Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, StreamHD napisał:

A może się źle pracować takimi preparatami? One się czymś różnią ?

@Tomas22 zgadza się chodzi o wygodę . W cenie 1z mamy aż 200 ml , Seal Separator pachnie jak krem Nivea ;) Zrobiłem 2 auta i złego słowa nie mogę powiedzieć , czekamy na mróz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, danielek. napisał:

@Domel możesz mi zdradzić przed czym to ma chronić te zaciski i tarcze? Kompletnie nie widzę sensu w tym co zrobiłeś...

Takie moje domysły ale " RUDA Grażyna ty jesteś extra klasa" chyba nie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, danielek. napisał:

przed czym to ma chronić te zaciski i tarcze?

Udzielę odpowiedzi śpiewająco :)

Po co się to robi ? Myślę, że w detailingu nie ma sensu na takie pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie no looz, ja rozumiem i wcale mnie nie dziwą takie pytania, każdy ma inne "odchyły" ;) jedni są tu po to żeby kupić szampon do auta i to im wystarcza - inni odkręcają zderzak i myją chłodnicę a inni nakładają powłoki na zaciski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zacisk taki jak wyżej czyli aluminium na gładko pomalowane warto dać powlokę bo faktycznie coś pomoże to zastanawiam się jak długo siedzi powłoka na nadkolu nieustannie piaskowanym syfem z drogi ;] Tym bardziej, że doskonale wiem jak zaprojektowane są błotniki i nadkola w tej filmikowej alfie. Tak, że ja na zimę dokładałem z przodu małe customowe chlapacze bo syf z pod kół nawet lakier zdzierał, a co dopiero powłokę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pływak napisał:

syf z pod kół nawet lakier zdzierał

 Ja też myślałem żeby kupić zimowe opony na letnie koło jak Ty @Pływak ale zrezygnowałem właśnie z powodu wypchania nadkola kołem i jego wyprofilowania, nie chciałem piaskować lakieru :D, jest to problematyczne przy większej szerokości, ale może kiedyś. Jeśli chodzi o powlokę na nadkole jak kto lubi.

Zapodaj zdjęcia chlapaczy jestem ciekaw bo seryjne to straszna kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał:

inni odkręcają zderzak i myją chłodnicę

To nie jest wcale takie głupie. Mój ojciec miał kiedyś taką sytuację, że mu się samochód przegrzewał (Megane I 1.6 8V 90 KM to była). No i kurde nie wiadomo było czemu. Serwis autoryzowany rozkładał ręce. Aż w końcu zwykły mechanik przyczynę znalazł i usunął: liście przyklejone do chłodnicy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, danielek. napisał:

po obejrzeniu filmu nadal nie widze sensu smarowania zacisku i tarczy... Chyba wolę pozostać w tej niewiedzy bo i tak nigdy tego nie zrobie 😄

:good::good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie ogarnięcie pod maska, APC+Black Mamba
c71701ceda7d5a9f0919f915bc68aae8.jpg
No i wkońcu umycie jak należy
Pierwsze użycie SG PWCO
Zielony FX w stężeniu 20ml na 10litrow (zalecane 10ml jest moim zdaniem zbyt małe)

f344191ffb37ad36c7d916be484472db.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clavikord Zdradzisz jaki masz dokładnie model ledów które podświetlają ci tablicę rejestracyjną ? Od jakiegoś czasu szukam właśnie takich które by dawały takie idealne światło jak twoje, jedne dają go za mało, a drugie z kolei świecą jakbym był latarnią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrsjackdan Też długo szukałem diód które dają światło bardzo zbliżone do tych diód które wychodzą seryjnie w oświetleniu rejestracji. Te diody są firmy Narva. Mają w ofercie z trzonkiem W5W (u mnie w rejestracji i w pozycyjnych z przodu - pasują do xenonu) oraz C5W. Dla mnie to nie problem, ale warto wspomnieć - nie mają filtra CANBUS. Widzę, że masz Octavie I więc dla Ciebie to nie będzie też raczej problem, i te drugie (C5W) powinny Ci pasować do oświetlenia rejestracji. Montowałem takie w Fabii I 

http://allegro.pl/narva-led-c5w-festoon-6000k-xenon-white-2szt-18010-i7115886408.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota, temp. 3-4 stop. C.... idealnie by umyć limuzynę. :P

Umyte Car Shampoo od FX, szyby 4Detailer i zaaplikowany Wet Protector. Oponki i plastiki nasmarowane B2B od Shiny dopiero pod domem. Można dumnie jechać na studniówkę:D

27711588_1507916015972941_425312953_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, danielek. napisał:

po obejrzeniu filmu nadal nie widze sensu smarowania zacisku i tarczy... Chyba wolę pozostać w tej niewiedzy bo i tak nigdy tego nie zrobie 😄

Żeby posmarować zaciski i tarcze, musisz posmarować producentowi $$ i ot tajemnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wymyłem fokę:

2018-02-03_14.35.22.jpg

Kupiłem nowy kran i końcówkę Gardena (8187) do węża balkonowego. Taki upgrade instalacji tarasowej co by testy balkonowe były wygodniejsze ;)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek było mycie na dwa wiadra z ADBL Shampoo Pro oraz Bubble Maker, koła potraktowane wodą z szamponem + ExCede do opon i na to Tire Dressing od ADBL. Auto było czyste do dzisiejszej trasy do warmińsko - mazurskiego. Niestety rano napadało trochę śniegu, który stopniowo topniał. Po powrocie wpadłem na bezdotyk na szybką akcje pod tytułem SG Citrus bez osuszania ręcznikiem bo miało być szybko i nie chciało mi się więcej bawić. Auto osuszyło się podczas jazdy, wnęki tylko wytarte bo od poniedziałku mrozy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji wolnego piątku Ponton w końcu doczekał się porządnego mycia. Prewashe - Koch GS, SG Citrus, , zlany od dachu po nadkola ponad litrem Prickborta, do tego grany był IronX, ADBL Clay Sponge, 2 wiadra - Gyeon Bathe. Na koniec już z braku czasu na lakier siknąłem ADBL SSW. Nadkola szmaciane przód i tył oraz wnęki APC PRO. Wnętrze odkurzone. 

Opony i dywaniki wyszorowane Exede Tire i zapomniałem że skończył mi się dressing więc nic nie nałożyłem :angry: W następnym tygodniu biore się za skórę całym aucie, a jest tam co robić.

Kilka fot

dxigWvL.jpg

zClZ9qE.jpg

w1U0pxV.jpg

GcfhnGm.jpg

iuCMfni.jpg

7Q1nYyp.jpg

IR3o03I.jpg

WttXdPP.jpg

K4ynNGc.jpg

pzVme7L.jpg

Ttnru5I.jpg

0vBaA53.jpg

nwdYsXx.jpg

BkOqCiw.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.