A4-A6, lub Passat). Generalnie przywiązałem się do Skodziny i trochę szkoda będzie mi się z nią rozstawać... Ale myślę o SUV-ie 😉 

Fotki są w dziale testów - m.in. testy deironizerów, a najświeższe jest chyba z pazdziernika 2018 r., w tym dziale, na zimowych aluskach 😊

Generalnie Skoda to auto w miarę niezawodne, bez wodotrysków (pomijam Superb'a) i nie starzejące się wizualnie zbyt szybko. Takie auto rodzinne, nie wyróżniające się w tłumie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 - Superb to "inna para kaloszy" 😉 To już limuzyna, którą można porównać do Passata, lub Audi jako ich nieco bardziej ekonomiczny i rozsądny odpowiednik.

@Tomas22 - miałem Lagunę II i wspominam ją bardzo miło. Sam jakiś czas temu zastanawiałem się nad III, jako nad autem rozsądnym cenowo w stosunku do tego, co to auto oferuje. A Laguna III po liftingu (głównie zmiana przednich lamp) jest autem mogącym się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.