Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@mrsjackdan, ja naprawdę nie narzekam na jakość u nich 🙂 Masę rzeczy udawało się załatwiać polubownie, bardzo często sami gadają "kup se zamiennik" albo kto robi oryginał i żeby to kupić i ogólnie uważam, że warto. Cenowo wychodzi normalnie, oczywiście w porównaniu do normalnych firm, wystawiających faktury. Ale czasem są kwiatki i wtedy wychodzę na upierdliwca 🙂 jak teraz. Dobrze, że się chociaż przyznają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po walce z pracą na trzy cylindry wymieniłem instalacje gazowa, po błędzie sondy wymieniłem sondę. Kosztowało mnie prawie 2k. Sądząc że już koniec i zrobieniu 2kkm wyskoczył błąd P0420.. Mam tylko nadzieję że kat nie będzie do wymiany a jakiś emulator drugiej sondy wystrczy.. Jak już kiedyś pisałem, w tego swojego vw nie włożyłem tyle kasy od momentu kupna tj3mc co w dwa poprzednie samochody przez 7 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo auto trzeba umieć zdiagnozować, a to wymaga wiedzy. Nie internetowej, nie forumowej, tylko praktycznej. Plus diagnostyka nie polega na odczytaniu błędów. Jednego nie stwierdzę - jeśli naprawiałeś sam bez odpowiedniej wiedzy to gratuluję zmarnowania kasy z powodu poważnych braków wiedzy, jeśli naprawiał mechanik to radzę go zmienić i spróbować odzyskać kasę za bezsensowne naprawy. A jak naprawiało forum to niech robią zrzutę...

 

A mnie ostatnio wkurzają tematy zdrowotne. Łazi człowiek po lekarzach i nic konstruktywnego od pewnego czasu z tego nie wynika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siewcu wymieniłem co było uszkodzone, nie mam w zwyczaju zmieniać dobre na nowe. Pozalilem się bo sądziłem że to już koniec nieplanowanych wydatków.

Co do mechaników to jeżdżę do jednego od 7lat i wymieniam to co samemu pod blokiem nie zrobię. Nie jestem klientem typu "panie coś mi stuka, panie coś mi ciężko pali" nie daje pola mechanikowi do wymiany połowy auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie się tutaj przed południem zabiłem:

voQULjP.jpg

Wyprzedzałem ciężarówkę po tym pasku starego asfaltu blisko przerywanej, a w miejscach widocznych spękań są tam teraz takie poprzeczne garby. Dobrych parę sekund podbijało mi tak kierownicę, że przemknęła mi przez głowę myśl na którą stronę się kłaść. Jechałem motocyklem. Zastanawiam się, czy jest jakieś miejsce, gdzie można coś takiego skutecznie zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michał126 napisał:

Zastanawiam się, czy jest jakieś miejsce, gdzie można coś takiego skutecznie zgłosić.

Zarząd dróg właściwy dla danego odcinka (gmina->powiat->wyżej). Ewentualnie właściwa jednostka Policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCP to żeby ktoś się tym zainteresował musiałoby się tam coś wydarzyć, poszkodowany musiałby wystąpić do gminy o odszkodowanie i dopiero wtedy popatrzyliby co się dzieje... Chociaż napisać nie zaszkodzi, ALE jeszcze musisz ustalić kto jest zarządcą tej drogi a odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest droga krajowa nr 94, sęk w tym, że jest na granicy miasta na prawach powiatu (Siemianowic) i powiatu ziemskiego (będzińskiego). Chcę napisać do KMP w Siemianowicach, KPP w Będzinie i GDDKiA o./Katowice. Coś odpisać muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 napisz pismo do GDDKiA o. Katowice. Tacy zarządcy jak Genaralna mają codzienne objazdy dróg podczas których sprawdzają stan techniczny / oznakowanie itp itd. Mają oni miesiąc czasu na odpowiedź na Twoje Pismo, a Policja do czasu aż sie nie stanie coś poważnego to podejrzewam, że nic w tym temacie nie zrobi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pływak napisał:

Za krajówki odpowiada GDDKiA w przypływie dobrego gestu postawią tam jedynie odpowiedni znak typu ubytki w nawierzchni czy jakieś ograniczenie.

Nie w miastach na prawach powiatu i tu jest pies pogrzebany.

5 minut temu, smerf91 napisał:

@Michał126 napisz pismo do GDDKiA o. Katowice. Tacy zarządcy jak Genaralna mają codzienne objazdy dróg podczas których sprawdzają stan techniczny / oznakowanie itp itd. Mają oni miesiąc czasu na odpowiedź na Twoje Pismo, a Policja do czasu aż sie nie stanie coś poważnego to podejrzewam, że nic w tym temacie nie zrobi... 

Tylko właśnie kwestia pod czyją jurysdykcją jest ten kawałek 🙂 Stąd pomysł z policją, żeby to ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że się nic nie stało ale paradoksalnie jest to problem. Nikt nie pomoże, bo nie ma w tym żadnego interesu. Niestety... Dopóki komuś się tam krzywda nie stanie to nie będzie niczego więcej niż znaku. A policji raczej nie będzie się chciało przekopywać papierologii odnośnie działek, zarządców itd bo ich to w ogóle nie dotyczy, a prościej im olać i przyjechać gdyby coś się stało niż grzebać i zapobiegać wypadkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, smerf91 napisał:

Jeśli jest w granicach administracyjnych miasta to odpowiada Prezydent miasta (najczęściej jakiś miejski zarząd dróg), a jeśli poza granicami administracyjnymi to wtedy GDDKiA. 

Jeszcze byś się zdziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Majkelu napisał:

Co mnie dzisiaj wkurzyło? Jakiś [...] przerysował mi zderzak w półrocznym Clio. I nie zostawił kartki z telefonem, niczego. Żeby nie mieć na tyle odwagi by się przyznać? Pfu.

Nikt nie widział, to nie ma problemu... a nawet jeśli ktoś widział... Wczoraj sąsiad, z klatki obok, parkując wjechał mi w zderzak, spokojnie wycofał, i zaparkował poprawnie. Rozejrzał się  po oknach, trochę zerknął na moje auto, akurat paliłem w oknie(głupi nałóg, wiem), udał głupiego i poszedł do domu. Znamy się od ponad dwudziestu lat... Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.