Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Godzinę temu, maciek-drummer napisał:

@Domel a nie denerwuje Cię ta rdza na kielichach? ;)

jak cholera. zauważyłem to po zdjęciu letnich. oczywiście będę to na wiosnę doprowadzał do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciągnąłem zabawki i uskuteczniłem zaplanowane wcześniej przygotowanie letniej zmiany do snu zimowego :)

-vWjhcncOiXwGvYeeEwEf4cbmCGNG9pAs_i24C0X

Oprócz stałego zestawu, na warsztat zawitały nowości: ExceDe Ultimate Wheel Cleaner, Funky Witch Blue Blood Iron Remover  i Funky Witch Talisman Rims Protector (tutaj przelany już do lotniczej buteleczki). Oczywiście szczoty, pędzelki i reklamówka pełna MF.

* - Tak, tak. Zauważyłem błąd w ExceDE TIRE & RUBBER :)

Efekt: w pełni zadowalający :) Jednakże, klika pytań się urodziło. Ale o tym później i w odpowiednich wątkach.

i5UI8QiBLpOeXDkpftYoXy0lB6IElPZRhJ7dnWLQ

** - Jakby co, to komplet na tył też ogarnąłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dwa wozidła umyłem, korzystając z ładnej pogody (10-12 stopni), bo od dawna nic nie było robione.

Piana SG Fruit Snow, dwa wiadra, Prickbort 124, ADBL Vampire Liquid, jeszcze raz mycie i ADBL SSW.

Tu już po:

09c77ff02e7e927a660178fd0af8cc01.jpg

37ae90023d2e55742fe33b3de98ba757.jpg

 

A tu z kolei mam tylko w trakcie:

9d9062bf10188f5b6b75bbaae85597e7.jpg

 

Opony i nadkola brudne, bo już czasu, chęci i narzędzi brakło.

 

W środku tylko Passata zdążyłem wyczyścić i przy okazji wpadło porównanie (od lewej) FW Mademoiselle i ADBL Satin Interior Dressing, a pośrodku pasek tylko oczyszczony APC:

430a6ddd2fa863ce0319dcfefdbe85c6.jpg

 

A tu na odwrót:

ab69f567a28f42a18688780af67dd815.jpg

 

Jednak bardziej mi przypadł do gustu FW.

 

A na koniec wpadła niewidzialna wycieraczka. I chyba mam zakwasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zabrałem się za  syfną robotę. Ubiegłej zimy piecyk Webasto przestał grzać. Komunikat/błąd, że cały czas płyn chłodniczy ma temperaturę ponad 100 stopni więc z automatu piec nie działa bo nie widzi takiej potrzeby. Główny podejrzany - padnięty termistor, odczytujący temperaturę płynu poprzez styk z aluminiowym korpusem pieca. Być może jeszcze jakieś kondensatory ale zacznę od wymiany termistora bo to stosunkowo tanie.

Po wymontowaniu pieca stwierdzam -  spośród śrub - 5 urwanych (pomimo zalania ich środkiem penetrującym). :/ No ale to temat na później - do rozwiercenia/wykręcenia. Póki co zrobiona pętla na płyn chłodniczy więc autem można bez problemu jeździć bez pieca więc nie ma ciśnienia z robotą "na wczoraj".
Uszczelki już mocno zmęczone - gumowa co prawda nie przerwana ale już tu i ówdzie sparciała na maxa i nie trzyma szczelności. Ta między palnikiem a komorą spalania agonia - pęknięta i zdjęta w 4 kawałkach.
Piec na stół i do roboty:
jW9kaJy.jpg?2
YMIUGoH.jpg?2

Po rozkręceniu:
9Ny2n9m.jpg?1

Syfu sporo no ale te 14 lat robi swoje. nikt tam pewnie nigdy nie zaglądał. :D
LDnxga6.jpg?1
WgvQptQ.jpg?1

Komora spalania:
3zq98ag.jpg?1

Komora palnika - trochę węgła (widać też sztyft) :D
VWiDkhW.jpg?2

Sterownik - dość czysty. Mam nadzieję, że to tylko termistor jest padnięty.
efeSBsd.jpg?1
HVIxUMv.jpg?1
UsLAMO7.jpg?1

Dalszy postęp prac wrzucę jak już ogarnę to do końca.
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2017 o 22:14, umcus napisał:

W środku tylko Passata zdążyłem wyczyścić i przy okazji wpadło porównanie (od lewej) FW Mademoiselle i ADBL Satin Interior Dressing.

ADBL Sarin interior Dressing? Czy Shiny Garage ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wnioski trzeba poczekać. Po pierwszym użyciu nie ma różnicy na LSP. Pół auta bez użycia SG więc będzie porównanie po kilku zastosowaniach. Na tą chwilę mogę napisac, że domywa. Wrzuciłem zdjęcia do tematu o SG.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.