Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Forum detailingowe czyli dla estetów i dziwi Was, ze ktoś nie może się doczekać żeby zamiast badziewnej stali czy innych kółek jak z wózka sklepowego założyć ładniejsze letnie koła aluminiowe? Co tu mają do rzeczy porządne zimówki? Nie to, ze popieram zmianę już na początku marca bo to za wcześnie ale takie komentarze jak ten wyżej tracą hipokryzja na forum detailingowym ale jak ktoś nie rozumie sensu 17" na zimę do auta segmentu D to w sumie mnie to nie dziwi. Jak ktoś jeździ cały rok na małym brzydkim kole to parcia na zmianę nie ma  :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyte na dwa wiadra, BSD i Black Mamba. Przy białym lakierze w taką pogodę trzeba mieć okulary przeciwsłoneczne, w przeciwnym wypadku oczy wypalone.

Robione kalkulatorem.

20180313_112459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pływak napisał:

Forum detailingowe czyli dla estetów i dziwi Was, ze ktoś nie może się doczekać żeby zamiast badziewnej stali czy innych kółek jak z wózka sklepowego założyć ładniejsze letnie koła aluminiowe? Co tu mają do rzeczy porządne zimówki? Nie to, ze popieram zmianę już na początku marca bo to za wcześnie ale takie komentarze jak ten wyżej tracą hipokryzja na forum detailingowym ale jak ktoś nie rozumie sensu 17" na zimę do auta segmentu D to w sumie mnie to nie dziwi. Jak ktoś jeździ cały rok na małym brzydkim kole to parcia na zmianę nie ma  :D

Lepiej nie dało się napisać, podpisuję się w 100%, jestem :kox:, oczywiście nie neguje przeciwników.

Czystość i blasku życzę wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pływak napisał:

Forum detailingowe czyli dla estetów i dziwi Was, ze ktoś nie może się doczekać żeby zamiast badziewnej stali czy innych kółek jak z wózka sklepowego założyć ładniejsze letnie koła aluminiowe? Co tu mają do rzeczy porządne zimówki? Nie to, ze popieram zmianę już na początku marca bo to za wcześnie ale takie komentarze jak ten wyżej tracą hipokryzja na forum detailingowym ale jak ktoś nie rozumie sensu 17" na zimę do auta segmentu D to w sumie mnie to nie dziwi. Jak ktoś jeździ cały rok na małym brzydkim kole to parcia na zmianę nie ma  :D

Nic dodać nic ująć. W robocie też się ze mnie śmieją że odliczam dni do 15 kwietnia bo do tego dnia mam obowiązek jazdy na zimówkach.

Co do kół ogólnie to 18" (zamiast fabrycznych 17") to pierwsze co dodałem do auta w konfiguratorze. Na 17 szału nie ma więc od biedy zimą mogą być ale na balonach 205/55/16 sobie nie wyobrażam jeździć. Pewnie... co kto lubi. Ale koło to większość wyglądu auta. Ja mam strach w oczach jak widzę profil 50-55 i wyższe :D 40-45 są optymalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pływak napisał:

Forum detailingowe czyli dla estetów i dziwi Was, ze ktoś nie może się doczekać żeby zamiast badziewnej stali czy innych kółek jak z wózka sklepowego założyć ładniejsze letnie koła aluminiowe? Co tu mają do rzeczy porządne zimówki? Nie to, ze popieram zmianę już na początku marca bo to za wcześnie ale takie komentarze jak ten wyżej tracą hipokryzja na forum detailingowym ale jak ktoś nie rozumie sensu 17" na zimę do auta segmentu D to w sumie mnie to nie dziwi. Jak ktoś jeździ cały rok na małym brzydkim kole to parcia na zmianę nie ma  :D

Ale co za problem mieć dwa komplety ładnych kół? Jak stać kogoś na wydawanie pieniędzy na "siuwaksy" maści wszelakiej to chyba drugi komplet kół nie powinien stanowić problemu? A jak ktoś już zmienia na letnie bo "zimy są jakie są" to po co zakładał zimówki? Szanse na śnieg w marcu wcale nie są małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żaden bo jak piałem lato od zimy różni się tylko oponą ale ja w przeciwieństwie do tych o zawężonym światopoglądzie rozumiem parcie na zmianę tych co maja inne koła na lato, a inne na zimę bo sam to we wszeteczniejszych autach przerabiałem i nie chodzi tylko o sam wygląd ale diametralne różnice w prowadzeniu auta jak ktoś przeskakuje 2-3 rozmiary miedzy sezonami. Z resztą ten, który Ci przytakiwał w komentarzu pod twoim sam stronę wcześniej pisał jakie to duże opony nie są drogie więc jak widać dla niektórych problem z posiadaniem 2x18" czy 2x19" jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pływak napisał:

Z resztą ten, który Ci przytakiwał w komentarzu pod twoim sam stronę wcześniej pisał jakie to duże opony nie są drogie więc jak widać dla niektórych problem z posiadaniem 2x18" czy 2x19" jednak jest.

Ale to nie eliminuje konieczności posiadania dwóch kompletów co najmniej opon. :)

PS Trochę szacunku z "tym" :)

PPS Myślę, że jednak dalsza dyskusja na temat rozmiarów z moim udziałem jest bezcelowa, bo ja nie rozumiem co jest złego w oponach 205/55 R16 w aucie pokroju Golfa. Brzydkiego i w ogóle. Chociaż 15" już trochę mi podpada, ale to też zależy od zestawienia z felgami. Ale bodajże 175/70 R14 w Golfie IV to był hit :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Skoda na Fabie do pokazu w Genewie wcisnęła wielkie koła (18-19"?) bo na tym na czym zazwyczaj wyjeżdża z salonu wygląda jak kupa. Z reszta ani nie o fabi ani nie o golfie pisaliśmy, a o superbie czyli klasę jak nie więcej wyżej. W takim aucie im wyższy profil i węższa opona tym gorsze prowadzenie i trzymanie ale to ktoś kto mocno udziela się w tematach technicznych miedzy innymi opon pewien wiedzieć. Ja za każdym razem jak przesiadałem się na mniejsze zimówki to odczuwałem i nagle hiper wielowahaczowe zawieszenie i czuły układ kierowniczy nic nie dawał jak zamiast 225/40R18 montowałem 195/60R15. Co do szacunku nie wiem o co chodzi ale jeśli czujesz się obrażony zawsze możesz zaraportować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wpadło nowe ultra glaco, oczywiście położone po Glass polish. Jutro ma padać, zobaczymy co łzy naprawdę warto wydać te 90zl.

Ps. Pozdrawiam z "baloniastych" 16" a0416e000e028e5801a7984c43f93781.jpg

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał126 napisał:

Ale bodajże 175/70 R14 w Golfie IV to był hit :D

Poprawka, 175/80 R14 :biggrin:. Tak, golf miał takie opony;)

Ps. Ja zimowe mam 195/55 r16, a letnie 205/45 r17 czyli kompletny niestandard do Astry H i na letnich zawieszenie tłucze konkretnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pływak napisał:

 przeciwieństwie do tych o zawężonym światopoglądzie

Z resztą ten, który Ci przytakiwał w komentarzu 

O stary... fajnie się przedstawiłeś. 

Masz jednak racje, różnica w jeździe po śniegu jest dramatyczna między 19 na letnich a 16 na zimowych. BTW, po co takie skrajne przypadki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie dzisiaj, ale coś takiego ostatnio zrobiłem

przed:

przed1.jpg

po:

po1.jpg

trochę wżerów zostało. po zrobieniu zdj zająłem się prawą częścią, lewą liznąłem jeszcze raz Kochem Antiholo bo zostało nieco śladów i usunąłem też paskudny odkurz na szybie. generalnie robota dosyć niewdzięczna, rysują się te słupki nawet przy wycieraniu dobrymi fibrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.