Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając ze zmiennej zimowo-jesiennej pogody, celem umycia Puga, przeprowadziłem test Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil i AutoBrite Magifoam :)

 

2 godziny temu, Domel napisał:

Naprawiłem sobie uszczerbek w nadkolu :)

Czego finalnie użyłeś do naprawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, CoolBreeze napisał:

Dzięki. Mam podobny problem w Micrze. Masz może porównanie Miparox z R-Stop APP?

Miparox polecił mi @Michał126 psikasz, schnie i malujesz. Pokrywa rdzę i scala się z nią. Jaki będzie efekt z czasem na aucie ? Zobaczymy.

Z APP bałbym się zrobić to samo.

Specjalistą w tej materii nie jestem.

Jak robiłem testy ADBL Bubble sprawdziłem sobie Miparoxa i APP na płytce w różnych kombinacjach:

 

APP i Miparox na zardzewiałej pile

2017-12-01_19.32.52.jpg

 

50-50

Po lewej APP i to co zrobił z rdzą i rdza po prawej
2017-12-01_19.32.58.jpg

 

Miparox jakby zielenieje.
2017-12-01_19.33.24.jpg
2017-12-01_19.33.34.jpg
2017-12-01_19.38.24.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Domel napisał:

APP i Miparox na zardzewiałej pile

Nieeee, no wiedziałem, że masz ASa w rękawie. @Domel twoje testy RULEZ :!::!::biggrin: UPVOTE :)

Dzięki za teścik. Mam już APP, więc chyba pójdę tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że Miparox jest moim przyjacielem w pracach przy Maluchu, którego, jak wiadomo, rdza dość lubi. Nigdy się nie zdarzyło, by na wżartym elemencie podmalowanym Miparoxem i pokrytym potem normalną, dedykowaną mu farbą rdza wyszła z powrotem, a mówię o próbach od kilkumiesięcznych do półtorarocznej. Środek polecił mi doświadczony pracownik lakierni wielkogabarytowej, zresztą też właściciel Malucha-eleganta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ostatnio umyłem komorę  :P

Dostałem od Kolegi @Thomas fajny środek do komory za co bardzo mu dziękuje bo bardzo mi pomógł.

Komora umyta i popsikana na mokro i zostawiona do wyschnięcia. Efekt powala wszystko odzyskało blask plus na plastikach satyna :)  nic sie nie klei i ładnie zabezpieczone

20171207_132057.jpg

20171207_150026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Pajko napisał:

Podobnym produktem jest moto top finish od polytop'a 

dokładnie ten sam sposób nakładania

na dniach poleci na dywaniki zobaczymy jak tam sie zachowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, david2888 napisał:

i tylko pozostawic i wytrzec na sucho ?

Umyc silnik i splukac woda nastepnie popsikać APP i zostawic . Nic nie wycierac nic nie suszyc. Ma wyschnac same 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś demontaż tunelu środkowego i wyjęcie tylniej wykładziny, a pod spodem takie niespodzianki sąrfFkoRh.jpg6YU6JI5.jpg

Przegniłe zaślepki- wcale się nie trzymały i pociągało wilgoć. 

Teraz pozostała przednia część, by ją wydostać trzeba rozebrać cały kokpit :evil:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie petexy i są super. Dziś z ciekawości przepiłowałem oryginalny filtr paliwa z Audi rocznik 98r :D Czarny jak węgiel, w dodatku brudzi ręce jak węgiel. Za to palił sie w piecu aż miło.

0LbT0JL.jpg

 

Chyba namówię kolegę na dodatek do paliwa czyszczący wtryski. Na pewno sporo tego syfu tam poszło, ponoć Liqui Moly proline benzin system reiniger daje radę. Sprawdzimy to :) Jak kogoś to interesuje to poszukam zdjęć wkładu filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z racji braku czasu na weekendzie, dzisiaj po pracy już nie wytrzymałem i postanowiłem w końcu po 4 tygodniach ożywić troche Superba, mimo tego że już ciemno jak w du.. ale co tam ;D 

- SG Pre wash Citrus Oil (pre-spray)
- szampon Fx Protect Nano (dwa wiadra)
- felgi ExceDe Ultimate wheel cleaner 1:10
- lakier ADBL SSW
- opony Good Stuff Black Mamba Shine
- szyby boczne SSW / przednia CarChem Clarity Glass Cleaner
- na felgi zabezpieczenie standardowo Sonax BSD

asjpg_qxeahna.jpg

Dokładnie 11.11 czyli 4 tygodnie temu położony wosk Collinite 476s i dopiero dzisiaj pierwsze 'wzmocnienie' wspominanym SSW. Lecim z zimą dalej ;) 
Fotki końcowej brak, w takiej ciemności nic by nie wyszło

A no i od razu humor poprawiony przy poniedziałku jak w garażu po tak dłuugim czasie autko jest czyste ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Normalnie czegoś takiego nie praktykuje :) Na podpałkę się nadało a cała reszta filtrów oddana do utylizacji w warsztacie.

 

24 minuty temu, Grzechu23 napisał:

A no i od razu humor poprawiony przy poniedziałku jak w garażu po tak dłuugim czasie autko jest czyste ;) 

Grzechu23 szacun za chęci w taką pogodę. Też od tygodnia mnie nosi chociaż przelecieć auto BSD ale wpierw trzeba by je umyć na dwa wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj tez wieczorem szybka akcja na bezdotyku (moj 1raz z wiadrami na bezdotyku :D) wiec poszedl prewash od SG potem dwa wiadra szampon cola +bubble marker. Osuszenie i potem na podbicie coliego dalem ADBL QD1. Kola ogarnięte Excede Tire&Rubber Cleaner oraz Excede Wheel Cleaner i położony ADBL Black Water. Od razu auto lepiej wygląda, a nie myte z 3-4 tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Ja już musiałem auto ogarnąć tak bardziej gruntownie bo patrzeć nie mogłem.
A powiem Ci ze akurat pogoda dzisiaj "wieczorem" super. 7 stopni na plusie, zero wiatru :-)

U mnie 12. Ale nie było czasu na auta, zresztą Malacz został ogarnięty przy 2*C. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.