Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.04.2018 o 10:44, lol19pl napisał:

@SALWATak z ciekawości ile lat miała lodówka? U mnie w rodzinie, kupili lodówkę dwudrzwiową, z kostkarką z 8 lat temu, i po 2 latach po burzy przestała działać. W zeszłym roku znajomy elektryk do niej zajrzał, wymienił jeden kondensator za 50groszy i działa :D. Oczywiście serwisant proponował naprawę za 1000zł.

Miała 8 :D .. ale spokojnie.. jako że jestem dociekliwy, rozebrałem, naprawiłem wymieniłem elektrozawór i przelutowałem sobie styki na termostacie ... i żyje :D

 

W dniu 13.04.2018 o 10:57, david2888 napisał:

A mi przed wczoraj padła pralka Whirlpool. Dokładnie łożyska padły. Kupiona 7 lat temu. Przyjechał majster do naprawy i stwierdził, że nie opłaca się naprawiać. Teraz muszę poszukać jakiejś... Ponoć Samsung jest dobry

mam LG 6 lat.. jeszcze 4 gwarancji.. dają 10, programy proste i naprawdę fajnie pierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pralki to dzis wybór padł na Samsung WW70J5446FW . W cenie dowóz, wniesienie, podłączenie, kalibracja 

https://www.neonet.pl/pralki/samsung-ww70-j5346-fw-eo.html

Juz dzisiaj 4 prania ogarniete, bo po tygodniu tyle sie uzbierało. 

Dziwna sprawa, że wszędzie w opisach jest, że posiada silnik inverterowy, a sprzedawca w Neonet zarzekal się że nie ma i ze sie zna dobrze hahh :D

PS nie wiem gdzie pisać o duzym AGD ale może ktos mi odp na szybko, program szybki 15 minut. Ktoś kto ma Samsunga, próbował? Jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szpyrek napisał:

Piszecie o agd. Co ja mam powiedzieć, 5lat temu jak się wprowadziliśmy na swoje jednego miesiąca kupiłem cały sprzęt. Dzisiaj szwankuje zmywarka, ale jeszcze nie padła. Po prostu się wiesza w taki sposób, że pobiera po ~2l wody i przez 5 minut je odciaga i tak w koło póki jej nie "kopne". 

Wyczyść elektrozawor. Zaciera sie bo skorodował w nim bolec zamykajacy i otwierajacy pobieranie wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 używam tego programu tylko do szybkiego przeprania dresów tuż po treningu, itp. Warunek: żadnych plam czy starych "zapachów" nie może być, bo zostaną. No i możesz tam na max. dać 30 stop. i 800 wirowania, ewentualnie dorzucić dodatkowe płukanie.

Uczyl ekipę wnoszącą na delikatność tylnej osłony bębna. Ta blacha jest papierowa i gnie się od dotknięcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek nie udało się umyć auta bo choroba, dzisiaj czuję się lepiej i miałem zagospodarowany wieczór na ogarnięcie Trumny po zimie. Wracam z całego dnia zajęć na uczelni do domu cały szczęśliwy, że umyję dziś auto, zgaszono mnie tekstem, że gdzieś u Nas rura pękła i nie mamy wody.... :cry: Najgorsze, że cholera wie gdzie pękła... Wiem, wiem, problemy trzeciego świata, ale tak strasznie się wkurzyłem. :x Chyba będę zmuszony pojechać w tygodniu koło 23 na bezdotyk i tam będę ogarniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szpyrek napisał:

@Chatsprawdzę przy okazji bo akurat tam jeszcze nie zaglądałem. Dla pewności to ten zawór który jest w kręcony z tyłu i podłączony jest do niego wąż doprowadzajacy wodę, dwa przewody do niego idą? 

Dwa otwory koło siebie. Tak jest w mojej Siemens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh weekend był, chciałem ogarnąć auto a ze klocki z tyłu się skończyły to miała być robota na spokojnie na godzinkę... Caaly dzień walki, rozbieranie zacisków, tłoczki się klinowaly pod sam koniec wypychania, ogółem jak rzadko się denerwuje tak krzyczałem na prawo i lewo... Oczywiście z ogarnięcia i sprzątania już nici

 

 

5241a38bb387601797a6fd19072dbf39.jpg&key=fff6abb1c135722bdbb4854c8182420ec68877d8013446f6038b3f3c31168991

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wymieniałem koła, wyciągałem plastikowe nadkola i wszystko super wyczyściłem. Dziś padło wspomaganie - pewnie pompa wspomagania, która znajduje się za nadkolem. Najpewniej są to sytuacje powiązane - dostała się wilgoć :/ Koszty nie będą małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili polerkę używając kurzu zamiast dedykowanej chemii? 
Megane ma wadę konstrukcyjną, że tylny zderzak ociera o klapę bagażnika . Więc musieli opuścić zderzak i za malować 3 miejsca styku (ok 2cm kwadratowych każde). A "polerowali" calutką klapę i zderzak. Nie wiem dlaczego oni to tak zrobili, doskonale wiedzą, że jestem szurnięty na temat lakieru tego samochodu i nigdy nie pozwalam im myć. Cóż, pora zmienić ASO.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są janusze... polerka, wiadro wody i farecla g3. Tak wygląda ich zestaw. 99% klientów i tak tego nie widzi bo przecież każde auto na ulicy tak wygląda...
Wcześniej na jeździe próbnej innym autem u nich proponowali mi "powłokę lustro", wolę nie wiedzieć co oni oferują za chyba 700zl. Ciekawe czy będę w stanie cokolwiek wywalczyć. Wolałbym, żeby nie próbowali tego doprowadzać do ładu, bo nie wiem ile tam zostało klaru, bo klapa i zderzak jest plastikowy.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, klaru masz w tym miejscu pewnie tyle samo, normalny holos jak każdy inny . Przelecieli pastą tnącą i mieli w dupie, weź podjedź do kogoś podjedź niech ci to wykończy i tyle, nawet w jakimś studiu i niech dadzą ci na to papieral a aso oddaje. Usunięcie tych holosów to nie powinno byc wiecej niz godzina roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mycie koleosa po powłoce z ASO, 4 miesiące wstecz, a po myciu zero zrzutu wody i holsy jak wyżej tylko na całym aucie... Przypadek? nie sądzę ;) Tak robią i jak wyżej wspomniano 99% ludzi na świecie uważa że tak ma być. Klient zdziwiony jak powiedziałem że powłoka poszła w las, a korekta co najmniej jak u Janusza handlarza, to smutny się zrobił dość, ale po wycenie ogranięcia u mnie zmiękła faja i woli żeby było jak jest. Większość ludzi na to nei zwraca uwagi, a auto służy im do poruszania się z punktu A do punktu B i janusze lub ASO na tym jadą bez przypału... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marsel1987 nie przesadzajmy że ktoś kto nie zdecyduje się na powlokowanie za 3 tys zł jest Januszem :) każdy dba tak jak może. Dla mnie nawet niech da plaka na opony to i tak dba bardziej niż 60% społeczeństwa  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabicie klimy w aucie... 190zł a to i tak powinienem się cieszyć bo "tylko" niecałe 300 gram czynnika trza było dobić. Teraz serwis kosztuje stówkę i za każde 100gr czynnika 30zł.

Jak ktoś wyjeździ do zera to taki przeglądzik będzie go kosztował grubo ponad 300zł. A najlepsze jest to, że to jeszcze nie koniec podwyżek, więc kto nie nabił klimy........ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, patol napisał:

Nabicie klimy w aucie... 190zł a to i tak powinienem się cieszyć bo "tylko" niecałe 300 gram czynnika trza było dobić. Teraz serwis kosztuje stówkę i za każde 100gr czynnika 30zł.

Jak ktoś wyjeździ do zera to taki przeglądzik będzie go kosztował grubo ponad 300zł. A najlepsze jest to, że to jeszcze nie koniec podwyżek, więc kto nie nabił klimy........ :)

Wystarczy mieć sprawny, szczelny układ klimatyzacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2018 o 11:23, szpyrek napisał:

Piszecie o agd. Co ja mam powiedzieć, 5lat temu jak się wprowadziliśmy na swoje jednego miesiąca kupiłem cały sprzęt. Dzisiaj szwankuje zmywarka, ale jeszcze nie padła. Po prostu się wiesza w taki sposób, że pobiera po ~2l wody i przez 5 minut je odciaga i tak w koło póki jej nie "kopne". 

Nie wiem jakiej masz firmy zmywarkę. U mnie było podobnie, że zmywarka Elektroluxa się wieszała. Przyjechał serwisant i wyczyścił odpływ wody i zmywarka działa. Powiedział, że doszli do tego że wystarczy wyczyścić i będzie ok. Wcześniej kazali wymieniać pompę. Starałem się jasno wyrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qdlatyNH Dzieciakom się wybacza :) Nigdy się jeszcze nie zdenerwowałem, a nawet sam wsadzałem dziecko żeby pobawiło się za kółkiem, nawet jak godzinę wcześniej wyczyściłem wnętrze, nie popadajmy w paranoję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21599]qdlatyNH[/mention] Dzieciakom się wybacza  Nigdy się jeszcze nie zdenerwowałem, a nawet sam wsadzałem dziecko żeby pobawiło się za kółkiem, nawet jak godzinę wcześniej wyczyściłem wnętrze, nie popadajmy w paranoję 
Bardziej dla humoru wstawiłem to zdjęcie, pewnie, że się wybacza, tym bardziej, że sam się rwie do pomocy :)

430fc8f2d24ca328fe9aebad8eeccde7.jpg

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.