Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj znajomy przyjechał na polerkę szyby przedniej, usuwał wyschnięte odchody ptactwa patolem, takie kwiatki były w trzech miejscach

UM4nDym.jpg

3iFy5AW.jpg

m7hE4Wv.jpg

yG3vWYI.jpg


auto myje jak się pomyli, nie potrafiłem wypuścić go takim szczurem, zabawa z fiacikiem od 9:30 do 19:30

HRsAAnU.jpg

8XcYTDZ.jpg

m5pSU0O.jpg

t4yXcjD.jpg

8oEkIbd.jpg

WTJ4DTC.jpg

V2fjRV7.jpg

SmwczIp.jpg

tfuoagF.jpg

HABQdE8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy swoim, ale przy samochodzie z rodziny :) (jeden dzień wnętrze, drugi dzień zewnątrz = 11 godzin) 

1)Wnętrze: Porządne odkurzenie wnętrza (Mini ssawki robią mega robote :good:). Plastiki wyczyszczone APC (Excede APC 1:20) i nałożony dressing FUNKY WITCH Mademoiselle

2)Zewnątrz

-Pod maską: mycie APC (SG APC Pink 1:8) i zakonserwowanie elementów plastikowych

-Detaling felg i opon oraz nadkoli (K2 Roton, Excede Tire&Rubber Cleaner, SG APC Pink 1:8)

-Dekontaminacja lakieru (Vampire Liquid + T&G)

-Aktywna piana (Shiny Garage Fruit Snow 50ml+Tenzi Truck 30ml)

-mycie na dwa wiadra + detale z APC (SG APC Pink 1:8)

-Glinkowanie z wykorzystaniem Clay Sponge

-IPA

-Wosk Collinite 476s

-Mycie szyb płynem Tenzi Top Glass zewnątrz i wewnątrz

-dressing na opony od ADBL

 

Mina przy odbiorze bez cenna :D 

IMG_20170831_093458.jpg

IMG_20170831_092944.jpg

IMG_20170831_093450.jpg

IMG_20170831_093524.jpg

A tak było przed :)

IMG_20170828_193211.jpg

 

Szkoda ze nie mam zdjęcia wnętrza po :( nie zdążyłem pstryknąć. Syf tam był niezły. Szyby od wewnątrz myłem na 3x :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto fajne do zabawy, ale lakier w tragicznym stanie - pełno rys, świrli. Aż załowałem że nie mam polerki i jeszcze nie umiem tego robić :/ Czas poszukać jakiegoś fajnego szkolenia + zakup maszyny. W miare rozsądnych pieniądzach, jak dla pasjonata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, david2888 napisał:

Auto fajne do zabawy, ale lakier w tragicznym stanie - pełno rys, świrli. Aż załowałem że nie mam polerki i jeszcze nie umiem tego robić :/ Czas poszukać jakiegoś fajnego szkolenia + zakup maszyny. W miare rozsądnych pieniądzach, jak dla pasjonata.

Kup jakąś starą maskę czarną albo granatową w metalicu i jedziesz z koksem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rana mycie i glinkowanie a potem rozpoczęcie pierwszej korekty w życiu. Początkowo maszyna mną rządziła i latała jak chciała, ale powoli opanowuje temat.:D Maska zrobiona Menzerną 1100 i zaczęte 2500. Już po samej ostrej widać duuuuużą różnice w porównaniu z tym co było. Niektóre rysy zostały, ale nie tnę tego już żeby nie przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Ojciec Dyrektorjeśli mogę coś doradzić to radzę pracę w myśl zasady "nie od razu Rzym zbudowano". Masz pierwszą polerkę za sobą, nie idealną ale widzisz efekty które dają frajdę. Na spokojnie ogarniaj maszynę, naucz się ją prowadzić i przy każdym następnym podejściu będzie Ci się udawało osiągnąć co raz lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek, zgadzam się. Jutro kolejny dzień zmagań, troche zostało jeszcze bo to kombi, a że to tylko Daewoo to można się uczyć. Kolejne auto czeka, ale tam już całość leci papierem trzeba bo słabo nam wyszło lakierowanie. Ale mam przynajmniej na czym się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę się pochwalić, że jestem w trakcie pierwszej korekty w życiu. Powiem na początek nie jest lekko, ale od czegoś trzeba zacząć zabawę z polerką. Z każdym obrotem do przodu:):). Podobnie jak @Ojciec Dyrektor wszystkich rys nie usunę ale ważne że jest popraw wyglądu:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota była bardzo intensywna i pracowita :) 

1) Chevrolet Aveo - Mycie według sztuki, glinkowanie, IPA i test nowości TENZI Carnauba Spray.

SNC10015.jpg

2) Powrót waszego ulubionego, pięknego NISSANA JUKE :D po miesiącu od aplikacji Collinite 476s - mycie zgodnie ze sztuką plus QD Funky Witch Botox. Ten QD jest mega do czarnego koloru i robi wielkie WOW. Przyciemnienie i głębia w 100% 

SNC10023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza w życiu polerka (niestety brak zdjęć). Nie jestem w pełni zadowolony wyników bo zostało kilka grubszych rys (bo brak miernika a nie chciałbym przebić się). Ale jak na pierwszy raz jest dobrze nie narobiłem holosów i a drzwi (na więcej niestety brak czasu i trzeba robić etapami) mimo że w srebrnym metaliku wyglądają dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale dziś zapoczątkowałem proces przygotowania klasyka BMW E30 do zimowego snu, pogoda w weekend ma dopisać więc może być całkiem przyjemne zakończenie sezonu... Wy już także chowacie weekendowe wozidełka?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.