Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

@sparco0 bardzo dobra robota!
@DaV jeżeli jara Cię połączenie starszy wóz i akryl, to 3,14 lajka pod tym postem i spróbuję uratować tego strupa z prawie trzydziestką na karku i 350k na blacie.
504fa673242366f7945dd4424a363cb0.jpg
Proszę się nie sugerować stanem na zdjęciu, to było trzy lata temu. Teraz już nie odbija światła Kabina mnie nie przeraża, gorzej z zabudową
Edit: Cholera no. I będę musiał go zrobić.


Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestestowałem rotację Hackmanna. Bardzo dobre pierwsze wrażenie. W porównaniu do Kraussa P7 pierwszej generacji dużo wygodniejszy uchwyt. Przy okazji przepolerowałem kilka miejsc, które juz od dawna miałem poprawić. 

IMG-9922.jpg

Wybrałem pada One Step i Ultra Cut’a. Bardzo szybkie wypracowanie pasty na rotacji, ale bez hologramu ładnie pozbierał nawet średnie rysy. 
IMG-9929.jpg
Dla pewności poprawiłem te miejsca XCE z Antiholo, choć inspekcja nie ujawniła przy tej kombinacji hologramu czy innych baboli. 

IMG-9926.jpg
 

Jak już wróciłem do korzeni z maszyną (moje pierwsze w życiu polerowanie z @ktm950 to była akcja na dwie maszyny z czego ja sporo jechałem Kraussem P7 wtedy) to w temacie wosku też wróciłem do zapachu chemii i pasty do butów 🙂 
IMG-9923.jpg
 

Elementy których nie ruszałem (zderzaki, błotniki przód) dostały Reload’a 2.0 i całość bardzo przyjemnie się odświeżyła. 
 

IMG-9930.jpg
 

Jeszcze zmienić koła jak się ochłodzi i czekamy na zimę 🙂 


IMG-9936.jpg



E46 ma się dobrze, fajnie ostatnio siadł Wowo Show Stopper 😉 

IMG-9837.jpg

 

  • Lubię to 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
38 minut temu, lol19pl napisał(a):

Wyobrażam sobie za kadrem teściową z kawą i ciastem, jak ty lecisz z felgami 🤣

Eee nie. W tym roku myte na działce. Polerka i powłoka w mieszkaniu.

38 minut temu, lol19pl napisał(a):

Swoją drogą, tu jest dressing na bieżniku? 

Jeszcze nie. Goła opona po myciu. Dressing na końcu po powłoce będzie. Potem na stojak i byle do wiosny. https://www.instagram.com/stories/dondomel/3229419989248672975/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marko0S szczerze? Najlepszy zakup detailingowy w tym roku. Piłuję nią nawet lampy w gradacji 600-800-1000 (dalej zawsze jadę ręcznie). Największa jej wada to wieje z niej strasznie podczas pracy. Sa pewne momenty, ze przydało by się z 50W więcej mocy ale biorąc pod uwagę, ze dałem za nią 180 zł to nie narzekam.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 dopiero dziś dobrze przeczytałem, że pytasz jak a nie jaka to polerka. Ogóle nie bawiłem się nią dużo, pracowałem narazie dwa razy, mocy jako-tako jej nie brakuje, trochę hałasuje, akcesoria są na bardzo dobrym poziomie (w sensie tarcze, przedłużki, głowice da), kuleje minimalnie spasowanie obudowy. W mojej jedna bateria trzyma bardzo dobrze a druga po chwili się grzała i zabezpieczenie odcinało prąd, majfriend wysłał druga sztukę jak tylko nagrałem film z działania więc serwis u chińczyka lepszy niż te z dystrybucji pl. Ogółem narazie jestem zadowolony, dołączone pady nie są takie złe jak o nich piszą. Za 700 zł ocenia to na dobry zakup. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, dzięki łasce Matki Boskiej Karcherowskiej udało się umyć samochód przed pracą. Nawet mimo deszczu, który spadł 3 godziny potem, bardzo się cieszę, bo na liczniku 11kkm mimo tego, że ostatni miesiąc, 3 tygodnie jeździłem innym autem. Ostatnie 500km w takim syfie, że aż strach było się o auto oprzeć. A tak, udało się auto umyć i też najważniejsze, pozbyć się smaru z felg, po wymianie opon. 

Natomiast Syncro Evo dzielnie walczy z przeciwnościami losu, bo auto często stoi kilka dni brudne po trasach, a nawet jak jest myte, to tylko bezdotyk, a ten przyklejony brud na dłuższą metę zabija powłokę, mimo tego, że miesiąc temu było myte i nakładany był ceramic QD, to doły, nawet po myciu adbl shampoo pro nie odzyskały pełnej hydrofobowości. Co ciekawe, nie był to sam próg, czy bezpośrednio dół drzwi, ale dopiero od linii przetłoczenia, w górę. Więc doły drzwi przeleciałem też prickbortem, bo było też parę kropel smoły, niby coś pomogło, ale sam prickbort jest hydrofobowy, więc zobaczymy następnym razem. 

Na wszystko wleciał watergold cc. 

To moje drugie mycie gąbką z soft99 i mam dwa wnioski:

-porównałem sobie z rękawicą, wysłużonym workstuff i przesuwając rękawice, czuć takie "szuranie", gąbką natomiast płynie na poduszce z piany i bardzo stanowczo daje znać, jak ta piana się skończy, bo dosłownie przysysa się do lakieru. 

-gąbka jest zdecydowanie mniej agresywna, ciężej jest domyć taki mocno wklejony brud, typu ślady po jakimś smarze. 

Ja zdecydowanie będę kontynuować, ale też szykuje też do próby jakiegoś mycia typu rinseless, żeby spróbować swoich sił w parkingu podziemnym. 

20231108_094234.jpg.9fbc4244688fc259b5e051ad4653549b.jpg20231108_155724.jpg.c97020266bf426699aeaba760c97ba52.jpg20231108_155000.jpg.8eba6e615f8381926dbf6ca144038d8b.jpg

  • Lubię to 22
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305tydzień temu minęło 5 miesięcy. Póki co nie ma tragedii, ale w tym czasie byłem 3 tygodnie na wakacjach, i z miesiąc jeździłem nie swoimi autami, więc ma taryfę ulgową.

W 5f 10kkm nabiliśmy po 2,5 roku, tu wystarczyły 4 miesiące. 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl też już do 15kkm dobijam. Widzę że z podobnego okresu mamy auta. Ja mojego w maju odbierałem. Nic się nie psuje? 😄 Pytam bo ja w grudniu jadę na wymianę panelu z oświetleniem wnętrza. Czasem ma jakieś odpały i nie działają żadne "przyciski" dotykowe. A czasem sam wciska serwis itp i potrafi gadać co 10 sek że usługa niedostępna. Ponoć w demówce mieli ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl też już do 15kkm dobijam. Widzę że z podobnego okresu mamy auta. Ja mojego w maju odbierałem. Nic się nie psuje?  Pytam bo ja w grudniu jadę na wymianę panelu z oświetleniem wnętrza. Czasem ma jakieś odpały i nie działają żadne "przyciski" dotykowe. A czasem sam wciska serwis itp i potrafi gadać co 10 sek że usługa niedostępna. Ponoć w demówce mieli ten sam problem.
Standard w Cuprach Leon i Formentor. Tak jak i wieszający się soft poniżej wersji 1940. A podświetlenie z lusterek rzuca wam prawidłowy obraz? U mnie zaczynają się pojawiać dodatkowe ozdobniki

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.