Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
56 minut temu, Dante05 napisał:

Mam takie same w swoim B6 od 3.5 roku. Sprawują się bardzo dobrze ;)

Fajnie wiedziec :) to jednak dobry zakup . Ja gumowych uzywam tylko jesien i zima. Pozostale pory roku wkladam materiałowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ładna pogoda żal było nie skorzystać. Umyłem sobię autko oraz troszkę pogłaskałem lakier :D Co prawda nie użyłem nic wielkiego no ale pochwalę się efektem końcowym.

2l8krgm.jpg

2h4ayyf.jpg

207ap3m.jpg

apbuqp.jpg

2me3ehc.jpg

2qkklzd.jpg

28u3fqx.jpg

14dndyw.jpg

To czym działałem , szampon miałem przelany do zwykłej butelki więc nie było sensu robić zdjęcia.

143l20p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też co prawda nie dzisiaj a wczoraj, trochę się wziąłem za moją ;) piana GS, FX Protect i w sumie tyle :) tak to wygląda finalnie :).                                      IMG_20171124_100426.jpg

IMG_20171124_100521.jpg

IMG_20171124_100436.jpg

 

Tak to jest jak remonty w domu, betoniarki się walają po podwórku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem dziewczynie auto na zimę. A właściwie to zacząłem. Bez telefonu i bez aparatu, więc opis słowny: czyszczenie kół (ExceDe Tire Cleaner 1:4 + nowinka - CleanTechCo Red DeWheel - będzie recenzja, ale na czymś bardziej reprezentatywnym), prewash (Yeti o zapachu Tropical Night - ostatnie 50 ml z testerów przysłanych prawie rok temu - teraz będzie trzeba kupić :)), dwa wiaderka (zielony FX), włącznie z wnękami, QD1 na Colli 845 kładzionego w sierpniu, dressing Sonax Xtreme na opony, czyszczenie uszczelek pędzelkiem i ExceDe Tire Cleaner 1:4 oraz zabezpieczenie ich sztyftem Turtle Waxa i na koniec ADBL QW na wnęki. Dziewczyna sama sobie poodkurzała i oczyściła plastiki. Jak teraz myślę, to zapomniałem o namaszczeniu kołpaków. ;) Ale co się odwlecze, to nie uciecze.

Czemu zacząłem? Bo zrobiłem plan minimum. Jeszcze zaprawki (+ogarnięcie rdzy przy odpływach we wnękach przednich drzwi - purchle symetrycznie...) i chciałbym wypłukać układ chłodzenia oraz zalać go nowym płynem (GM Dexcool).

Ale kamień milowy w przygotowaniach do zimy jest, pogoda wykorzystana. ;) Jednakowa jak u @Malinek, choć na koniec niebo było zasnute chmurami i zawiozłem dziewczynę do Biedronki swoim autem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam wolne soboty i taką pogodę...

U mnie standardowo : prewash shinny, szampon dodo (dawkuję 20ml i wreszcie jest to coś), pierwszy raz SSW, na oponki Gyeon, felgi tuga...

Najlepsza mina małżonki, która nigdy nie towarzyszy mi w moim hobby. Akurat wychodziła na zakupy i patrzy zdziwiona na krwawiące felgi a ja do niej żeby zobaczyła co się stanie teraz... Myjka w ruch i felgi jak nowe... Zdziwiła się jeszcze bardziej

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

54d33f5754a9a7a70d849c0b73d41a57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, paperson napisał:

@Michał126 po cienkim lodzie stąpasz :). Kolega nazwał dziewczynę "przenośny thermomix"...i miał bana na tydzień

Ale to jest na swój sposób pupil... Też się dziewczynie dogadza i ją z pietyzmem traktuje... Na przykład myjąc jej samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze wyjechalismy z zonka i nasza „bestia” na weekend do tesciow, postanowilem wykorzystac wolny czas i zabralem swoje zabawki :)
Z rana troche pokropilo, ale kolo 11 wzialem sie za przygotowanie damy na zime
Opony - Excede Tire And Rubber Cleaner w stezeniu 1:3, wymyte 3 razy
Felgi - K2 Roton
Pre wash - ADBL Yeti (pierwszy raz dzis uzylem, ale bardziej mi pasuje niz piana od GS do ktorej juz raczej nie wroce)
Mycie wlasciwe - SG Orange
Dekontaminacja - Prickbort 124 i IronX
Glinka i znow mycie, suszenie i autko do garazu
Cleaner Dodo Juice lime prime
Na koniec klasyk FK1000
Na szyby RainX
Oponki mleczko od Tenzi ktore bardzo milo mnie zaskoczylo

Jedyne co to zapomnialem wziac IPY z domu wiec wosk poszedl na cleaner, a nie jak planowalem na jalowy lakier.
Kusi mnie tez aby jutro na polowe auta nalozyc 2 warstwe wosku, aby samemu przetestowac czy 2 warstwy maja jakikolwiek efekt na trwalosc
Calosc zajela mi ok 8h, a teraz czas na maly relaksik - tesciu od poludnia choodzi juz buteleczke :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, korzystając z pogody umyłem swój bolid - aktywna piana,  szampon ADBL Snowball, jako QD poszedł Soft99 Luxury gloss (na samochodzie położony Fusso na Essence). Po myciu uważam, że Luxury Gloss to był strzał w dziesiątkę. Z mycia na mycie coraz bardziej zastanawiam się nad jakąś powłoką na plastiki zewnętrzne. Dressing max 2 mycia i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, paperson napisał:

@kamykmm no to było substancją z tej buteleczki wyjałowić lakier :D

teściu by się mnie chyba wyparł :D i tak każdy patrzy na mnie dziwnym wzrokiem i ciągle pytają, po co tyle czasu siedzieć przy myciu jak można jechać na szczotki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamykmm mnie to ciągle wkurza. Sam oferuję coraz większej ilości osób usługi chociażby podstawowego mycia detailingowego, to każdy oburzony, że trzeba auto odstawić na parę godzin. Po chwili widzę, jak te osoby jadą ze szlauchem i szczotką. No, bo przecież też będzie ,,czyste"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rapmen93 napisał:

No, bo przecież też będzie ,,czyste"

No bo czyste akurat będzie :) Jakbyś się umył płynem do mycia naczyń, to też byłbyś czysty, ale skórę miałbyś jak słoń, a włosy jak miotła. :D

@bienek - zimówek nie zakładasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.