Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Michał82 napisał:

3,0d 218KM.

A co w niej fajnego? Ot taki zwyczajny kundel. Przypadkowo trochę kupiona. Bez Mpaka nawet to nie wygląda 😂

No i co z tego, że bez Mpaka, lepsza taka w oryginalne niż w bezgustownym pseudo pakiecie. Czytałem kiedyś, że w Polsce jest więcej beemek z Mpakietem niż w ogóle wyprodukowano 🤣 więc czasem lepiej mieć w oryginale, a Twoja mnie się również podoba. Przymierzałem się do takiej, ale ciężko coś dobrego i pewnego znaleźć, a trafił się Mondeusz i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio nie mam wielu możliwości obcowania z samochodem, każda chwila jest bardzo przyjemna 😛 
Jako, że BMW w nadwoziu coupe ma dość oddalony słupek B, zamontowałem oryginalne uchwyty na pasy, które rozwiązują problem sięgania 😉 

2mwgzmc.jpg

Kolejnym modem, którego w sumie nie planowałem przez zawrotne ceny jest gałka M Performance. Kupiłem w mega okazyjnej cenie, wyczyściłem porządnie (alcantara była tak posklejana, że bardziej przypominała skórę) i wygląda prawie jak nowa. Wg mnie bardzo pasuje i przez to, że jest niższa zmiana biegów ma inny, bardziej sportowy charakter. 

2ykx285.jpg

Oprócz tego zmieniłem koła na zimowe. Mimo, że samochód nieco zyskuje na komforcie, to ciężko się na początku przyzwyczaić 😄

wumee9.jpg

Letnie czyste czekają w pokoju na kolejną warstwę DLUXa i wiosnę 😄 

x6houx.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu Rzeczywiście gała 😂 Super, ale zaskakujące jest to że dla osoby która nie siedzi w BMW . Do już starszego modelu występują tak fajne akcesoria. Niestety przez to że to raarytas to i cena wysoki trzyma. Fajnie że udało się dostać w dobrej kasie. Dobrze teraz wygląda ten tunel środkowy😀👍 Powiem Ci szczerze że można w depresję wpaść od przeskoku z letnich kapci na te felgi zimowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Czym usuwałeś znaczek. Bo przy okazji Black Friday rzucił mi się w oczy profesjonalny zestaw od Soft99 do usuwania emblematów. W dobrej kasie . I chciałem się dowiedzieć jaki ty masz patent na odklejanie takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 @Michał82 Dzięki, Panowie za porady. Ja niestety muszę u siebie przekleic emblemat. Bo niestety w wakacje miałem pocałunek w dupcie. I blacharz przekleił znaczek na druga. A kiedy powiedziałem o tym jego szefowi to facet zaczął się śmiać ze mnie i patrzeć jak na debila. Wiem że moje auto nie jest dużo warte ( według rzeczoznawcy ok 4 tysięcy). Ale dla mnie jest to coś więcej niż niewiele warty żych😔. Ale niestety takie jest podejście blacharz do takich aut😔.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss zgodnie z odcinkiem Pawła MX Nowickiego 🙂

Bez zbędnego pier.... z opalarkami itp 🙂 - Ja znalazłem porządną nitkę w domu i usunąłem znaczek (parę razy się zerwała, bo za szybko chciałem). Następnie do usunięcia kleju użyłem CONCEPT CHU-SOL. Ręcznik papierowy przyłożyłem do kleju, spryskałem obficie, aby się przykleił i poszedłem na 15 minut na sniadanie 🙂 Po powrocie wszystko ładnie się rolowało - schodziło 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof NIe chce robic za dużego OT 🙂 więc masz pytania to priv 🙂 a co do samochodu, to jest import z KOREI (z USA odchodzą do lamusa, z KOREI masz tzw wersje Europa) 🙂 teraz głównie z tamtąd przychodzą auta. A tak przyciemnione szyby to u nich norma 😛 To auto przeszło przegląd ale nie powinno 😛  hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie emblemat w e39 usuwałem żyłką. 2 kawałki jakichś patyków/drewienek - jako uchwyt - nawinąłem na nie żyłkę, żyłka między lakier a emblemat i przesuwając żyłkę w jedną i druga stronę odcina się emblemat od taśmy. Potem zostaje usunięcie kleju i przepolerowanie lakieru (pod emblematem lakier będzie miał inny odcień).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Manolito77 napisał:

U siebie emblemat w e39 usuwałem żyłką. 2 kawałki jakichś patyków/drewienek - jako uchwyt - nawinąłem na nie żyłkę, żyłka między lakier a emblemat i przesuwając żyłkę w jedną i druga stronę odcina się emblemat od taśmy. Potem zostaje usunięcie kleju i przepolerowanie lakieru (pod emblematem lakier będzie miał inny odcień).

Pzdr.

Jaki inny odcień...? 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier pod emblematem jest fabryczny, nie porysowany przez co kolor jest bardziej wyraźny / soczysty / głębszy. Poza emblematem lakier jest już w pewnym zakresie porysowany, przymatowiony.

Zresztą - ściągnij jakiś emblemat to sam zobaczysz różnicę w odcieniach/nasyceniu koloru.
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 10:01, Manolito77 napisał:

Lakier pod emblematem jest fabryczny, nie porysowany przez co kolor jest bardziej wyraźny / soczysty / głębszy. Poza emblematem lakier jest już w pewnym zakresie porysowany, przymatowiony.

Zresztą - ściągnij jakiś emblemat to sam zobaczysz różnicę w odcieniach/nasyceniu koloru.
Pzdr.

Lakier jest ten sam. Dlatego po zdjęciu emblematu poleruje się lakier wokół i nie ma takich dziwnych obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2018 o 23:24, canta8 napisał:

Wydać ok 120 zł na przepuszczajacy powietrze pokrowiec na samochód. Dziesięc minut roboty i brak zmartwień

Czy ktoś poleci może jakiś pokrowiec na auto? Samochód garażowany więc nie musi być wodoszczelny. Chodzi o zabezpieczenie auta przed kurzem itp. Auto będzie stało całą zimę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.