Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

@Rafal9304 mogę Ci odpowiedzieć z doświadczenia z S60 I mojego Ojca, od 5 lat w przednich wahaczach siedzi czerwony poliuretan, różnica w komforcie między gumami, a poliuretanem o twardości 80Sh(w większości właśnie czerwone u wielu sprzedawców), jest minimalnie odczuwalna, za to prowadzenie zmienia się na duży plus czuć, że koło jest stabilniejsze podczas pokonywania zakrętów 🙂 No i odchodzi co roczne wymienianie cukierków 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, Streat napisał:

@Domel balkon wrócił ❤️ jak mi go brakowało ❤️ opony sa tak czyste czy jakis dressing juz lezy? 

NIe nie, lsp dopiero w 3 fazie po powłoce 😉 Na razie odszczurzanie.

Tak odzyskałem balkon po ponad roku 😄 uffffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
40 minut temu, PawelRDM napisał:

Retyre robi robotę ? 

Wypowiem się finalnie jak przeleje minimum całą butlę i kilka różnych kompletów opon. Te konkretne opony całkiem dobrze penetrował. Zapach obojętny dla mojego nosa. Rewelacyjna piana. Nie mniej jednak ADBL  który jak dla mnie jest produktem już elitarnym - jeszcze wyciągał po Retyre.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marros napisał:

@Rafal9304 mogę Ci odpowiedzieć z doświadczenia z S60 I mojego Ojca, od 5 lat w przednich wahaczach siedzi czerwony poliuretan, różnica w komforcie między gumami, a poliuretanem o twardości 80Sh(w większości właśnie czerwone u wielu sprzedawców), jest minimalnie odczuwalna, za to prowadzenie zmienia się na duży plus czuć, że koło jest stabilniejsze podczas pokonywania zakrętów 🙂 No i odchodzi co roczne wymienianie cukierków 😄 

W XC90 więcej stabilności się przyda 😄

Jako, że jestem już w odpowiednim temacie to dzisiaj poświęciłem "5 minut" dla swojego auta testowego do zadań specjalnych 😄 Od dłuższego czasu nie widział nic innego tylko bezdotyk, więc przy zmianie kół na letnie zrobiłem ręczne mycie CleanTech Tech Cleaner. Na lakierze nie ma nic, czasami testuje sobie jakiś nowy QD i tym razem wpadł Infinity Wax QDX Graphene kupiony od kolegi z forum, fajne szkiełko, śliskość i mam wrażenie, że nieźle zamaskował drobne rysy 🙂 Na opony jako, że były mokre ADBL Black Water.

T5tka na razie trochę zaniedbana ale na wiosnę/lato idzie cała do malowania, do tego wpadną zderzaki i lusterka w kolor. Jak już lakier będzie w dobrym stanie to pewnie położę jakąś powłokę na test 🙂 

 

IMG_20220310_172731.jpg.64e3e4d1ed2247926b4ac0866a80bb2f.jpg

IMG_20220310_172718.jpg.7b5fd6c10c3e4e6045458ba2e2c6abad.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go trzy miesiące temu, miał 11 letnie zimówki na pordzewiałych stalowych felgach, nie mogłem już na to patrzeć 🤣

Niestety na żywo wygląda jakby go pies wszamał i zwrócił, w wielu miejscach schodzi bezbarwny, jest poobijany i ma rysy, no ale kosztował połowę ceny rynkowej 🙂 Powoli, powoli zrobi się z niego ładne auto, najważniejsze że legendarne 1.9 TDI chodzi jakby wyjechało dopiero z salonu 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MMCzysci napisał:

ręczne mycie, to coś, czego 90% busów w Polsce nie zazna

to prawda 😄 

W poprzedniej firmie tylko bus którym ja jeździlem był myty ręcznie i płukany na bezdotyku po trasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, spokojnie, zdjęcia z 2020 Obecnie jest po kilku inwestycjach w mechanikę i czeka na pieszczenie. Trochę kuleje ostatnio wizualnie, jednak robienie go na lalkę, nie oszukujmy się, nie ma sensu już... natomiast zrobić z tego co jest jak najwięcej? Tak!
Obiecuję, na wiosnę coś będzie!

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie i już nie spamujemy
@Moniak Lord Masło w 2004 po sprowadzeniu miał 76 tysięcy, popracował sobie dobre 10 lat, teraz od dłuższego czasu tylko "wokół komina". Ma trochę ponad 350, ledwo dotarty Idealny obiekt testowy do usuwania oksydacji i zabezpieczania plastików 502a4c583c739098b2236ec309fdf802.jpg78e4c99642adda1cdd2d06bc8c06e5b5.jpg15a673bff274de5edcb19c745c794d7b.jpg


Wyryte w skale z S20 FE 5G



c8998ef99311e07bf56578a0a2ac4470.jpg



5302cdf91eb2f51f16121d3fc91b0942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci @Moniak Lord Masło jakiś miesiące temu, pewną firma niedaleko mnie sprzedawała 10 sztuk takich tylko białe i z plandeką od nowości w ich rękach niestety przebiegu i ceny nie znam ale wszystkie poszły do Bydgoszczy do jeden firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.