Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, kolo100 napisał:

Świetna sprawa... Nie mówiąc że łatwo wodę z lusterek, szpar nieosiągalnych dla ręcznika wyciągnąć...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

Fakt - odkąd mam tego "Metro Blastera dla ubogich" :D , osuszanie auta jest szybsze i skuteczniejsze (zwłaszcza wspomniane zakamarki i szpary) - chociaż i tak muszę poprawiać Silkiem... Jedynym poważnym minusem dmuchawy jest jej głośność - suszenie auta słychać z daleka :smile: Może kiedyś zakupię prawdziwego Blastera, a na razie zastanawiam się nad suszarką dla psów - na pewno będzie cichsza od dmuchawy (i poręczniejsza do detali)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj pisałem, dziś wyprawa na myjkę. Pre wash SG Citrus Oil, potem wleciał Snowball, na felgi roton, na opony Excede. Umyte auto osuszyłem i na lakier wleciał SSW a na opony Black Water. SSW spisuje się mega. To chyba najlepszy wg mnie produkt @ADBL choć początkowo byłem sceptycznie nastawiony bo przecież był qw i qd :) było tylko 0.5*C w plusie a aplikacja ogranicza się do rozprowadzenia i przetarcia 2 stroną fibry. Nawet na szybach. MEGA! W środku już moje ulubione czarowanie APC od Detailer's Magic i na to po raz pierwszy Interior Magic :) Fotek przy tej temperaturze pstrykać mi się nie chciało wiec tylko 3 po wszystkim.

20180106_111909.jpg

20180106_111921.jpg

20180106_115449.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eidos71 napisał:

Fakt - odkąd mam tego "Metro Blastera dla ubogich" :D , osuszanie auta jest szybsze i skuteczniejsze (zwłaszcza wspomniane zakamarki i szpary) - chociaż i tak muszę poprawiać Silkiem... Jedynym poważnym minusem dmuchawy jest jej głośność - suszenie auta słychać z daleka :smile: Może kiedyś zakupię prawdziwego Blastera, a na razie zastanawiam się nad suszarką dla psów - na pewno będzie cichsza od dmuchawy (i poręczniejsza do detali)...

Miałeś już styczność z taką suszarką, bo bardzo podobna do Blaster?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś już styczność z taką suszarką, bo bardzo podobna do Blaster?
Suszarka dla psów może nie mieć takiej mocy jak dmuchawa. Nie wiem jak balster ale Gardena jest znośna pod względem db... Oczywiście nie słychać nic dookoła jak skuszę ale jakie to ma znaczenie :)
Ja po suszeniu nie poprawiam ręcznikiem, ewentualnie wrzucam SSW albo do garażu i tam reszta już się dogrzeje :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eidos71 napisał:

Może kiedyś zakupię prawdziwego Blastera, a na razie zastanawiam się nad suszarką dla psów - na pewno będzie cichsza od dmuchawy (i poręczniejsza do detali)...

Blaster na pewno nie jest cichy, pracując w pomieszczeniu najlepiej założyć nauszniki. Poziom głośności według mnie porównywalny z dmuchawą do liści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keza - nigdy nie używałem suszarki dla psów (to fakt, są podobne do Blastera), a swoją chęć zakupu opieram głównie na opiniach w sieci (m.in. opiniach detailerów, zamieszczanych na zagranicznych forach), oraz na różnicy w cenie (nawet przy gorszym stosunku mocy względem prawdziwego Blastera).

@Slovak - nie załamuj mnie... Moja dmuchawa ogłusza (używając jej pierwszy raz, osuszałem karoserię z przerwami, aby narząd słuchu mógł "dojść do siebie" - hałas polerki to pikuś) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze na zabezpieczone samochody jest metoda suszenia wodą, ja susząc tak auto jestem w stanie użyć tylko jednego ręcznika na 1 auto, zostawiając taflę 2 ręczniki mogą być za mało, dodatkowo ja w lato stosuję kombinację wydmuch wd3 + kompresor, ale to nadaje się tylko do zgarnięcia wody w jedno miejsce i wysuszenia szczelin, resztę i tak trzeba ręcznikiem ściągać, ale wtedy starczy jeden ręcznik na dwa samochody klasy średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Eidos71 napisał:

@Slovak - nie załamuj mnie... Moja dmuchawa ogłusza (używając jej pierwszy raz, osuszałem karoserię z przerwami, aby narząd słuchu mógł "dojść do siebie" - hałas polerki to pikuś) :D

Mnie osobiście ogłuszał. Pierwszy lepszy filmik z prezentacji na YT i każdy wspomina o używaniu nauszników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie namowliscie mnie, przy następnej akcji zakupów wpada GYEON Silk 70x90.
Obecny Fluffy słabo daje rade z całym Superbem.

Edit: No chyba że zobaczymy co tam ciekawego zaprezentuje Work Stuff ze swoim ręcznikiem ala Slik bo też zapowiada się bardzo dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4178]kolo100[/mention] Jaki to model Gardeny ? bo wygląda dość zgrabnie.
Ergojet 3000....
Jest zgrabna, poręczna. Do tego oczywiście w komplecie worek na liście bo pełni również funkcję odkurzacza.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś było czochranie pieszczocha, ogarnięcie wnętrza i na zewnątrz piana od ADBL, mycie na dwa wiaderka, a na koniec wleciał SSW do którego podchodziłem z pewnym dystansem pomimo że na forum był zachwyt, ale dziś zmieniłem zdanie i mogę powiedzieć że produkt to rewelacja na okres jesień/zima bądź szybkie akcje, osuszanie auta to bajka, mega zapach, aczkolwiek latem mimo wszystko wole poświęcić więcej czasu ale nałożyć jakiś twardy wosk :)  Na koniec jak chciałem zrobić kilka fotek to telefon odmówił posłuszeństwa i się wyłączył (padła bateria).

A na koniec jak już się zbierałem myślałem że szlak mnie trafi... połowa górnej części tylnej klapy jest cała porystowana jakby ktoś coś postawił i przeszorował, albo jakiś zwierzak by łaził... :( 

3 godziny temu, Grzechu23 napisał:

A masz tego slika większego 90x60 czy mniejszego?
Sam się nad nim mocno zastanawiam tylko właśnie kwestia rozmiaru

Ja już miałem kupować silka, miałem już go w koszyku, ale @Good Stuff zapowiedział swój ręcznik który mam być bliźniaczy do silka, w lepszej cenie więc się wstrzymałem i czekam na produkt i pierwsze recenzje 

1 godzinę temu, kolo100 napisał:

Ja polecam dmuchawę... Odkąd kupiłem, nie korzystam z ręczników :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka
 

co masz za model? jakie koszta? jak z głośnością? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś było czochranie pieszczocha, ogarnięcie wnętrza i na zewnątrz piana od ADBL, mycie na dwa wiaderka, a na koniec wleciał SSW do którego podchodziłem z pewnym dystansem pomimo że na forum był zachwyt, ale dziś zmieniłem zdanie i mogę powiedzieć że produkt to rewelacja na okres jesień/zima bądź szybkie akcje, osuszanie auta to bajka, mega zapach, aczkolwiek latem mimo wszystko wole poświęcić więcej czasu ale nałożyć jakiś twardy wosk   Na koniec jak chciałem zrobić kilka fotek to telefon odmówił posłuszeństwa i się wyłączył (padła bateria).
A na koniec jak już się zbierałem myślałem że szlak mnie trafi... połowa górnej części tylnej klapy jest cała porystowana jakby ktoś coś postawił i przeszorował, albo jakiś zwierzak by łaził...  
co masz za model? jakie koszta? jak z głośnością? 
Tak jak napisałem powyżej model ergojet 3000. Koszt w leroy 350pln. Hałas nie jest jakoś wkurzajacy na zewnątrz oczywiście. Spokojnie pracuję 20 minut bez nausznikow czy stoperów. Moc jest duża w sensie spokojnie odprowadza całą wodę, wydmuchuje wodę ze szczelin, lusterek itp.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kupusso napisał:

@Fredi88 Rób wnękę pod przednią tablicą na czarno i zakładaj nakładki na pedały z podstopnicą :tongue:

Obowiązkowe mody w 5F ;)

Pedały już miałem praktycznie zamawiać. Nawet kartkę z numerami miałem ale chorobowe pokrzyżowało plany ;) wpadną pewnie niedługo. A wnęka... bez gleby jakoś nie przemawia do mnie. Przy seryjniaku wygląda to nieciekawie ;)

Obowiązkowe mody już zrobione, spryskiwacze mgiełki i etui na kluczyk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj ogarnąłem 2 perełki dość dokładnie chociaż pod światłem lampy jeszcze trochę niedociągnięć jest
SG Fruit Snow, K2 Roton, Gold Class Shampoo, Meg's Last Touch31a1f58403ad680f2bc397d2f8cef9ee.jpga3bc29671d1e2914e6b49232fd7ba2ee.jpg3e2fa7d215ecd772a731035e7eff50f7.jpg7db390aa9c1de45d5cc9084bbf9d646e.jpgb0cfc6132ddfb1c7b75955526aab06ee.jpg893b797948a37a7b38ee2b2d27d37293.jpgbef6008f3095cf8e3d3efa8fb2f4d20e.jpg6fce9e905cf8091047e8f0e82040eb05.jpg

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem zgrzeszyłem myjąc samochód w święto ale cóż... brud nie świętuje :D

  • Kołpaki - K2 Roton, K2 Balsam(pierwszy raz użyty zobaczymy co to za cudo)
  • Opony - ADBL Tire, SG B2B
  • Karoseria - mycie na 2 wiadra, ADBL QW
  • Przednia szyba - Rain-X
  • Listwy - SG Jet Black

2DK1KsGh.jpg

5C6VoP3h.jpg

khaGgnAh.jpg

rhzq3qqh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze swieto dlatego nie chcac nikogo denerwowac na zlosc sobie, mimo pieknej pogody nie mylem auta.... wymienilem tylko swiece zaplonowe oraz ogarnalem wnetrze... nie mialem kiedy sprawdzic w akcji adbl interior wow i dzisiaj sprawdzalem. Naprawde super rezultaty biorac pod uwage PB NL, ktory w moim aucie dotychczas najlepiej przypadl mi do gustu. Adbl zostaje ze mna na dluzej.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dzisiaj  szybkie mycie. Najpierw piana od SG później mycie na dwa wiadra  SG Strawberry car shampoo, na detale APC Green tea od GS  (zapach mega), opony Tire and rubber cleaner ADBL, koła UWC od ExCeDe. Na koniec Quick Wax od GS a na opony Black Mamba. Efekt poniżej :D
Ford_1.jpg
Ford_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Domel napisał:

polerowałeś końcówki wydechu ? bo lśnią jak psu jajca :)

Dzięki. Tak - w 2013r - papierkami wodnymi 500,1000,2500 i potem na dremelku Autosol - teraz z raz na rok dremel i Autosol. Jak myję gruntownie auto to traktuję je chemią(Alfanol Truck) i jak nakładam Fusso na auto to wydech też dostaje swój przydział i tak jakoś "wyjszło" ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.